“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Temalı Şiir Okuma Yarışması

İzmit Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemini vurgulamak, milli egemenlik duygusunu ve bayram heyecanını aşılamak, ana dil sevgisi ve sanatsal bir derinlik kazandırmak, sözlü ifade gücünü geliştirmek amaçlarıyla “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Temalı Şiir Okuma Yarışması düzenleniyor. Ödüllü şiir okuma yarışması başvuruları devam ediyor.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Temalı Şiir Okuma Yarışması

Düzenleyen:İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
Kategori:Şiir Yarışması, İlkokul Yarışmaları, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Kocaeli
Kimler Başvurabilir:Kocaeli’de yaşayan, Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki okullarda öğrenim gören çocuklar.
Son Başvuru Tarihi:18 NİSAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:22 NİSAN 2022
Ödüller:Okul Öncesi Kategorisi
Birincilik Ödülü: Scooter
İkincilik Ödülü: Dikkat Kodlama Kiti
Üçüncülük Ödülü: Etkinlik Seti

İlkokul Kategorisi
Birincilik Ödülü: Bisiklet
İkincilik Ödülü: Taşınabilir Hızlı Şarj Aleti
Üçüncülük Ödülü: Mikrofonlu Kulaklık

Ortaokul Kategorisi
Birincilik Ödülü: Bisiklet
İkincilik Ödülü: Tablet
Üçüncülük Ödülü: Taşınabilir Hızlı Şarj Aleti
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Konu ve Amaç

23 Nisan Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Atatürk, günün anlam ve önemini milletin geleceği olan çocuklara öğretmek, onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara hediye etmiştir. Bu kapsamda, çocuklara tarihin gurur dolu sayfalarını öğretmek, milli egemenlik duygusunu ve bayram heyecanını aşılamak, ana dil sevgisi ve sanatsal bir derinlik kazandırmak, sözlü ifade gücünü geliştirmek amacıyla 22 Mart Dünya Çocuk Şiirleri Günü kapsamında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalı şiir okuma yarışması düzenlenmektedir.

Uzun zamandır etkisi devam eden Covid-19 salgını sebebi ile yarışma  online düzenlenmektedir.

Kapsam

Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki okullarda öğrenim gören çocukların katılımlarıyla “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalı şiir okuma yarışması düzenlenmektedir.

Şiir Okuma Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalıdır.
 • Yarışma, Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki öğrencilerine yönelik düzenlenmektedir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya sadece http://siiryarismasi.izmit.bel.tr internet adresinden başvuru yapılır.
 • Yarışmaya katılan kişilerin videoları daha önce ödül almamış, herhangi programla videoya müdahale edilmemiş olmalıdır.
 • Her yarışmacı yarışmaya 1 (bir) kez, 1 video ile katılma hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılan öğrenciler katılım formunda belirtilen veli bilgisi kısmını doldurmakla birlikte; velinin çocuğunun yarışmaya katılması hususunda rıza gösterdiğini içerir beyanını kişisel maili ile Elif.ASLAN@izmit.bel.tr mail adresi ile kurumumuza iletmesi gerekmektedir.
 • Yarışmayı değerlendirecek olan seçici kurulun  kararı kabul edilir.
 • Yarışmaya kişi kendi bilgileri ve videosu ile katılım sağlar, bir başkası adına katılım tespit edildiğinde değerlendirme dışı bırakılır.
 • Yarışma başvuruları 22 Mart Salı günü 08.30’da başlayacak. Son başvuru tarihi 18 Nisan 2022 Pazartesi günü 23.59 olup son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.
 • Yarışmaya gönderilen videoların tamamı; İzmit Belediyesi tarafından istenilen her yerde (ticari olmayan) kullanılabilir. Videolar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan yayma, çoğaltma, temsil, işlemi dijital iletişim de dahil, işaret ve görüntülü araçlarla umuma iletme hakkı sınırsız olarak İzmit Belediyesi’ne ait olup, yarışmacılar ve velisi bundan telif hakkı talep etmeyeceklerdir. Yarışmaya katılım gösteren tüm videoların telif hakkı, yarışmacının ve velisinin açık rıza ile İzmit Belediyesi’ne devretmiş sayılacaktır. Yarışmacı ve velisi Resmi başka yerde kullanamaz ve kullandıramazlar. Videoların her türlü işleme hakkı İzmit Belediyesi’ne ait olacaktır. Katılımcı ve velisi ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Yarışmaya gönderilen videoların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan tüm sorumlulukları katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya katılım sağlayan tüm katılımcıların videoları belediyenin resmi internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.
 • İş bu Şartnamenin yarışmacının Velisi tarafından okunduğu ve kabul edildiğinin teyidi için, Velinin kişisel mail adresinden, kurumun Elif.ASLAN@izmit.bel.tr mail adresine göndereceği “Şartname tarafımca okunmuş olup, çocuğumun yarışmaya katılmasına rıza göstermekte ve Telif Haklarına yönelik hususları açıkça kabul ettiğimi beyan etmekteyim” mailinin gönderilmesi gerekmektedir.
 • Gönderilen videoda yaşanılan teknik problemden kurum sorumlu değildir.
 • Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar bu şartnamede yer alan tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Başvuru Şekli

Yarışmaya katılacak olan öğrenciler http://siiryarismasi.izmit.bel.tr adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak şiir okudukları videolarını son başvuru tarihi olan 18 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar belirtilen internet adresine yüklemesi ile birlikte Velisinin, kişisel mail adresinden, Elif.ASLAN@izmit.bel.tr mail adresine rıza beyanını içerir mail göndermesi ile başvuru işlemi tamamlanmış olacaktır.

Değerlendirme Kriterleri

1.Vurgu, durak ve tonlamayı kullanma

2.Beden dilini (jest ve mimikleri) kullanma

3.Şiirin temasının kavranması ve hissettirilmesi

4.Şiire katılan yorum (özgünlük)

5.Hâkimiyet

6.Telafuz, dil kullanımı

7.Kılık Kıyafet, arka plan düzeni

8.Ses Tonu ve nefes ayarlama

9.Heyecan kontrolü

10.Gösterilen özen

Seçici Kurul

Yarışma seçici kurulu Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi Eğitmenleri, Aydili Sanat Derneğini Başkanı, Bağımsız Yazarlar ve Şairler Deneği Başkanı, Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı.

Sonuçlar ve Ödül Töreni

Yarışmanın değerlendirme sonuçları 22 Nisan 2022 Cuma günü belediyenin resmi web sitesinden ve sosyal medya üzerinden bildirilecektir. Yarışmacıların başvuru formunda belirttikleri iletişim bilgileri yolu ile de bilgilendirilecektir. 23 Nisan 2022 Cumartesi Günü ödül töreni yapılacak, dereceye giren yarışmacılara ödülleri sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak teslim edilecektir.

Haklar ve Yükümlülükler

Yarışmaya katılan tüm öğrenciler bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Gönderilen videoların kullanım haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş kabul edilir.

Şartnamenin herhangi bir maddesini taşımayan videolar yarışma dışı bırakılır.

Yarışmayı Düzenleyen

22 Mart Dünya Çocuk Şiirleri Günü etkinlikleri kapsamında 23 Nisan temalı Online Şiir Okuma Yarışması İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenmektedir.

Yarışma İletişim

Adres: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Ömerağa Mahallesi Abdurrahman Yüksel Caddesi No:9 Belsa Plaza

Yetkili : Elif ASLAN

E Posta : Elif.Aslan@izmit.bel.tr

Telefon : 0262 318 00 00- 4704

Yarışma Başvuru Adresi : https://izmit.bel.tr

http://siiryarismasi.izmit.bel.tr/

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Temalı Şiir Okuma Yarışması Ödülleri

Okul Öncesi Kategorisi
Birincilik Ödülü: Scooter
İkincilik Ödülü: Dikkat Kodlama Kiti
Üçüncülük Ödülü: Etkinlik Seti

İlkokul Kategorisi
Birincilik Ödülü: Bisiklet
İkincilik Ödülü: Taşınabilir Hızlı Şarj Aleti
Üçüncülük Ödülü: Mikrofonlu Kulaklık

Ortaokul Kategorisi
Birincilik Ödülü: Bisiklet
İkincilik Ödülü: Tablet
Üçüncülük Ödülü: Taşınabilir Hızlı Şarj Aleti

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 18 NİSAN 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: 22 NİSAN 2022

Ödül Töreni: 22 NİSAN 2022

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Temalı Şiir Okuma Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://siiryarismasi.izmit.bel.tr/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap