Beykoz Evde Kısa Film Yarışması

Beykoz Belediyesi, salgın hastalık sürecinde evde geçen hayatın konu alındığı Beykoz Evde Kısa Film Yarışması düzenliyor. Evden çıkmadan katılım sağlanabilen ödüllü kısa film yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması

  Düzenleyen: Beykoz Belediyesi
  Kategori: Kısa Film, Fotoğrafçılık, Kültür-Sanat
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir: İlgi duyan herkes.
  Son Başvuru Tarihi: 25 NİSAN 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi:
  Başvuru & Detaylı Bilgi: https://www.beykoz.bel.tr/icerik/detay/beykoz-evde-kisa-film-yarismasi-basliyor/1/n148
 

Birinci: Dizüstü Bilgisayar

İkinci: Fotoğraf Makinesi

Üçüncü: Tablet

50 Kişiye 3 Aylık Çevirimiçi Dizi/Film Platformu Üyeliği

50 Kişiye Steam Hediye Kartı

 

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın amacı, Covid-19 Pandemisi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığının korunması ve salgının önüne geçilebilmesi amacıyla tavsiye edilen evde kal çağrısına katılımı artırmak, evde kalma sürecini özendirmek, kişisel gelişimi ve aile içi iletişimi güçlendirmek, psiko-sosyal gelişimi desteklemek amacıyla vatandaşlarımızın duygularını ve yaşadıkları anları yansıtacak amatör veya profesyonel kısa film hazırlanması, bu filmlerin sosyal medya aracılığıyla paylaşılarak toplumsal motivasyonun ve direncin artırılmasına katkıda bulunmaktır.

Yarışma Şartnamesi

Yarışmaya katılacak filmler şu koşullarda kabul edilir.

  1. Yarışmaya 5 Nisan 2020’den sonra çekilmiş kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir. Tür kısıtlaması yoktur.
  2. Filmler en fazla 2 dakika uzunluğunda olmalı, filmin sahibinin kişisel sosyal medya hesabından BeykozEvde etiketiyle Twitter’da yayınlanacak ise twitter.com/beykoz_bld hesabı, instagram’da yayınlanacaksa  instagram.com/beykozbelediyesi hesabı etiketlenerek paylaşılan filmler yarışma jürisi tarafından değerlendirmeye alınacaktır.
  3. Kısa film, başlangıcında en az 3 saniye görüntü verecek şekilde filmin sahibinin beyaz bir kağıt üzerine BeykozEvde yazılı görüntüsü ile başlamalıdır. Bu şekilde başlamayan filmler yarışma dışı bırakılacaktır.
  4. Jüri tarafından ödül almaya hak kazanan filmlerin orijinal çözünürlükteki kaydı, filmin sahibinin kimlik ve iletişim bilgileri beykozevde@beykoz.bel.tr mail adresine wetransfer üzerinden gönderilmelidir.
  5. Telif ve müziklerle ilgili tüm sorumluluklar filmin sahibine aittir. Filmdeki görüntü, imaj, tasarım, illüstrasyon, fotoğraf veya müziklerle ilgili ortaya çıkabilecek telifler, hukuki itiraz ve sahiplik haklarına ilişkin tüm sorumluluklar filmin sahibine aittir.
  6. Yarışma jürisi gösterim için gerekli ve yeterli teknik özelliklere ve hukuki niteliklere sahip olmayan filmleri yarışma dışı bırakma hakkına sahiptir.

Yarışma Jürisi

Nazif Tunç

Sinan Serter

Murat Pay

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması Ödülleri

Birinci: Dizüstü Bilgisayar

İkinci: Fotoğraf Makinesi

Üçüncü: Tablet

50 Kişiye 3 Aylık Çevirimiçi Dizi/Film Platformu Üyeliği

50 Kişiye Steam Hediye Kartı

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 25 NİSAN 2020

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Yarışma Şartnamesi: https://www.beykoz.bel.tr/icerik/detay/beykoz-evde-kisa-film-yarismasi-basliyor/1/n148

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap