Ankara Büyükşehir Belediyesi Özgün Proje Yarışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentin sorunlarına çözüm üretilmesi; yenilikçi ve sürdürülebilir projeler ortaya çıkarılması amaçlarıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Özgün Proje Yarışması düzenleniyor. Ödüllü proje yarışması başvuruları devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Özgün Proje Yarışması

Düzenleyen:Ankara Büyükşehir Belediyesi
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Ankara
Kimler Başvurabilir:Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ile firma sahibi genç girişimciler.
Son Başvuru Tarihi:15 KASIM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2022
Ödüller:1. Aşama Ödülleri
10 Projenin Her Birine: 40.000 ₺

2. Aşama Ödülleri
Birincilik Ödülü: 100.000 ₺
İkincilik Ödülü: 75.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 50.000 ₺

Yarışma Hakkında

Ankara Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencileri ve genç girişimcileri “Özgün Proje Yarışması” ile kentin sorunlarına çözüm üretmeye davet ediyor.

ABB, Gençleri Başkentin Geleceğini Tasarlamaya Çağırıyor!

Ortak akıl doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Başkentin geleceğini öğrenci ve genç girişimcilerle tasarlamak için çağrı yaptı.

ABB, üniversite öğrencileri ve genç girişimciler için “Özgün Proje Yarışması” düzenliyor. Üniversite öğrencileri ve genç girişimciler için düzenlenen yarışmaya; lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ile firma sahibi genç girişimciler katılabilecek.

Yarışma Başvuru Şekli

Yarışmaya katılmak isteyen Başkentli gençler, https://forms.ankara.bel.tr/ozgun-proje-yarismasi adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Yarışma Kategorileri

Kentin sorunlarını çözme amacıyla düzenlenen yarışma; “Serbest Proje” ve “ABB Özel Proje” olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek.

Kategori Koşulları

“Serbest Proje” kategorisinde; “ulaşım ve toplu taşıma, altyapı, temiz su ve kanalizasyon, çevre, yeşil alan, park, spor, dikey tarım, akıllı tarım, üretim fonksiyonları, yenilenebilir enerji, nesnelerin interneti, veri toplama ve veri güvenliği, planlama ve yönetişim, günlük yaşamda dijital alternatiflerle fonksiyonel çözümlerin üretildiği yenilikçi projeler ile sürdürülebilirlik” konu başlıklarındaki projeler değerlendirilecek.

“ABB Özel Proje” kategorisinde yer alan konular ise şöyle:

“Doğal kaynaklardan enerji üreterek belediye kurumlarında enerji tasarrufu, Ankara yer altı haritasının çıkarılması, kanalizasyon/su kayıp-kaçak arıza tespiti, çevre kirliliğinin ölçülmesi ve çözüm önerileri, gürültü kirliliğinin ölçülmesi ve çözüm önerileri, hava kirliliğinin ölçülmesi ve çözüm önerileri, yeşil alan ve spor alan ihtiyaçlarının nüfusa bağlı olarak belirlenmesi, katı atık sınıflandırılması, kaçak atık dökülen yerlerin tespitleri, kaçak kazı yerlerinin tespiti, belediye ve çevresel atıkların işlevsel ve sürdürülebilir olarak değerlendirilmesi, otobüslerin yoğunluk saatine göre organize olmasını sağlayan akışkan seyahat planlaması, akıllı ulaşım planlaması, toplu taşımada aktarmasız hat ihtiyaç tespiti, akıllı veri toplama yöntemleri ve bunların ABB platformlarına adaptasyonu, itfaiye istasyonları ve güzergâh optimizasyonu, olası afet durumlarını öngörebilen sistemler, sokak canları ile ihtiyaç ve çözümlemenin lokasyon bazlı değerlendirilmesi.”

Değerlendirme Kriterleri

Projeler; özgün değer ve katkı, yaygın etki ve hedef kitle, bilimsel yöntem, yapılabilirlik (iş gücü, bütçe, zaman, risk analizi), uygulanabilirlik ve mevzuata uygunluk açısından değerlendirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Özgün Proje Yarışması Ödülleri

1. Aşama Ödülleri
10 Projenin Her Birine: 40.000 ₺

2. Aşama Ödülleri
Birincilik Ödülü: 100.000 ₺
İkincilik Ödülü: 75.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 50.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 KASIM 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi Özgün Proje Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.ankara.bel.tr/haberler/abb-gencleri-baskentin-gelecegini-tasarlamaya-cagriyor-15932

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap