Akkuyu Nükleer Ulusal Çocuk Resim Yarışması 2022

Akkuyu Nükleer tarafından, çocukların temiz ve sürdürülebilir bir gelecek sağlayacak nükleer enerji ve diğer yeşil enerji kaynaklarının resimlerini yapmaları; gelecek nesiller için doğayı korumaya nasıl yardımcı olunabileceğini göstermeleri amaçlarıyla Akkuyu Nükleer Ulusal Çocuk Resim Yarışması 2022 düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

Akkuyu Nükleer Ulusal Çocuk Resim Yarışması 2022

Düzenleyen:Akkuyu Nükleer A.Ş.
Kategori:Resim Yarışması, Tasarım Yarışması, Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Türkiye’de yaşayan 4-16 yaş arası çocuklar.
Son Başvuru Tarihi:23 EKİM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:23 EKİM 2022
Ödüller:5 Kategorinin Her Birinde Ayrı Olmak Üzere:
Birincilik Ödülü: Dokunmatik Ekranlı Tablet Bilgisayar
İkincilik Ödülü: Çizim Tableti
Üçüncülük Ödülü: Profesyonel Çizim Seti
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Akkuyu Nükleer A.Ş, Türkiye’nin dört bir yanından 4 ila 16 yaş arası çocukları, geleneksel hale gelen ulusal resim yarışmasına katılmaya davet etti.

Geçen yıl düzenlenen yarışmaya İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Bursa ve diğer illerden 150’nin üzerinde çocuk başvuruda bulunmuştu. Katılımcılar, Türkiye için temiz ve sürdürülebilir bir gelecek sağlayacak nükleer enerji ve diğer yeşil enerji kaynaklarının resimlerini yapmışlardı.

Bu yılki yarışmanın konusu, “Yeşil Bir Dünya Benimle Başlar”. Yarışmacılar, her birimizin gelecek nesiller için doğayı korumaya nasıl yardımcı olabileceğimizi göstermeye davet ediliyor. Tüm insanlara uygun fiyatlı ve istikrarlı elektrik sağlanmasına nasıl yardımcı olunur? Nükleer enerji diğer temiz enerji kaynaklarıyla birlikte çevrenin korunmasına nasıl katkıda bulunur? Katılımcıların bu soruları bir resim halinde cevaplamaları gerekecektir.

Yarışma Teması

Yeşil Bir Dünya Benimle Başlar

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

 • Türkiye’de yaşayan 4-16 yaş arası çocuklar; 4-6, 7-9, 10-12 ve 13-16 yaşları şeklinde belirlenen dört kategoride yarışmaya katılabileceklerdir. Ayrıca yarışmada bunların haricinde “en özgün resim” kategorisi de olacaktır.  
 • Yarışmada herhangi bir tekniğin kullanımı serbesttir. Yarışmacıların çizimleri teknik performans, sanatsal ifade ve yarışma temasına uygunluk açısından puanlandırılacaktır.
 • Resim yarışmasının temasına uygun olarak katılımcılar  iklim değişikliği, atık dönüşümü, geri dönüşüm, sürdürülebilirlik, temiz enerji kaynakları, artan enerji talebinin karşılanması açısından sera gazı üretmeyen ve böylece gelecek nesiller için çevrenin korunmasını sağlayacak olan temiz enerji kaynaklarının rolünü de vurgulayabilirler.
 • Her türlü boya ve boya malzemelerinin kullanımı serbesttir. (Suluboya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.).
 • Resimler A3 veya A4 ebadında resim kâğıdı üzerine çizilebilir.
 • Her öğrenci yarışmaya tek bir resimle katılabilir. Yarışma gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecek olup, yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmada yaş kategorisinde dereceye giren katılımcılar, en özgün resim kategorisinde değerlendirmeye alınmazlar.
 • Yarışmaya gönderilen çizimler daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
 • Yarışmaya kayıt için başvuru formundaki bilgilerin yarışmacının yasal temsilcisi tarafından eksiksiz olarak doldurulması, ayrıca yarışma katılımcısının yasal temsilcisinin katılımcının kişisel bilgilerinin işlenmesine izin vereceği formun doldurulması zorunludur.
 • Katılımcılar ve yasal temsilcileri, Yarışma Şartnamesi ve Başvuru Formlarının tüm şartlarını kabul etmiş sayılırlar.
 • Katılımcının velisi / yasal temsilcisi tarafından, yarışmaya sunulan çizimlerin tamamen katılımcıya ait olduğu ve bu kapsamda Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin yarışmaya sunulan eserlerin alıntılanmasından ve/veya çalınmasından doğabilecek hiçbir hukuki, idari yahut cezai sorumluluğu bulunmadığı kabul, beyan ve taahhüt edilmiştir. Bu doğrultuda, katılımcı ve yasal temsilcisi tarafından, katılımcının velisi /yasal temsilcisi ile hak talebinde bulunan üçüncü kişiler arasında doğabilecek maddi ve manevi ihtilaflardan Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin hiçbir hal ve şartta sorumlu olmadığı kabul ve beyan edilmiştir.
 •  Bilgileri eksik verilen öğrencilerin çizimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya katılım Communications@akkuyu.com e-posta adresine başvuru yapılarak gerçekleştirilecektir. Yarışmacılar başvuru sırasında gerekli bilgileri eksiksiz olarak doldurmalıdır.
 • Yarışmacılar çizimlerin orijinallerini saklamak zorundadır.
 • Yarışmayı kazananların ödülleri, yarışmacıların başvuru sırasında belirtmiş oldukları adreslere gönderilecektir.

Yarışma Süreci ve Sonuçlar

 • Akkuyu Nükleer A.Ş. Resim Yarışması için son başvuru tarihinden sonra gönderilen resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışma sonuçları Akkuyu web sitesi ve AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ Facebook, Instagram sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

Başvuru Değerlendirme

Çizimler bir komisyon tarafından incelenir. Komisyonun incelemesi ve değerlendirmeleri sonucunda şartnameye uygun olmayan çizimler elenir.

Akkuyu Nükleer Ulusal Çocuk Resim Yarışması 2022 Ödülleri

5 Kategorinin Her Birinde Ayrı Olmak Üzere:
Birincilik Ödülü: Dokunmatik Ekranlı Tablet Bilgisayar
İkincilik Ödülü: Çizim Tableti
Üçüncülük Ödülü: Profesyonel Çizim Seti

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 23 EKİM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 27 EKİM 2022

Akkuyu Nükleer Ulusal Çocuk Resim Yarışması 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.akkuyu.com/akkuyu-nukleer-ulusal-cocuk-resim-yarismasi-duzenliyor-2/update

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap