TEB Akıl Fikir Yarışması 2021

Türk Ekonomi Bankası tarafından, bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili yenilikçi, yaratıcı fikirlerin geliştirilmesini teşvik etmek ve teknolojik girişim projelerini desteklemek amaçlarıyla TEB Akıl Fikir Yarışması 2021 düzenleniyor. Ödüllü girişimcilik yarışması başvuruları devam ediyor.

TEB Akıl Fikir Yarışması 2021

Düzenleyen:Türk Ekonomi Bankası A.Ş.
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:18 yaş ve üzeri üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve TEB müşterileri.
Son Başvuru Tarihi:15 OCAK 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:MART 2022
Ödüller:Üniversite Öğrencisi / Yeni Mezun Kategorisi
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺
+ En İnovatif 3 Projeye Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursu

TEB Müşterisiyim Kategorisi
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺ + Sürpriz Ödül
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺

Teknolojik Girişimci Kategorisi
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺
+ İlk 5’e: TEB Girişim Evi’ne Katılım Önceliği
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili yenilikçi, yaratıcı fikirlerin var. Ya da teknolojik girişim projelerin var. O zaman hiç durma sen de İcat Çıkar. TEB Akıl Fikir Yarışması ile bilgini, emeğini ve hayallerini gerçek bir başarıya dönüştürebilir ve ödüller kazanabilirsin.

Yarışma Kategorileri

Üniversite Öğrencisiyim / Yeni Mezunum

TEB Müşterisiyim

Teknolojik Girişimciyim

Yarışma Başvuru Koşulları

1. Yarışmacı, başvuru yapmadan önce www.icatcikar.com sitesinde yer alan TEB Akıl Fikir Yarışması hakkındaki tüm açıklamaları ve katılım koşullarını okuyarak onaylamak suretiyle yarışmaya katılmaktadır.

2. Yarışmacı, Başvuru Formu’nda vermiş olduğu tüm bilgilerin kendisine ait olduğunu ve herhangi bir gizlilik arz etmediğini beyan ve bilgilerin doğruluğu ile güncelliğini taahhüt eder. Yarışmacı, fikir ve iş planı ile ilgili resmi merci ve kurumlar nezdinde hak sahipliğini tescil edecek ve bunların üçüncü kişilerce kullanımına ilişkin gerekli hukuksal tedbirleri alacaktır.

3. Yarışmacının TEB ile paylaştığı bilgilerin herhangi bir şekilde üçüncü kişilerce öğrenilmesinden ve/veya fikir/proje ve/veya taslak çalışma üzerinde üçüncü kişilerce hak talep edilmesinden ve/veya üçüncü kişilerce bu fikir /proje ve/veya taslak çalışmasının kullanımından, tescilinden vb. durumlardan dolayı hiçbir şekilde yarışmayı düzenleyen kuruluş olan TEB sorumlu olmayacaktır.

4. Yarışmacı, TEB Akıl Fikir Yarışması kapsamında ileteceği fikir/projenin kendisi tarafından gerçekleştirilmiş, özgün bir çalışma olduğunu, üçüncü kişi ve kuruluşlardan alıntı yapmadığını, fikir/proje üzerinde herhangi bir üçüncü kişinin hak sahibi olmadığını beyan ve taahhüt eder. İşbu maddeye aykırı davranması halinde Yarışmacı, üçüncü kişiler tarafından TEB’e yöneltilecek her türlü talep/dava ve itirazlardan münhasıran sorumlu olduğunu, söz konusu talep/dava ve itirazlar nedeniyle TEB’in uğrayacağı her türlü zararı TEB’in ilk talebi halinde derhal ve nakden tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

5. Yarışmacı, yarışma kapsamında TEB için yaratacağı fikir/projenin TEB’in saygın kurumsal kimliği ile bağdaşmayan ve buna zarar getirecek hususlar içermeyen ve yürürlükteki ilgili mevzuata uygun olduğunu kabul ve taahhüt eder.

6. Yarışmacı ileteceği fikir/projenin, orijinal ve özgün olmaması, herkes tarafından bilinen ve öngörülebilen uygulamalara ilişkin olması, dünyada ya da Türkiye’de mevcut ya da yakın gelecekte zaten hayata geçirilecek bankacılık uygulamalarından ayırt edici bir özelliğinin olmaması, teknolojik gelişmeler doğrultusunda hali hazırda şekillenen ve yakın bir gelecekte uygulamaya alınması kuvvetle muhtemel olan bir uygulamaya ilişkin olması hallerinde, bu fikrin TEB tarafından aynen ya da geliştirilmiş olarak kullanılmasına herhangi bir itirazı olmayacağını, böyle bir durumda TEB’e karşı herhangi bir hak talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

7. Diğer taraftan, Yarışmacının, hali hazırda TEB ve ortağı BNP Paribas’ın tüm dünya çapındaki yaygın şube ağı ile sunduğu bankacılık hizmetleri kapsamında zaten kullanılan, uygulanan, bilinen, üzerinde çalışılan, proje aşamasında olan, geliştirilen tüm fikir ve projeleri (bankacılık sırrı kapsamında) bilmesi mümkün olmadığından, başvurusuna konu fikir/projenin ileride TEB tarafından haksız olarak kullanıldığı iddiasında bulunmayacağını ve bu kapsamda herhangi bir tazminat talebinde bulunmayacağını işbu başvuruyu yaparken kabul etmiştir.

8. Yarışmacı, TEB’in de içinde yer aldığı bankacılık ve finans sektörü ile alakalı başka firmalara ve/veya TEB’in rakip firmalarına hiçbir surette yarışma konusu ve finale kalan fikir/projeyi vermeyeceğini, paylaşmayacağını kabul ve taahhüt eder.

9. Yarışmada finale kalan proje katılımcıları Finalist olarak yarışmaya devam edecektir.

10. Finalist, www.icatcikar.com sitesinde yer alan Takvim çerçevesinde www.icatcikar.com sitesinden duyurulacaktır.

11. Finalist; gerek yarışma kapsamında yarattığı fikir/proje ile ilgili bilgileri ve gerekse TEB’in faaliyetleri ile ilgili olarak öğreneceği ticari sırları, TEB’in çeşitli alanlarda kullanmakta olduğu metodları, çalışma biçimlerini, know-howları, iş hacimlerini, hazırlanmış ve hazırlanmakta olan projeleri, fikri hakları ve bunlarla sınırlı olmamak üzere TEB’e ait olan her tür bilgi ve belgeleri hiçbir şekil ve surette kullanmamayı, kurum ve kuruluşların yararına kullandırmamayı, üçüncü kişilere açıklamamayı, bu sır saklama yükümlülüğüne yarışma süresinde ve yarışma sona erdikten sonra da uyacağını, fikir/projenin ve diğer her türlü gizli bilgi ve belgenin gizliliğini sağlayarak titizlikle saklayacağını, bu hususta her önlemi alacağını, gizlilik esaslarına uygun hareket edeceğini peşinen kabul ve taahhüt eder.

12. TEB yarışma kapsamında Takvimini, ödülleri, jüri üyelerini, seçme kriterlerini ve bu yarışma kapsamında ilan edilen diğer maddeleri önceden bildirmeksizin değiştirme hakkına sahiptir.

13. TEB, yarışma hakkında tüm katılımcılara e-posta, SMS ve telefon gibi araçlarla bilgilendirme yapabilir.

14. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ve Grup Şirketleri çalışanları ve 1. Derece Yakınları ile başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmamış bireyler bu yarışmaya katılamazlar.

Jüri Üyeleri

 • Ümit Leblebici – TEB Genel Müdür
 • Varol Civil – TEB Holding – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Cengiz Ultav – Vestel Ventures – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Duygu Eren – Keiretsu Forum Türkiye – Genel Müdür
 • Işıl Hasdemir – Dell – Genel Müdür
 • Dr. Mahmut N. Özdemir – KWORKS – Direktörü
 • Metin Salt – Vestel Ventures – Genel Müdür
 • Onur Akın – Cisco Türkiye – Genel Müdür Yardımcısı
 • Ömer Barbaros Yiş – LC Waikiki – Genel Müdür Yardımcısı
 • Serdar Raşit Alemdar – ODTÜ TEKNOKENT – Genel Müdür
 • Serkan Ünsal – Startups.watch – Kurucu
 • Şeref Oğuz – Dünya Gazetesi – Yayın Kurulu Başkanı

Yarışma İletişim

icatcikar@teb.com.tr

TEB Akıl Fikir Yarışması 2021 Ödülleri

Üniversite Öğrencisi / Yeni Mezun Kategorisi
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺
+ En İnovatif 3 Projeye Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursu

TEB Müşterisiyim Kategorisi
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺ + Sürpriz Ödül
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺

Teknolojik Girişimci Kategorisi
Birincilik Ödülü: 25.000 ₺
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺
+ İlk 5’e: TEB Girişim Evi’ne Katılım Önceliği

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 OCAK 2022

Finalistlerin Duyurulması: Mart 2022

Final Kampı: Nisan 2022

Jüri Toplantısı – Finalistlerin Jüriye Sunumu: Nisan 2022

Ödül Töreni – Akıl Fikir Buluşması: Mayıs 2022

TEB Akıl Fikir Yarışması 2021 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.icatcikar.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap