19 Mayıs Dans Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü işbirliğinde 19 Mayıs Dans Yarışması düzenleniyor. Düzenlenen ödüllü dans yarışması başvuruları devam ediyor.

19 Mayıs Dans Yarışması

  Düzenleyen: İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü
   Kategori: Dans Yarışması, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 5 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 19 MAYIS 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: HP Dizüstü bilgisayar
İkincilik Ödülü: Samsung Tablet
Üçüncülük Ödülü: JBL Bluetooth hoperlör
Mansiyon Ödülü: JBL Kulak üstü kulaklık

   

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

 • Gençlerin milli bayramlara olan yaklaşım ve farkındalıkları bu sayede arttırılacaktır.
 • Covid-19 pandemisinden dolayı okulların kapalı olması nedeniyle çocukların bu milli bayramımızı ortak bir sinerji içinde idrak etmeleri sağlanabilecektir.
 • Gençlerin zihnen ve bedenen özgür olabildikleri ve bunları geniş kitlelere ulaştırma şansı bulacakları bir imkan yaratılacaktır. Bu yolla medeni cesaretlerinde kuvvetlenme de olacaktır

Yarışmanın Organizasyonu

Bu dans yarışmasının organizasyonu İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya 15-21 yaş aralığındaki gençler katılabilir.
 • Yarışmacılar bireysel olarak video gönderimi şeklinde katılabilirler.
 • Yarışma Hip-Hop, Street Jazz, Popping branşları ile bunların alt türevlerine ait hareket tekniklerinin sergilendiği bireysel(solo) olarak sunum yapılacaktır.
 • Yarışma için her hangi bir set veya koreografi sınırlaması/zorlaması yoktur.
 • Yarışmacılar kendi seçecekleri müzikler ile yarışabileceklerdir. Müzikler yarışma bitene kadar değiştirilemez. Sürelere uyulması zorunludur. Müzikte şarkı değişimlerinde limit yoktur.
 • Ancak müzik türü Hip-hop branşlarının disiplinlerini %100 desteklemek zorundadır. Müzik içeriklerinde hakaret, küfür, ahlak dışı sözler geçen müzikler kullanılamaz. Kullanımı durumunda doğrudan elenme sebebidir.
 • Performanslar en az 45 sn, en fazla 01.00 dakika olarak icra edilmelidir.
 • Bir kişi, 1 performansla yarışmaya katılabilir. Final için ayrı bir müzik kullanma zorunluluğu vardır.
 • Yarışma, pandemi şartları gereği ortak fiziki bir ortamda yapılmayacak olup katılımcıların kendi şartlarında hazırlayacakları videoları dijital ortamdan göndermeleri usulüne göre yapılacaktır.
 • Yarışma yeri katılımcının performansını en iyi şekilde sergileyebileceği bir mekan olacak şekilde katılımcı tarafından belirlenir.
 • Yarışmacılar, performans kayıtlarını üzerinde isimleri yazılı dijital klasör içinde, aile iznin belgesi, başvuru formu imzalı kvkk metni olacak şekilde 5 Mayıs 2021 tarihinde saat 17.00’e kadar izmirgenc@izelman.com.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Pandemi koşulları nedeniyle elden teslim kabul edilmeyecektir. Belgelerinde eksiklik bulunan katılımcılar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmacılar performanslarını teknik imkanları doğrultusunda görüntülü olarak kaydettikten sonra dijital ortamda izmirgenc@izelman.com.tr adresine göndereceklerdir.
 • Eposta kapasitesini aşan gönderiler wetransfer gibi herhangi bir transfer platformu üzerinden de ulaştırılabilecektir.
 • Jüride, yarışmanın düzenlenmesinde görev alanlar ile yarışma konularıyla ilgili yönetici kadrolardaki görevli kişiler ve bunların birinci hısımları yarışmaya katılamazlar. Bu kişiler yarışmaya katılan performanslara hiçbir şekilde katkıda bulunamazlar.

Karşılıklı Haklar

 • Yarışmacı gönderdiği videonun işlenmesi, CD, DVD vb. formatta çoğaltılması ve yayılması konusundaki mali, fikri ve sınai hakları ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla her türlü mecrada umuma iletimi konusundaki haklarını süresiz olarak, tam ve alt ruhsatla, Kuruma devrettiğini kabul ve taahhüt edecektir.
 • Kurum finalde yarışmaya hak kazanan performansların, yayın yer ve zamanını tayin etme, kısmen veya tamamen yayınlama ve performansta gerektiğinde küçük değişiklikler yapma yetkisine sahiptir.
 • Kurum 1. maddede belirtilen kapsamda mali haklarını devraldığı performansı işleme, süre ile sınırlı olmaksızın CD plak, bant, kaset, video vb. her şekilde çoğaltma, yayma; süresiz olarak radyo televizyon ve her türlü mecrada umuma iletme (dijital ortam dâhil), yabancı yayın kuruluşlarına, yurt içindeki eğitim ve kültür kuruluşlarına gönderme hakkına sahiptir.
 • Yarışmada ilk üç dereceye girenlere ve jüri tarafından uygun görünenlere ödül verilecektir. Jüri aynı zamanda belirleyeceği özel kriterlere göre yaş ve veya performans olarak teşvik edilmesi gerektiğini düşündüğü yarışmacılara mansiyon ödülü de verebilecektir. Bu ücretler, “Finalde yarışmaya hak kazanan performansların bütün kanallarda sınırsız ve süresiz olarak kullanılmasına; performansların ve mali hakların, işleme, aslını ve işlemesini çoğaltma, yayma, temsil, dijital iletim de dâhil olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın vasıtasıyla, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları (mobil medya hakları, Katma değerli servis, IPTV, internet vb. sesli ve görüntülü, yazılı olarak çoğaltabilme, satabilme, basabilme veya yayınlayabilme; radyo ve televizyonda aynı anda, ayrı ayrı yayınlarda aynı anda veya değişik anlarda yayınlayabilme; radyo ve televizyon yapım yayınlarında kullanabilme; yurt içi ve yurt dışı kuruluşlara ücretsiz verebilme, satma, tekrar yayınlayabilme, işleyebilme, internette ya da herhangi bir mecrada kullanabilme) ve komşu haklarını Kuruma sınırsız ve süresiz devrini kapsar.”
 • Yarışmada yarışacak performansların telif ücretlerinden kamuya açık alanda çalınmasının aksine tüm hukuki konulardan Kurum sorumlu değildir; Kurumca orijinal performans sahibine ayrıca herhangi bir ücret ödenmez.

Değerlendirme Kriterleri

 • Jüri, Kurumu temsilen seçilecek üyeler ile dalında uzman 4 üyeden oluşur.
 • Jüri değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esas alınır.
 • Jüri kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez.
 • Jüri, performansları aşağıda yer alan ölçüler çerçevesinde değerlendirir.
 • Jüri, kazanan ilk 3 performansı belirledikten sonra, 1 veya 2 performans sahibine de
  mansiyon ödülü verme hakkını saklı tutar.

Seçici Kurul

Çisil SIKI – DansFabrika Dans Okulu Kurucusu – High Heels Dance Marka Kurucusu ve Koreograf

Ozan AYDEMİR – OdaDans Kurucusu – Sahne Direktörü – Koreograf

Selçuk DEMİRDÖĞEN – Dans Stop Dans Okulu Kurucusu – Dansçı

Yarışma İletişim

Adres: İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN A.Ş. İşçiler Caddesi No:130 Kahramanlar Konak/İzmir
Tel: 0232 646 64 45
Faks: 0232 463 66 84
İnternet Adresi: www.izelman.com.tr
Yarışma E-Posta Adresi: izmirgenc@izelman.com.tr

19 Mayıs Dans Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: HP Dizüstü bilgisayar
İkincilik Ödülü: Samsung Tablet
Üçüncülük Ödülü: JBL Bluetooth hoperlör
Mansiyon Ödülü: JBL Kulak üstü kulaklık

Yarışma Takvimi

İlan Tarihi: 5 NİSAN 2021
Son Başvuru Tarihi: 5 MAYIS 2021
1.Etap Kurul Değerlendirme: 6 – 9 MAYIS 2021
1.Etap Sonuçların Açıklanması: 10 MAYIS 2021
2.Etap ve Ödül Töreni: 19 MAYIS 2021


19 Mayıs Dans Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://kultursanat.izmir.bel.tr/Etkinlikler/19-mayis-dans-yarismasi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap