Sakarya Türküsü Şiiri Güzel Okuma Yarışması

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gençlerin milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, ecdadın fedakarlıklarının ele alınmasını sağlamak ve şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı münasebetiyle Sakarya Türküsü Şiiri Güzel Okuma Yarışması düzenleniyor. Ödüllü yarışma başvuruları devam ediyor.

Sakarya Türküsü Şiiri Güzel Okuma Yarışması

  Düzenleyen: Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
   Kategori: Şiir Okuma Yarışması, Gençlik Yarışmaları, Edebiyat Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Sakarya 
  Kimler Başvurabilir:

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler ve Sakaryalı 7-29 yaş aralığındaki gençler.

  Son Başvuru Tarihi: 14 HAZİRAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 21 HAZİRAN 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: Kulaklık-Mouse-Klavye Seti
İkincilik Ödülü: Akıllı Saat + Kitap Seti 
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat 

   
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Konusu ve Amacı

Sakarya’nın Kurtuluşunun 100. Yılı

Sakarya’da ikamet eden 7-29 yaş aralığındaki gençlerimiz ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarımızda barınan öğrencilerimizin, milli birlik ve bütünlük, dini değerler ve ecdadımızın yazdığı şanlı tarihle ilgili duygularının ön plana çıkarılması, Sakarya ilimizin düşmandan kurtuluşunun 100. Yılı hasebiyle toplumun duyarlılığını artırarak motive olmalarına katkıda bulunmaktır.

Yarışma Katılım Koşulları

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Videolar seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.
 • Yarışmaya; seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları, kurum personeli yakınları katılamaz, amatör veya profesyonel 7-29 yaş arası herkese açıktır.
 • 1 adet (sadece) video ile katılım kabul edilecektir.
 • Şiir ezberden ve bakarak okunabilir.
 • Şiir okunurken fon müziği ve görsel efekt kullanılabilir.
 • Okunan şiirlere ilavede bulunma, tekrar, eksiklik ya da yanlışlıklar değerlendirmeyi etkileyecektir.
 • Yarışmaya katılacak videoların süreleri, en az 4 DAKİKA en fazla 8 DAKİKA uzunluğunda olmalıdır.
 • Videoların içeriğinde doğrudan-açıkça şiddetin gösterilmesi, şiddete aracılık etmesi, şiddet propagandası yapılması doğrudan diskalifiye sebebidir.
 • Katılımcı, yarışmaya katılmak için kendisinden istenen bilgileri doğru olarak ibraz etmekle ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmakla yükümlüdür.
 • Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış videolar ile bu videoların kadraj farklılığı içeren görüntüleri ve/veya bir kısmının kroplanmasıyla oluşturulan videolar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş videolar yarışmaya katılamaz. Videonun, sergilenmiş ve video yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan videonun, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Katılımcı, videonun tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Önceki yıllarda çekilmiş videonun, başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 • Yarışmaya gönderdiği video üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.
 • Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.
 • Yarışmacıların, gönderecekleri videonun ismini, kendi ad-soyadları ile kaydetmeleri ve bu şekilde göndermeleri gerekmektedir. Yarışmacı ad-soyadıyla isimlendirilmemiş videolar kabul edilmeyecektir.
 • Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda düzenleme kurulu ve jüri kararları geçerlidir.

Telif (Kullanım) Hakları

 • Düzenleme Kurulu, bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek ve kullandırabilecektir.
 • Eser sahibi, eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını, eseri üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini, üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde eser sahibinin kendisinin hukuken sorumlu olduğunu beyan, kabul ve garanti etmektedir.
 • Gönderilen videonun tamamı yarışmacıya ait olmalıdır. Başkasına ait video veya görüntünün, olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Yarışma sonunda ödül alan eserler, bütün telif haklarıyla düzenleme kurulu tarafından satın alınmış gibi işlem görür. Düzenleme kurulu ödüle değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, sergileme, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere eser sahibinin ismi ile birlikte tüm telif haklarına sahip olacaktır.

Eserlerin Gönderilme Şekli

 • Gönderilecek videonun büyüklüğü maksimum 500 MB olmalıdır.
 • Eserlerin yüklenilmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için düzenleme kurulu sorumlu olmayacaktır.
 • Başvurular, yarışma takviminde belirtilen süreler dahilinde, www.sakarya.gsb.gov.tr adresindeki şartnamenin okunması, aynı adresteki başvuru formunun indirilip doldurularak imzalanması, video ile birlikte başvuru formunun https://drive.gsb.gov.tr/app/tr-TR/Yukleme/Istek/GSBDrive/7960413b-52a1-4577-a4b6-dc112b2e77ab adresine gönderilmesi veya 0534 913 2201 no’lu telefon numarasına whatsapp veya telegram üzerinden gönderilmesi ile tamamlanmış olacaktır.
 • Başvuru tarihi ve saati geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yarışma İletişim

Kübra Nur KOCACIK

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal, Kültürel Faaliyetler Birimi

İstiklal, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Safrancık Sk. no 8/A, 54050 Serdivan/Sakarya

Tel: (0264) 666 24 20 – Dahili (127)

E-mail: sakarya.egitimsosyal@gsb.gov.tr

Sakarya Türküsü Şiiri Güzel Okuma Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Kulaklık-Mouse-Klavye Seti
İkincilik Ödülü: Akıllı Saat + Kitap Seti 
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 14 HAZİRAN 2021
Ödül Töreni: 21 HAZİRAN 2021

Sakarya Türküsü Şiiri Güzel Okuma Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://sakarya.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/3/231279/sakarya-turkusunu-guzel-okuma-yarismasi.aspx

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap