ARUCAD Liseler Arası Tasarım Yarışması 2024

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) tarafından, genç neslin yaratıcı bakış açısını ortaya çıkarmak ve onlara sanatsal yeni vizyonlar kazandırabilmek amaçlarıyla ARUCAD Liseler Arası Tasarım Yarışması 2024 düzenleniyor. Ödüllü tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

ARUCAD Liseler Arası Tasarım Yarışması 2024

Düzenleyen:Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD)
Kategori:Tasarım Yarışması, Proje Yarışması, Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve KKTC
Kimler Başvurabilir:Lise öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:17 MAYIS 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi:01 HAZİRAN 2024
Ödüller:Birincilik ödülü: 15.000 ₺
İkincilik ödülü: 11.250 ₺
Üçüncülük ödülü: 7.500 ₺
Jüri Özel Ödülü: 7.500 ₺

5. Liseler Arası Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tüm öğrencilere Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde 7 yıl kesintisiz %100 burs verilecektir.

Ayrıca ARUCAD tarafından yarışmayı kazanan öğrencilerin okulunun resim atölyesine aşağıda belirtildiği şekilde katkı yapılacaktır.

Birinci gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 7.000 katkı
İkinci gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 5.000 katkı
Üçüncü gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 4.000 katkı

- Advertisement -

Yarışmanın Teması ve Amacı

Her şey bir noktadan başlar, bir çizgiden yola çıkarak kendi hikayesinin yolunu çizersin. Herkesin kendi çizgisi vardır; onun çizgisinde, hissiyatlarıyla dolu bir yaratıcılık serüveni bulunur. Hayatın her kıvrımında öğrenme ve büyüme fırsatları sunan bir çizgi çizersin. İlk adımını attığında, engelleri fırsata çevirerek kendi özgün izini oluşturursun. Her çizgi, seni bugünlere getiren benzersiz bir deneyimin yansımasıdır. Senin çizgin ne? Bir çizginin hikayesini anlatmak istesen nasıl anlatırsın?

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) olarak bu soruya gençlerin gözünden bir yanıt arıyoruz ve ‘BİR ÇİZGİNİN HİKAYESİ’ isimli yarışmayı, genç neslin yaratıcı bakış açılarını ortaya çıkarmak ve onlara sanatsal yeni vizyonlar kazandırabilmek adına Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki liseler arasında bir tasarım yarışması olarak düzenliyoruz.

Eser Gönderim Şekli

  • Öğrenciler çalışmalarını hazırlarken görsel sanat alanından diledikleri disiplinlerden faydalanabilirler (resim, fotoğraf, video, dijital boyama, afiş, çizgi roman, seramik, heykel). Katılımcılar, farklı disiplinlerde hazırladıkları çalışmalarla yarışmaya en az 1 ile en fazla 5 adet arasında çalışmayla katılabilirler.
  • Öğrenciler çalışmalarını, istedikleri boyutta herhangi bir kâğıda, herhangi bir yüzey üzerine ya da 3 boyutlu kurgular halinde hazırlayabilirler.
  • Öğrenciler, hazırladıkları çalışmaları ARUCAD resmi web-sitesi üzerinden “arucad.edu.tr/5-liseler-arasi-tasarim-yarismasi-basvuru-formu” adresinden yapılacaktır. Herhangi bir kâğıda veya yüzeye uyguladıkları çalışmaları, akıllı telefonla fotoğrafını çekerek yukarıda verilen e-posta adresine göndermeleri yeterli olacaktır. Eğer çalışma bilgisayar ortamında hazırlanmışsa tasarım jpeg., video ise mp4, seramik veya heykel ise fotoğrafları çekilerek jpeg formatında gönderilmelidir.

Dosyada Olması Gereken Diğer Bilgiler

• Öğrencinin Yaşı
• Okulu
• Devam Ettiği Sınıf
• İlgi Alanları

Yarışma Değerlendirme Süreci ve Sonuçların Duyurulması

Yarışma jürisi değerlendirmeyi gönderilen imajlar üzerinden yapacaktır. Yarışma sonucu, son başvuru tarihinden 15 gün sonra www.arucad.edu.tr ve Üniversitenin sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacaktır.

Yarışma Organizasyon Komitesi

  • Ahmet Özçelebi (ahmet.ozcelebi@arucad.edu.tr),
  • Gizem Kaya (gizem.kaya@arucad.edu.tr),
  • Özgül Saygun (ozgul.saygun@arucad.edu.tr

Yarışma İletişim

Şair Nedim Sokak, No: 11, Girne, (via Mersin 10 Turkey), Kuzey Kıbrıs

+90 (392) 650 65 55

info@arucad.edu.tr

ARUCAD Liseler Arası Tasarım Yarışması 2024 Ödülleri

Birincilik ödülü: 15.000 ₺
İkincilik ödülü: 11.250 ₺
Üçüncülük ödülü: 7.500 ₺

Jüri Özel Ödülü: 7.500 ₺

  • 5. Liseler Arası Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tüm öğrencilere Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde 7 yıl kesintisiz %100 burs verilecektir.
  • Ayrıca ARUCAD tarafından yarışmayı kazanan öğrencilerin okulunun resim atölyesine aşağıda belirtildiği şekilde katkı yapılacaktır.

Birinci gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 7.000 katkı

İkinci gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 5.000 katkı Üçüncü gelen öğrencinin okulunun resim atölyesine ARUCAD’dan 4.000 katkı

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 17 MAYIS 2024

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 01 HAZİRAN 2024

ARUCAD Liseler Arası Tasarım Yarışması 2024 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://arucad.edu.tr/etkinlikler/arucad-5-liseler-arasi-tasarim-yarismasi-bir-cizginin-hikayesi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap