GSB Genç İyilik Ideathonu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Kahramanmaraş depremleri sonrası iyileştirme ihtiyacı ve alanı oluşan konularda gençlerin sosyal, kültürel, ruhsal ve teknolojik alanlarda çözüm önerileri geliştirmelerini teşvik etmek ve geliştirilecek fikirleri desteklemek amaçlarıyla GSB Genç İyilik Ideathonu düzenleniyor. Ödüllü fikir yarışması başvuruları devam ediyor.

GSB Genç İyilik Ideathonu

Düzenleyen:Gençlik ve Spor Bakanlığı
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları,
Tasarım Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen 18-25 yaş aralığındaki herkes.
Son Başvuru Tarihi:20 MART 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:31 MART 2023
Ödüller:İlk 10 Fikir: Uygulama Desteği
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Genç İyilik Ideathon’u Kahramanmaraş depremleri sonrası iyileştirme ihtiyacı ve alanı oluşan konularda gençlerin sosyal, kültürel, ruhsal ve teknolojik alanlarda çözüm önerileri geliştirmelerini hedefleyen bir fikir maratonudur.

Yarışma Konusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca düzenlenen Genç iyilik Ideathonu’nun teması Afet Sonrası Yaşam üzerine geliştirilebilecek çözümlerdir.

Yaşadığımız afet sonrası gençlerin farklı platformlarda bir araya gelerek ihtiyaç ve iyileştirme alanlarına yönelik birçok sosyal ve teknolojik fikir proje veya çözümü dayanışma içerisinde geliştirdiğini biliyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı alarak gençlerin Afet üzerine yaptıkları çalışmaları da desteklemeyi hedefliyoruz. Afet sonrası gündeme gelmiş ve gelecek olan ihtiyaç ve iyileştirme alanlarına yönelik çözümler konusunda Bakanlık çalışmalarına ek olarak neler yapabileceğimizi sizlerle birlikte kurgulamak istiyoruz.

Gençler tarafından gerçekleştirilen veya kurgulanan çalışmaların gündeme alınması, yapılan çalışmaların etki düzeyinin artması ve hep beraber iyileşmemiz için tüm gençlerimizi bu konuda fikir üretmeye davet ediyoruz.

Gençlerin gözlemledikleri sorunları kendi bakış açıları ile ifade etmeleri sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmalarını bekliyoruz.

Fikrine güvenen tüm genç takımları çözümler geliştirmek üzere online ideathona davet ediyoruz!

Genç İyilik Ideathonu Başvuru Koşulları

Genç Ideathon’a 18-25 yaş aralığındaki gençler; en az iki-en fazla beş kişilik takımlar halinde başvuru yapabilir. Bireysel başvuru kabul edilmeyecektir. Bir kişi takım lideri veya takım üyesi olarak yalnızca bir kere başvuru yapabilir.

Projenin ya da fikrin genel hatları söz konusu adrese 2.000 (İkibin) karakteri geçmeyecek şekilde girilecektir.

Bireysel başvuru kabul edilmeyecektir. Bir kişi takım lideri veya takım üyesi olarak yalnızca bir başvuru yapabilir.

Değerlendirme

Yapılan başvurular; başvuru tarihlerinin sona ermesinin ardından uzman kişiler tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sisteminde alınan puanlara göre sıralama yapılacak ve 30 fikir sahibi finale davet edilecek. Finalde online olarak yapılan sunumların ardından jürinin karar vereceği 10 fikir desteklenecek.

Yarışma İletişim

444 0 472

GSB Genç İyilik Ideathonu Ödülleri

İlk 10 Fikir: Uygulama Desteği

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 MART 2023

Ideathon Yarışması: MART 2023

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 31 MART 2023

GSB Genç İyilik Ideathonu Bilgi ve Başvuru için: https://gencideathon.gsb.gov.tr/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap