Haldun Taner Öykü Ödülü 2023

Milliyet Gazetesi tarafından, Haldun Taner’in anısına nitelikli eserler verilmesi, edebiyatta isimlerini duyurmuş olanların yanı sıra edebiyat dünyasına yeni adım atmış yazarların da desteklenmesi ve ödüllendirilmesi amaçlarıyla Haldun Taner Öykü Ödülü 2023 düzenleniyor. Ödüllü öykü yarışması başvuruları devam ediyor.

Haldun Taner Öykü Ödülü 2023

Düzenleyen:Milliyet Gazetesi
Kategori:Öykü Yarışması, Deneme Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurt Dışı
Kimler Başvurabilir:İlgilenen Herkes.
Son Başvuru Tarihi:29 EYLÜL 2023, Saat 17.00
Sonuç Açıklanma Tarihi:KASIM 2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: 25.000 ₺ +Ödül Belgesi

Yarışmanın Amacı

Öykü yarışması ile Haldun Taner’in anısına nitelikli eserler verilmesi, edebiyatta isimlerini duyurmuş olanların yanı sıra edebiyat dünyasına yeni adım atmış yazarların da desteklenmesi ve ödüllendirilmesi amaçlanmıştır.

Yarışma Başvuru Koşulları

  • Ödüle aday olacaklar, kısa öykülerden oluşan yayımlanmış bir kitapla başvurabilirler. Kitabın 01 Ocak 2022-31 Aralık 2022 tarihleri arasında yayımlanmış ve Türkçe yazılmış olması gerekir. Yayımlanmamış dosyalarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yazarlar kendi imzalarıyla doğrudan başvurabilecekleri gibi yayınevleri, üniversiteler, eğitim ve sanat kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için aday gösterebilir. Bu durumda başvuruya yapıt sahibinin imzalı onay yazısı da eklenmelidir.
  • Adayların, ödüle başvuracakları kitaptan 7 adet göndermeleri gerekmektedir. Başvuru için eser sahibinin imzalı bir adet başvuru yazısı, fotoğrafı ile birlikte gönderilmelidir. Başvuruda, adayın açık adresi, telefon numarası, e-posta adresi bulunmalıdır. Başvuru yazısı www.milliyet.com.tr adresinden temin edilmelidir.
  • Doğrudan ya da dolaylı başvurularda adayın özgeçmişi, kitabın içinde bulunsa dahi, A4 kağıdına yazılmış biçimde ayrıca bir zarfa konulmalıdır. Özgeçmiş, maddeler halinde değil, paragraf şeklinde yazılmış olmalıdır.
  • Ödüle başvuranlar açıklanmaz, aday yapıtlar kazansın ya da kazanmasın geri verilmez.
  • Seçici Kurul uygun görürse bir finalist listesi belirleyerek duyurur. Ödül Seçici Kurul’un sonraki toplantısında bu listeden birine verilir.
  • Aday kitaplar en geç 29 Eylül 2023 günü saat: 17.00’ye kadar – Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center, 100, Yıl Mah. 2264 Sok. No: 1 Bağcılar / İstanbul adresine teslim edilmelidir. Yapıtlar, elden teslim edilebileceği gibi yurt içinden bu tarihten en az 3 gün önce, yurt dışından 2 hafta önce kargoya verilmiş olmalıdır.

Seçici Kurul

Doğan Hızlan (Yazar-Eleştirmen)

Demet Taner (Haldun Taner’in eşi)

Nursel Duruel (Yazar)

Mehmet Zaman Saçlıoğlu (Yazar)

Prof. DR. Handan İnci Elçi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Metin Celal (Yazar)

Filiz Aygündüz (Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

Haldun Taner Öykü Ödülü 2023

Birincilik Ödülü: 25.000 ₺ +Ödül Belgesi

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 29 EYLÜL 2023, Saat 17.00

Sonuç Açıklanma Tarihi: KASIM 2023

Haldun Taner Öykü Ödülü 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.milliyet.com.tr/kultur-sanat/haldun-taner-oyku-odulu-yarismasi-yilin-oykucusunu-seciyor-6992818

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap