212 Photography İstanbul Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf ile ilgili kültürel etkileşimi bir adım öteye taşımayı amaçlayan 212 Photography Istanbul, festival, fotoğraf sergileri, paneller, atölye çalışmaları, film gösterimleri, uluslararası fotoğraf yarışması ile İstanbul’da geniş kitlelere ulaşmaktadır. Etkinlik bünyesinde 212 Photography İstanbul Fotoğraf Yarışması başvuruları devam ediyor.

 

- Advertisement -

212 Photography Istanbul

  Düzenleyen:

212 Photography Istanbul

212 Studio

212 Magazine 

  Kategori: Fotoğrafçılık, Kültür – Sanat, Proje, Fikir
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve Yurtdışı
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 20 EYLÜL 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi:

08-18 EKİM 2020

  Ödüller:
 • Birincilik Ödülü: 5.000 € ve Sertifika, 212 komitesinden teşekkür mektubu, 212 Magazine’de teşhir ve profesyonel portföy değerlendirmesi.
 • Son 10 Katılımcı Ödülü: Sertifika, 212 komitesinden teşekkür mektubu.

Başvuru Koşulları

 • Tüm katılımlar 20 Eylül 2020 saat 23:59 (+3 GMT) itibariyle yapılmış olmalıdır.
 • Yarışma’ya katılan katılımcı, katılımın Uluslararası 212 Fotoğraf İstanbul ya da Yarışma dahilinde kendisine fikri mülkiyet hakkı doğmadığını kabul eder. Yarışmacılar, 212 Prodüksiyon’dan önceden yazılı izin almaksızın, herhangi bir isim, logo veya diğer fikri, mülkleri kullanmamayı veya kamuya Yarışma Yöneticisi ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamayı kabul ederler.
 • 212 Prodüksiyon, katılımcının başvuru sırasında bu koşulları okumuş olduğuna dair bütün sorumluluğu katılımcıya ait sayar. Yarışma’ya katılım bu koşulların kabul edildiği anlamına gelir.
 • 212 Prodüksiyon, herhangi bir aşamada ve herhangi bir nedenle herhangi bir katılımcının diskalifiye edilmesi hakkını saklı tutar. Bu nedenler, fikri mülkiyet hırsızlığı, kabalık veya kötüye kullanma, dürüst olmayan temsil ve kurallara uyulmamasını içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir.
 • Yarışma’dan diskalifiye olması durumunda, katılımcıya ödül veya tazminat teklif edilmeyecektir.
 • Yarışma ile ilgili tüm konularda 212 Prodüksiyon’un kararı kesindir ve herhangi bir katılımcı veya ilişkili taraf ile müzakere yapılmaz.
 • 212 Prodüksiyon’un, herhangi bir kural ihlalinden feragat etme hakkını saklıdır.
 • Tüm katılımcılar Yarışma’ya girerek yarışma ile ilgili tüm konularda en yüksek standartları sürdürmeyi ve 212 Prodüksiyon’un itibarına zarar vermemeyi kabul ederler. Yarışmanın, diğer katılımcıların, ortakların, hayır kurumlarının, destekçilerin, sponsorların veya ilişkili tarafların itibarına zarar veren davranışlar, girişimin ölçeğine bağlı olarak katılımcının diskalifiye edilmesine, ömür boyu yasaklanmasına ve daha fazla yasal işlem yapılmasına yol açabilir.

Değerlendirme Süreci

 • İlk turda, seçim 212 Prodüksiyon tarafından oluşturulan bir komite tarafından gerçekleştirilir, ikinci turda ise 10 bağımsız jüri üyesinden oluşan bir komite seçim yapar. Jüri üyeleri 212 Prodüksiyon tarafından seçilir ve görevlerine 212 Prodüksiyon tarafından atanırlar. Jüri üyeleri, finale kalan 10 katılımcı arasından seçim yapar (2. tur).
 • 212 Prodüksiyon, 10 finalistin dosyalarını seçtikten sonra, jüri Yarışma’nın kazananına karar verir. Fotoğraflar güvenli bir şekilde saklanır ve kazanan festivalden bir gün önce, Ekim başında seçilir.
 • 212 Prodüksiyon, Yarışma boyunca herhangi bir sebepten dolayı fotoğrafları diskalifiye etme hakkını saklı tutar: Bu, açık veya uygun olmayan görüntüler, etik ihlalleri, yanlış format ve katılımcının yarışmaya ilişkin davranışlarını içerir; ancak bunlarla sınırlı değildir.
 • Yarışmanın final turun tamamlanmasından sonra, jüri 10’lu finalist listesine girenler arasından bir genel galip seçecektir.
 • Uluslararası 212 Fotoğraf Ödülü, verilen en büyük ödüldür ve başka bir nihai galip seçilmeyecektir.
 • Jüri üyeleri, Yarışma ve 212 Prodüksiyon ile işbirlikleri süresi boyunca geçerli bir gizlilik antlaşmasına tabidir. Bu anlaşmaya göre, rekabet mekaniğini, kapalı devre görüntü paylaşım sistemlerini, idari ayrıntıları tartışmaları ya da herhangi biriyle (katılımcılar, sponsorlar, basın ya da medya organı mensupları dahil) ilgili bilgileri ifşa etmek yasaktır. Bunun gibi tüm girişimler için Yönetici’den önceden yazılı izin alınmalıdır.
 • Bir yarışmacının fotoğrafının bir ödül için seçildiğine dair bildirim, büyük bir gizlilikle yapılır. Katılımcılar, 212 Prodüksiyon’un yazılı izni olmaksızın kazanan başvuruları sosyal medya da dahil olmak üzere üçüncü şahıslarla paylaşamaz.
 • 212 Prodüksiyon herhangi bir aşamada kendi takdirine bağlı olarak Yarışma jüri üyelerinin sayısına ekleme veya değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yarışma Ödülleri

Birinciye 5.000 € ve Sertifika, 212 komitesinden teşekkür mektubu, 212 Magazine’de teşhir ve profesyonel portföy değerlendirmesi verilecektir.

Son 10 Katılımcıya Sertifika, 212 komitesinden teşekkür mektubu verilecektir.

Yarışma Takvimi

Başvuru bitiş tarihi: 20 Eylül 2020

212 Photography Istanbul ‘un gerçekleşeceği tarih: 8-18 Ekim 2020

212 Photography Istanbul Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://212photographyistanbul.com/tr/

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap