TEKNOFEST 2023 Helikopter Tasarım Yarışması

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda bireyleri desteklemek, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmak, ilkokul, ortaokul, lise, lisans ve üzeri, mezun-girişimci ve özel sektör katılımcılarının fikirlerini destekleyerek hayallerine ulaşmalarına katkı sunmak amaçlarıyla TEKNOFEST 2023 Helikopter Tasarım Yarışması düzenleniyor. Bu yıl 30 Nisan – 6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2023 başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST 2023 Helikopter Tasarım Yarışması

Düzenleyen:Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Kategori:Teknoloji Yarışmaları, Proje Yarışmaları, Fikir Yarışmaları,
Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Üniversite (lisans ve lisansüstü) öğrencileri ve üniversite mezunları.
Son Başvuru Tarihi:30 KASIM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: 60.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 50.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 30.000 ₺ 
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Helikopter Tasarım Yarışması düzenlenmektedir.

Helikopterler, askı ve düşey uçuş kabiliyetleri nedeniyle pek çok görevin icrası açısından sabit kanatlı hava araçlarına kıyasla üstün avantajlar sağlamaktadırlar. Arama kurtarmadan lojistiğe, ulaşımdan keşif ve gözetlemeye pek çok alanda herhangi özel bir piste ihtiyaç duymaksızın hizmet veren helikopterler, günümüzün vazgeçilmez hava araçlarındandır.

TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışmasında yarışmacılardan, Afrika pazarına sunulacak insanlı -2 mürettebatlı, bir pilot ve bir silahçıdan oluşan bir taarruz helikopteri tasarlamaları istenmektedir. Bu bağlamda, Afrika bölgesinde satışı planlanan bir helikopterin tasarımı için öncelikle bir pazar araştırması yapılması, ihtiyaçların belirlenmesi ve gereksinim setlerinin ortaya çıkarılması; ardından bu gereksinim setlerini karşılayan helikopter tasarım eniyilemesinin gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır. 

Yarışma kapsamında toplam 2 adet rapor ve bir adet sunum hazırlanacaktır. Bunlar  “Ara Tasarım Raporu” ve “Final Tasarım Raporu” şeklinde olacaktır. Bu raporlardan herhangi birini göndermeyen takımlar yarışmaya katılmaya veya devam etmeye hak kazanamayacaklardır.

Yarışmaya üniversite (lisans ve lisansüstü) öğrencileri ve üniversite mezunları bireysel olarak katılabilir. Yarışmaya üyelerden en az birinin, üniversite (lisans ve lisansüstü) öğrencisi veya üniversite mezunu olması koşulu ile takım halinde de başvurulabilir.

  TEKNOFEST 2023 Helikopter Tasarım Yarışması Ödülleri

  Birincilik Ödülü: 60.000 ₺ 
  İkincilik Ödülü: 50.000 ₺ 
  Üçüncülük Ödülü: 30.000 ₺ 

  Yarışma Takvimi

  Son Başvuru Tarihi: 30 KASIM 2022

  Sonuç Açıklanma Tarihi: 2023

  TEKNOFEST 2023 Helikopter Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.teknofest.org/tr/competitions/competition/22

  Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

  Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

  Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
  Cinsiyet
  Yorum Yap