Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ülkemizde tasarruf bilinci oluşturmak ve toplumu yatırıma yönlendirmek amacıyla kısa film yarışması düzenliyor. Bu yıl 6.’sı düzenlenen Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması tasarruf ve yatırım temalı kısa filmleri bekliyor. Yurt içi ve yurt dışından gelecek başvurulara açık olan para ödüllü kısa film yarışması başvuruları 27 Nisan’a kadar devam ediyor.

 

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

  Düzenleyen: Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB)
  Kategori: Kısa Film, Fotoğrafçılık, Kültür-Sanat
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve Yurt Dışı
  Kimler Başvurabilir: 18 yaş üstü herkes.
  Son Başvuru Tarihi: 27 NİSAN 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: MAYIS 2020
  Başvuru & Detaylı Bilgi: http://www.kameraelindegelecegincebinde.com/
 

Birinci: 12.500 ₺,

İkinci: 10.000 ₺,

Üçüncü: 7.500 ₺,

Cüneyt Cebenoyan Özel Jüri Ödülü (Dördüncülük Ödülü): 5.000 ₺

İlk 10’da yer alanlara: 1 yıl geçerli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği

Yarışmanın Konusu ve Konu Başlıkları

Yarışmanın konusu, “tasarrufların sermaye piyasası araçlarında değerlendirilmesinin ve yatırım yapmanın önemi” olarak belirlenmiştir. Aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesi kullanılarak filmlerde yatırım yaparak geleceği güvence altına almanın önemi anlatılmalıdır. Filmlerin değerlendirmeye alınması için belirlenen kelimelerden en az 10 tanesini içermesi gerekmektedir. Filmde geçmesi gereken 10 kelime aşağıdakilerden seçebilecek:

-Bütçe

-Birikim

-Yatırım

-Hedef

-Gelecek

-Finansal planlama

-Emeklilik

-Risk

-Portföy

-Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)

-Pay (hisse)

-Borçlanma aracı

-Tahvil/bono

-Kira sertifikası

-Yatırım fonu

-Bireysel emeklilik

-Aracı kurum

-Portföy yönetim şirketi

-Banka

-Yatırım danışmanı

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması Detayları

Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya katılmak isteyen adaylar www.kameraelindegelecegincebinde.com adresli internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Katılımcının bu formlarda belirteceği ad-soyad ve adres bilgileri, TSPB tarafından esas alınacaktır. Bu nedenle bu bilgilerin doğruluğundan ve tam olmasından tamamen katılımcı sorumlu olup, kimlik bilgilerini doğru ve tam vermediği tespit edilen katılımcılar yarışma dışı bırakılacak ve dereceye giremeyecektir.

Birden fazla filmle katılmak isteyen kullanıcıların başvuru formunda belirtmek koşuluyla başvuru formunu bir kere doldurmaları yeterli olacaktır.

Yarışma, yurt içi ve yurt dışından bütün katılımcılara açıktır. Gönderilen filmin dilinin Türkçe olması veya Türkçe altyazılı olması zorunludur.

Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. 18 yaşından küçük olanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi ödül kazanmaları halinde, bu ödül kendilerine verilmez.

Katılımcılar, www.kameraelindegelecegincebinde.com adresindeki formu doldurup, filmleri web sitesinde belirtilen posta adresine gönderdikten sonra “Yarışmadan Geri Çekilme” konu başlığıyla iletisim@tspb.org.tr adresine 27 Nisan 2020 tarihine kadar e-posta atarak, göndermiş oldukları filmin ve bilgilerinin kullanılmasına ilişkin verdikleri onayı geri çekebilirler. Bu durumda katılımcı yarışmadan da çekilmiş olur ve değerlendirmeye katılamaz.

Eserlerde Aranacak Şartlar ve Eserlerin Gönderilmesi

Filmlerin uzunluğu en fazla 3 dakika olmalıdır. Her filmin ayrı DVD’ye .avi, .mov veya .mp4 formatlarında ve yüksek çözünürlükte kaydedilmesi gerekir. www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurulan başvuru formu çıktı alınarak imzalı bir şeklide, kimlik fotokopisi ve film(ler) ile birlikte kapalı bir zarfta teslim edilmelidir. Teslimler elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla yapılmalıdır. İmzasız ve formsuz başvurular yarışma dışı bırakılacaktır.

Kargo ve posta yoluyla yapılan gönderilerin son teslim tarihinden önce belirtilen adrese teslim edilmesi gerekmektedir. Belirtilen son teslim tarihinden sonra gelen filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Katılımcı, gönderi zarfının üzerine kendi isim, soyisim, iletişim bilgilerini ve başvuru formunda belirttiği e-posta adresini yazmalıdır.

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde kısa film yarışması için film gönderenler, filmlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Başkasına ait filmlerin kullanımından dolayı oluşabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük, katılımcıların kendi sorumluğundadır.

Fikri Haklar İle İlgili Hususlar

TSPB uygunsuz olabileceğini ya da hakaret içerdiğini düşündüğü (örneğin, şiddet, suç, dini konular, politika, ırkçılık ya da cinsellik içeren) filmleri yegane takdir yetkisine dayanarak yarışma dışına çıkarma hakkını saklı tutar.

Katılımcıların tasarlayacakları kısa filmlerinin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanuna uygun şekilde özgün olması gerektiği gibi; filmlerde kullanılacak her türlü fikir ve sanat eserlerinin ilgili mevzuata uygun olarak kullanılmış olması gerekmektedir.

Kısa filmlerde yer alacak eser, müzik ya da görsel efektlerle ilgili olarak eser veya bağlantılı hak sahipleri ya da ilgili meslek birliklerinden 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile ilgili mevzuat uyarınca alınması gereken izin ve ödenmesi gereken telif bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır. Bu konuda TSPB’nin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Katılımcıların belirtilen yasa gereklerine uygun davranacağını, yasanın öngördüğü kurallara aykırı davranılması nedeniyle doğabilecek her türlü hukuki sorumluluğun kendisine ait bulunduğunu ve bu konuda TSPB’nin uğrayabileceği bilcümle zararların katılımcının kendisine rücu edileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Katılımcının verdiği bilgilerin yanlış, eksik veya hatalı olmasından dolayı TSPB hiçbir sorumluluk kabul etmez. Her katılımcı yarışmaya istediği sayıda kısa film ile katılabilir. Ancak bir yarışmacı en fazla bir para ödülüne hak kazanabilir.

Yapılan başvurular aşağıda yer alan jüri tarafından 2020 Mayıs ayı içinde değerlendirilecektir. Kazananların belirlenmesinde yarışma temasına ve teknik hususlara uygunluk şartı aranacaktır.

Jüri Üyeleri

TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, Sinema SE7EN Mecmua Genel Yayın Yönetmeni ve Sinema Yazarı Murat Özer, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel ve Hürriyet Gazetesi Sinema Yazarı Uğur Vardan.

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması Ödülleri

Birinci: 12.500 ₺,

İkinci: 10.000 ₺,

Üçüncü: 7.500 ₺,

Cüneyt Cebenoyan Özel Jüri Ödülü (Dördüncülük Ödülü): 5.000 ₺

İlk 10’da yer alanlara: 1 yıl geçerli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 27 NİSAN 2020

Sonuçların Açıklanması: MAYIS 2020

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Yarışma Şartnamesi: http://www.kameraelindegelecegincebinde.com/

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap