α Universe “Kış” Konulu Fotoğrafçılık Yarışması

Sony tarafından, kış mevsiminin güzelliklerinin fotoğraflanması ve bu görsellerin geniş kitlelerle paylaşılması amaçlarıyla α Universe “Kış” Konulu Fotoğrafçılık Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

α Universe “Kış” Konulu Fotoğrafçılık Yarışması

Düzenleyen:Sony
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:İlgilenen, Instagram hesabı olan 18 yaş ve üzeri herkes.
Son Başvuru Tarihi:27 ŞUBAT 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:MART 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: Sony Alpha 7R IV Gövde
İkincilik Ödülü: (Aşağıdakilerden biri)
Sony FE 14mm f/1.8 G Master
Sony FE 35mm f/1.4 G Master
Sony FE 135mm f/1.8 G Master

Üçüncülük Ödülü: (Aşağıdakilerden biri)
Sony FE 24mm f/2.8 G
Sony FE 40mm f/2.5 G
Sony FE 50mm f/2.5 G
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Sony Europe B.V. ve Alpha Universe, şu ülkelerdeki Sony Alpha serisi veya RX serisi fotoğraf makinesi kullanıcılarına Instagram Kış konulu fotoğraf yarışmasının başlangıcını duyurmaktan mutluluk duyar: Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Portekiz, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Slovakya ve Türkiye.

Instagram üzerinden fotoğraflarınızı paylaşarak bu yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışmaya, 14 Ocak ile 27 Şubat 2022 tarihleri arasında Instagram’da yayınladığınız fotoğraflarla katılabilirsiniz.

Kış mevsimi ışık açısından güzel olanaklar ve eşsiz renkler sunar. İster dağ tepesinde kışın bütün güzelliklerini sergileyen ormanlık bir harikalar diyarı ister şehirde buz gibi bir sabah olsun, yakalanmayı bekleyen sayısız büyülü an vardır. Gökte iyice alçalmış güneş, kapkaranlık geceler ve sisli sabahlarla kış mevsimi hevesli manzara fotoğrafçıları için sayısız olanak anlamına gelir. Gayretli portre fotoğrafçıları, ister çıtır çıtır yanan bir ateşin başında ister bir Noel pazarında olsun, insanın yakınlarıyla yaşadığı kış şenliklerini ve muhteşem anları fotoğraflayabilirler. Bu mevsim yaban hayatı açısından da hareketlidir; kutuplardan gelip de artık göç eden ziyaretçilerden büyüleyici kuş sürülerine kadar, kışa cansız bir mevsim demenin imkanı yoktur.

Alpha Universe Instagram hesabımız üzerinden Kış fotoğraflarınızı* paylaşın ve Sony’nin en yeni ve en harika ekipmanları da dahil harika ödüller kazanma şansı yakalayın. Kazanan üç fotoğraf, fotoğraf uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından belirlenecektir.

Katılımlar; fotoğrafın yaratıcılığına, özgünlüğüne ve görsel/duygusal etkisine göre değerlendirilecek ve kazanan fotoğraflar Alpha Universe ve sosyal medya kanallarında duyurulacaktır. Bu yarışma için fotoğraf çekerken lütfen ülkenizin Covid-19 kısıtlamalarına uyun.

Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

 1. Sony Alpha Universe Instagram Kış Konulu Fotoğraf Yarışmasını (“Yarışma”) kayıtlı adresi The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Birleşik Krallık (“Sony”) olan Sony Europe B.V. düzenlemektedir. Instagram, yarışmanın sponsoru, destekçisi veya yöneticisi değildir ya da herhangi bir şekilde Yarışmayla ilişkili değildir. Instagram, her katılımcı tarafından bu Yarışmadaki her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulur.
 2. Yarışma; Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Portekiz, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Bulgaristan, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Slovakya ve Türkiye’de (“Geçerli Ülkeler”) ikamet eden, kişisel Instagram hesabı olan 18 yaşın üzerindeki kişilere açıktır. Sony grup şirketlerinin çalışanları ve aile üyeleri yarışmaya giremez.
 3. Yarışma, 14 Ocak 2022’de başlayacak ve 27 Şubat 2022 gece yarısında sona erecektir (“Yarışma Süresi”)
 4. Yarışma’ya katılmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

1. Adım: @alphauniversebysony.eu Instagram hesabını takip edin.

2. Adım: Bizzat sizin tarafınızdan bir Sony Alpha serisi veya RX serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş bir fotoğrafı Instagram hesabınıza yükleyin ve ikamet ettiğiniz ülkeye göre şu etiketi ekleyin:

Geçerli ülke etiketleri listesi:

Almanya#AlphaWinterDE
Birleşik Krallık#AlphaWinterUK
Fransa#AlphaWinterFR
İtalya#AlphaWinterIT
İspanya#AlphaWinterES
Hollanda#AlphaWinterNL
İsviçre#AlphaWinterCH
Polonya#AlphaWinterPL
Norveç#AlphaWinterNO
Avusturya#AlphaWinterAT
İsveç#AlphaWinterSE
Belçika#AlphaWinterBE
Danimarka#AlphaWinterDK
Portekiz#AlphaWinterPT
Finlandiya#AlphaWinterFI
Yunanistan#AlphaWinterGR
Romanya#AlphaWinterRO
Estonya#AlphaWinterEE
Litvanya#AlphaWinterLT
Letonya#AlphaWinterLV
Macaristan#AlphaWinterHU
Bulgaristan#AlphaWinterBG
İrlanda#AlphaWinterIE
Çek Cumhuriyeti#AlphaWinterCZ
Hırvatistan#AlphaWinterHR
Slovenya#AlphaWinterSI
Slovakya#AlphaWinterSK
Türkiye#AlphaWinterTR
 1. Gönderilen fotoğraflar Sony Alpha serisi veya RX serisi bir fotoğraf makinesi kullanılarak çekilmiş olmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için Instagram hesabınız herkese açık olarak ayarlanmış olmalıdır. Fotoğrafınız yayınlandıktan sonra yukarıdaki 3. bölümde belirtilen Yarışma Süresi’nin sonuna kadar Instagram hesabınızda kalmalıdır, aksi takdirde katılımınız kabul edilmeyebilir.
 2. Katılımcıların, yukarıdaki 4. bölüme uygun şekilde fotoğraf göndererek ve Yarışmaya katılarak, Yarışma kurallarını ve bu şartları ve koşulları kabul ettiği ve bunlarla bağlı olduğu varsayılacaktır. Sony tarafından verilen ve bu web sayfasında ya da @alphauniversebysony.eu Instagram hesabında yayınlanan diğer giriş talimatları Yarışma kurallarının bir parçası olacaktır.
 3. Aşağıdaki 9. bölüme tabi olmak üzere, fotoğraflar Kış fotoğrafçılığı stilinde olmalı ve Sony Alpha veya RX fotoğraf makinenizin özelliklerinden faydalanmalıdır. Katılım için yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısına yönelik bir sınır yoktur ancak her fotoğraf özgün olmalı ve bu şartlar ile koşullara uymalıdır.
 4. Herhangi bir görüntü düzenleme yazılımı veya benzer bir programla düzenlenen fotoğraf(lar) kabul edilir. Katılımcı, fotoğraf iyileştirmenin yasal olarak elde edilmiş yazılımlar kullanarak yapıldığını garanti eder.
 5. Katılımcıların karalayıcı, iftira niteliğinde, müstehcen, pornografik, küfürlü, tehdit edici veya yasa dışı materyalleri (hem fotoğraflar hem de ilgili yorumlar/etiketler için geçerlidir) ya da cezai bir suç olarak kabul edilebilecek, hukuki sorumluluğa yol açabilecek veya herhangi bir yasayı ya da Instagram’ın kullanım koşullarını herhangi bir şekilde ihlal edebilecek herhangi bir materyali etiketlemesi veya bu tür bir materyalle yarışmaya girmesi yasaktır. Katılımcılar filigran, fotoğrafa katkıda bulunanların isimleri ya da üçüncü taraflara ait markaları içeren fotoğraflar gönderemez.
 6. Sony, Yarışma Süresi boyunca Instagram üzerinden gönderilen tüm uygun fotoğrafları inceleyecek ve fotoğraflar, Sony’nin kendi takdirine bağlı olarak, fotoğrafın yaratıcılık, özgünlük ve görsel/duygusal etki seviyesine göre değerlendirilecektir. Son elemeye kalan fotoğraflar, Sony tarafından önceki kriterlere göre seçilecek; kazanan fotoğraflarla ilgili nihai karar, fotoğraf uzmanlarından oluşan bağımsız bir panel tarafından verilecek ve bu karar nihai ve bağlayıcı olacaktır.
 7. Fotoğrafı kazanan fotoğraf olarak seçilen katılımcıya, @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından Instagram Direct üzerinden ulaşılacak ve katılımcıdan, giriş şartlarına uyduğunu göstermesi için seçilen fotoğrafla ilgili EXIF verilerini göndermesi istenecektir. Daha sonra Sony, ödülünü nasıl alacağına dair talimatları içeren bir e-posta ile olası kazanana geri dönecektir. Olası kazanan, ilk Instagram Direct mesajındaki talimatlara beş (5) gün içinde yanıt vermez veya uymazsa ya da veriler fotoğrafın bu şartlara ve koşullara uymadığını gösterirse katılımcı, ödülü kazanma hakkını kaybedecek ve alternatif bir kazanan seçilecektir. En fazla üç (3) alternatif kazananla iletişim kurulacaktır.
 1. Kazanan üç fotoğrafı fotoğraf uzmanlarından oluşan bir heyet belirleyecektir.
 2.  Nakit veya kredi alternatifi yoktur. Ödüller takas edilemez veya devredilemez. Ödüle herhangi bir nedenle erişilememesi halinde, Sony, eşit değerde ikame bir ödül sağlama hakkını saklı tutar.
 3. Ödülün (ödüllerin) alınmasıyla ilgili vergi yükümlülüklerinin sorumluluğu tamamen ve yalnızca kazanana aittir ve kazananlar ödüllerini kabul ederek Sony’yi bu sorumluluktan muaf tutmayı da kabul eder.
 4. Kazananlara Mart 2022’nin sonuna kadar @alphauniversebysony.eu Instagram hesabından ulaşılacak ve ödüller, kazanandan ücret alınmadan, Nisan 2022’nin sonuna kadar gönderilecektir. Ödüller, yalnızca yukarıdaki 2. bölümde listelenen Geçerli Ülkelerde bulunan adreslere gönderilecektir.
 5. Yarışmaya fotoğraflarıyla katılan katılımcı: (1) fotoğrafların yarışma kurallarına ve bu şartlar ile koşullara tamamen uyduğunu; (2) fotoğrafların katılımcı tarafından bir Sony Alpha serisi veya RX serisi fotoğraf makinesiyle çekilmiş orijinal fotoğraflar olduğunu; (3) fotoğraf(lar) ile ilgili tüm hakların (telif hakkı da dahil) katılımcıya ait olduğunu ve (4) fotoğrafların herhangi bir üçüncü tarafın haklarını (ifşa, gizlilik veya benzer kişilik hakları dahil) ihlal etmediğini ve gönderilen fotoğraflarda herhangi bir kişi görünüyorsa bu kişilerden görüntülerinin kullanımına dair izin alındığını garanti eder. Katılımcı, üçüncü taraf kaynaklardan (örneğin başka web sitelerinden veya blog’lardan) fotoğraf gönderilmesinin yasak olduğunu ve bu fotoğrafların izin alınmadan kullanılmasının telif hakkı ihlali teşkil edebileceğini kabul eder.
 6. Sony makul nedenlerle giriş şartlarının, bu şartlar ve koşulların veya kamu düzeni ve ahlakının ihlal edildiğini belirlerse girişler kabul edilmeyebilir veya ödüller iptal edilebilir.
 7. Katılımcı, Yarışmaya katılımı takiben 26 Şubat 2024’e kadar olan süre boyunca gönderilen fotoğrafları Avrupa’da herhangi bir çevrimiçi ortamda kopyalamak, değiştirmek, düzenlemek, uyarlamak, yayınlamak, çoğaltmak, sergilemek, dağıtmak veya başka şekilde kullanmak üzere Sony’ye, geri alınamayan, münhasır olmayan, ücretsiz bir lisans verir (diğer Sony grup şirketlerine alt lisans verme hakkı dahil). Katılımcı özellikle gönderilen fotoğrafların Sony Grubu web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabileceğini ve Sony’nin fotoğrafları düzenleyebileceğini veya değiştirebileceğini (ör. kırpma veya görüntü, müzik ya da ses efektleri ekleme) kabul eder ve onaylar. Fotoğrafların tüm diğer kullanımları katılımcının onayına tabi olacaktır. Katılımcı bu maddede belirtilen lisansı vermek için gereken haklara sahip olduğunu garanti eder. Katılımcı gönderilen fotoğrafların kullanımına yönelik tüm manevi haklardan feragat etmeyi kabul eder.
 8. Sony, gönderilen fotoğrafların yayın kullanımına dair sorumluluk kabul etmez ve gönderdiği fotoğraflarla ilgili üçüncü şahıslarla doğan anlaşmazlıkların çözümü masrafları kendine ait olmak üzere, yalnızca katılımcının sorumluluğudur. Katılımcı, Sony’nin gönderilen fotoğrafları kullanması ve katılımcının ödülleri kabul etmesi veya kullanması da dahil olmak üzere, bu Yarışma’ya katılımından ötürü herhangi bir şekilde doğan her türlü talep, zarar, kayıp, masraf veya harcamalarla ilgili olarak Sony’yi, iştirak şirketlerini, direktörlerini, çalışanlarını ve temsilcilerini tazmin etmeyi ve muaf tutmayı kabul eder.
 9. Sony, bu şartlar ve koşullarda açıkça belirtilenlerin dışında, açık veya örtülü olarak bu Yarışma veya ödüllerle ilgili hiçbir beyan veya garanti vermemektedir. Sony, bir katılımcının Yarışma’ya girmesini veya doğrudan mesaj almasını ya da göndermesini engelleyebilecek, Instagram platformundaki hiçbir teknik arızadan veya hatadan sorumlu tutulamaz. Sony, kendi ihmalinden kaynaklanan ölüm veya yaralanmalarla ilgili sorumluluğundan muaf tutulmaya çalışmamaktadır.
 10. Katılımcının kişisel bilgileri burada bulunan Sony’nin gizlilik politikası uyarınca işlenecek ve Yarışmayla ilgili iletişimler, gönderilen fotoğrafların yönetimi, ödüllerin dağıtımı, kazanan fotoğrafların sergilenmesi, Sony’nin pazarlama ve tanıtım faaliyetleri ve bu faaliyetlerle ilgili amaçlar dahil olmak üzere, yalnızca Yarışmanın yönetimi ve tanıtımıyla ilgili amaçlar doğrultusunda kullanılacaktır. Söz konusu bilgilerin yayınlanmasına itiraz etmediğiniz sürece Sony, kazanan fotoğraflar için adınızı, ülkenizi ve fotoğraf makinenize ait bilgileri yayınlayabilir.
 11. Ödül kazananlar ve fotoğrafları kullanılacak katılımcılar hariç olmak üzere, katılımcılar tarafından verilen tüm kişisel bilgiler, Yarışma bittikten sonra imha edilecek veya silinecektir.
 12. Sony’nin bu kurallar veya şartlardan herhangi birini uygulayamaması, ilgili hükümden feragat edildiğini göstermez.
 13. Katılımcının ikamet ettiği ülkedeki yerel kanunlarda aksi belirtilmedikçe, giriş şartları ve bu şartlar ve koşullar da dahil olmak üzere Yarışma, İngiliz kanunları tarafından yönetilir ve herhangi bir uyuşmazlık, İngiltere ve Galler mahkemelerinin yargı yetkisine tabi olacaktır.

α Universe “Kış” Konulu Fotoğrafçılık Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Sony Alpha 7R IV Gövde
İkincilik Ödülü: (Aşağıdakilerden biri)
Sony FE 14mm f/1.8 G Master
Sony FE 35mm f/1.4 G Master
Sony FE 135mm f/1.8 G Master

Üçüncülük Ödülü: (Aşağıdakilerden biri)
Sony FE 24mm f/2.8 G
Sony FE 40mm f/2.5 G
Sony FE 50mm f/2.5 G

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 27 ŞUBAT 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2022

α Universe “Kış” Konulu Fotoğrafçılık Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.sony.com.tr/alphauniverse/competitions/winter-photography-competition

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap