Atıklardan Tablo Tasarım Yarışması

Kartal Belediyesi tarafından, başta çocuk ve gençler olmak üzere vatandaşlarda çevre bilincinin gelişmesine katkı sunmak; geri dönüşümün yaygınlaşmasını sağlamak amaçlarıyla Atıklardan Tablo Tasarım Yarışması düzenleniyor. Ödüllü tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

Atıklardan Tablo Tasarım Yarışması

Düzenleyen:Kartal Belediyesi
Kategori:Tasarım Yarışması, Sanat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Kartal (İstanbul)
Kimler Başvurabilir:Kartalda yaşayan herkes.
Son Başvuru Tarihi:10 MART 2023 Saat: 16.00
Sonuç Açıklanma Tarihi:MART 2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: 2.500 ₺ Hediye Çeki (Bireysel: Tablet)
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺ Hediye Çeki (Bireysel: Bisiklet)
Üçüncülük Ödülü: 1.500 ₺ Hediye Çeki (Bireysel: Akıllı Bileklik)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Kartal Belediyesi’nin çevre bilincini geliştirerek, geri dönüşümün yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile düzenlediği ‘Atıklardan Tablo Tasarım Yarışması’ başladı. Yarışma kapsamında her yaştan Kartallı vatandaş, hayal dünyalarını atık malzemeler kullanarak oluşturacakları tablolara yansıtacak. Dereceye girenlere ödülleri,  22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında verilecek.

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, başta çocuk ve gençler olmak üzere vatandaşların çevre bilincini geliştirerek, geri dönüşümün yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile örnek bir yarışmaya imza atıyor. 

Kartallı vatandaşların odağını çevreye yöneltmek, geri dönüşüm atıkları konusunda bilinçlenmelerine katkıda bulunmak ve farklı malzemeler kullanarak sanatsal çalışmalar yapmalarını sağlamak amacıyla ödüllü bir geri dönüşüm yarışması başlatan Kartal Belediyesi, ‘Atıklardan Tablo Tasarım’ adını verdiği yarışma ile her yaştan Kartallının hayal dünyasını tasarımlarına yansıtmasına olanak tanıyor.

Geri dönüşüm temalı ‘Tablo Tasarım Yarışması’na katılım sağlayacak olan vatandaşlar; ambalaj atıkları, elektrikli ve elektronik atıklar, tekstil atıkları ve ahşap atıkları gibi geri dönüşümü mümkün olan malzemeler kullanarak tablo tasarımı oluşturacak.

Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları

  • Bu yarışmaya bireysel ya da grup halinde hazırlanan tasarımlar ile katılmak mümkündür.
  • Her birey ya da grup yalnızca 1 tablo tasarımı ile başvuru yapabilecektir.
  • Tasarımların oluşturulması aşamasında ambalaj atıkları (kâğıt, karton, cam, plastik, metal, metal/plastik kapak), elektrikli ve elektronik atıklar, tekstil atıkları, pil atıkları ve ahşap atıkları gibi geri dönüşümü mümkün atıkların kullanılması gerekmektedir.
  • Tabloların eni ve boyu 50 x 70 cm, 60 x 90 cm ya da 80 x 120 cm ölçülerinden biri olmalıdır. Tasarımların derinliği (kalınlığı) en fazla 10 cm olmalıdır. Belirtilen ölçülerden farklı ölçülerde teslim edilen tasarımlar değerlendirmeye alınmaz.
  • Tablolar en az 3 mm kalınlığında mdf, kontraplak gibi ahşap türevi zemin üzerine yapılacaktır.
  • Tabloların arkasına, sağ üst köşeye 1 adet A4 kâğıdı yapıştırılarak bu kâğıda katılımcı adı-soyadı, iletişim bilgileri, eserin adı, teslim tarihi, öğrenci ise ilave olarak okul adı ve sınıf bilgileri yazılmalıdır.
  • İlk 3 e giren eser sahipleri ödüllendirilecektir. Bireysel ya da grup halinde katılım fark etmeksizin yalnızca dereceye giren 3 eser ödüllendirilecektir.
  • Katılımcılar, tasarımlarını en geç 10.03.2023 Cuma günü saat 16:00 a kadar Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edecektir.
  • Katılımcıların tasarımları İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonca değerlendirilerek dereceye girenler tayin edilecektir.
  • Dereceye giren katılımcıların ödülleri, 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında takdim edilecektir.

Atıklardan Tablo Tasarım Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.500 ₺ Hediye Çeki (Bireysel: Tablet)
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺ Hediye Çeki (Bireysel: Bisiklet)
Üçüncülük Ödülü: 1.500 ₺ Hediye Çeki (Bireysel: Akıllı Bileklik)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 10 MART 2023 Saat: 16.00

Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2023

Ödül Töreni: 22 MART 2023

Atıklardan Tablo Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.kartal.bel.tr/Belediyemiz/Haberler/20112

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap