Good4Trust Trust Para Tasarım Yarışması

Good4Trust sosyal girişimi tarafından, ekolojik ve sosyal açıdan adil üreticiler ile ihtiyaçlarını onlardan karşılamayı önceliklendiren alıcıların oluşturduğu yeni bir ekonomik sistem olan “türetim ekonomisi”nde alıcılar ve satıcılar arasında kullanılmak üzere dijital bir para tasarlatmak amaçlarıyla Good4Trust Trust Para Tasarım Yarışması düzenleniyor. Ödüllü tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

Good4Trust Trust Para Tasarım Yarışması

Düzenleyen:Good4Trust Sosyal Girişimi
Kategori:Tasarım Yarışması, Grafik Tasarım Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:30 KASIM 2020
Sonuç Açıklanma Tarihi:2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 12.000 ₺
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Türkiye’nin ilk yerel para birimini ve “Anti-Monopoli” dayanışma ve türetim ekonomisi oyununun parasını tasarlamaya var mısınız?

Sosyal bir girişim olan Good4Trust.org, ekolojik ve sosyal açıdan adil üreticiler ile ihtiyaçlarını onlardan karşılamayı önceliklendiren alıcıların oluşturduğu yeni bir ekonomik sistem. “Türetim Ekonomisi’ndeki” bu sistemde yer alan alıcılara da “Türetici” deniyor. Good4Trust.org ‘türetim ekonomisi’ni desteklemek üzere “Trust” adlı yerel dijital bir “para”* tedavüle sokacak. Bu banknotun, yani Trust’ın tasarımı için yarışma düzenleniyor. Good4Trust ekosistemi içinde dijital olarak geçerli olmanın yanı sıra, tasarlanan türetim ekonomisi oyununun basılı parası olacak.

*Bahsi geçen Trust “parası” hukuki olarak havayolu milleri veya kahve kuponları gibi esasen vergi mevzuatına uygun bir indirim kuponu özelliği taşımaktadır.

Yarışmanın Konusu ve Teması

Yarışma ile, mevcut yaşam şeklimizin tükettiği dünyayı tekrar yaşanabilir kılmayı amaçlayan türetim ekonomisini yaygınlaştırmak, sistem içerisinde “Trust” üzerinden üretici ve türeticilerin ihtiyaçlarını diğer üreticilerden karşılamasını sağlamak, üreticilerin çalışanlarına Trust ile alışveriş fırsatı sunması amaçlanmaktadır.

Good4Trust iyiliğin paylaşıldıkça çoğaldığına ve tasarım sanatının yaygınlaştırmada önemli bir güç olduğuna inanıyor. Good4Trust.org tarafınca “Trust Tasarım Yarışması” neticesinde seçilecek olan tasarım, Good4Trust ekipleri tarafından yarışmanın amaç ve kapsamına uygun şekilde seçilecektir.

Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları

Tasarımlar 30 Kasım 2022 tarihine kadar danisma@good4trust.org adresine mail atılmalıdır.

Tasarımda dikkat edilmesi gerekenler;

  • Tasarımda banknot üzerinde Good4Trust.org yazısı yer almalı
  • Kurumsal mor ve sarı renkleri içermeli (Renk kodları: FCD307 ve 753996)
  • Para biriminin Trust olduğu açık olmalı
  • Üzerinde bir yerde “IN GOOD WE TRUST” yazmalı
  • Fibonacci sarmalı ve/veya Good4Trust logosu yer almalı
  • 7 dallı hayat ağacı sembolizması yer almalı
  • Boyutu cüzdanlara uygun banknot ebatlarında olmalı
  • Para birimi şimdilik 100 Trust olmalı (Kazanan tasarımcıdan başka birimler de istenebilir)

Good4Trust Trust Para Tasarım Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 12.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 KASIM 2023

Sonuç Açıklama Tarihi: 2022

Good4Trust Trust Para Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.facebook.com/good4trust/photos/a.712729965413506/6035182916501491/?type=3&theater

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap