50 Yıl Sonra Geleceği Gören Teknoloji Makale Yarışması

Hoya Türkiye tarafından, öğrenciler tarafından, ‘Optik Camda Geleceğin Teknolojisi’ temasıyla gelecek 50 yılda optik cam sektöründe hangi ihtiyaçları karşılamak üzere ne gibi teknolojiler üretileceğini anlatan, akıcı bir anlatımla yazılmış yaratıcı ve özgün makaleler yazılması amaçlarıyla 50 Yıl Sonra Geleceği Gören Teknoloji Makale Yarışması düzenleniyor. Ödüllü makale yarışması başvuruları devam ediyor.

50 Yıl Sonra Geleceği Gören Teknoloji Makale Yarışması

Düzenleyen:Hoya Türkiye Optik Lens Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Kategori:Makale Yarışması, Yazı Yarışması, Bilimsel Yarışmalar
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Türkiye’deki 18 yaş ve üzeri üniversite öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:27 HAZİRAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:1 AĞUSTOS 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: iPhone 12 (64 GB)
İkincilik Ödülü: Dell 3501 Dizüstü Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü: iPad (128 GB) Tablet
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Konusu

Yarışmaya katılan kişiler tarafından öğrenci algılarına göre ‘Optik Camda Geleceğin Teknolojisi’ temasıyla gelecek 50 yılda optik cam sektöründe hangi ihtiyaçları karşılamak üzere ne gibi teknolojiler üretileceği, gelişen teknolojinin önümüzdeki yıllarda optik cam sektörü için ne boyutta olacağı, hangi amaçlar için kullanılabileceği ve fayda düzeyini anlatan, akıcı bir anlatımla yazılmış yaratıcı ve özgün bir içeriğe sahip bir “makale” yazılmasıdır.

Yarışma Kuralları

 • Yarışmaya, Türkiye’de bulunan üniversitelerin başta makine mühendisliği, bilgisayar, yazılım mühendisliği ve optisyenlik bölümlerinde okuyan, teknolojik gelişim ve bilgi üretimiyle ilgilenen tüm üniversite öğrencileri katılabilir. 18 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz; katılmış ve kazanmış olsalar dahi hediyeleri verilmez.
 • Yarışmaya göre; Hoya Türkiye resmi Facebook & Instagram hesapları (/hoyaturkey) ve www.gelecegigorenteknoloji.com üzerinden paylaşılacak olan “Üniversitelilere Özel Makale Yarışması Başlıyor” görselinin ve post metninin yayınlanmasından sonra; ilgili yarışma konusu çerçevesinde yazılacak makale www.gelecegigorenteknoloji.com web sitesi aracılığıyla Hoya Türkiye’ye gönderilmelidir.
 • Bilgilerini eksik veya yanlış olarak gönderenlerin makalesi değerlendirmeye alınmayacaktır. www.gelecegigorenteknoloji.com web sitesine yükleyeceğiniz Word dosyasında yazılmış makalenin önsözünde şu bilgiler yer almalıdır:

-Konuyu ele alan makalenin başlığı,

-Konuyu ele alan makale (1.000 kelime, mak. 10.000 karakter/ boşluklu),

-Katılımcı ad-soyad ve e-posta adresi

-Katılımcı doğum tarihi, telefon numarası ve okuduğu üniversite/ bölüm eksiksiz biçimde doldurulmalı ve siteye yüklenmelidir.

Katılımcı üniversite ve bölüm bilgisini (yukarıda belirtilen üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuduğuna dair belgeyi) yarışma jürisi isteme hakkına sahiptir. Gerekli belgeleri sağlayamama durumunda ise katılımcının yarışma hakkı düşer.

 • Yarışmacılar markanın Facebook & Instagram hesaplarını (/hoyaturkey) takip etmek zorundadır. Tüm duyurular Hoya Türkiye resmi Facebook & Instagram hesapları (/hoyaturkey) ve www.gelecegigorenteknoloji.com üzerinden gerçekleştirilecektir.
 • Yarışmaya ilgili üniversitelerde okuyan TC. vatandaşı ya da değil tüm gerçek kişiler katılabilir. Hoya, gerçekliğinden şüphe ettiği hesapları ve makaleleri yarışmadan eleme hakkını saklı tutar. Makale, Türkçe olarak yazılmalı, başka bir yerden alıntı ya da kopyalanmış içerikler kesinlikle olmamalı, gelecekle ilgili içerik kullanılması durumunda kaynak gösterilmelidir.
 • Ödül kazanan kullanıcılar, jüri aracılığı ile Hoya tarafından belirlenir.
 • Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez ve nakit karşılığı talep edilemez. Hediye, farklı bir yarışma ile birleştirilemez. Yarışma toplamında bir kişi bir kere ödül kazanabilir, birden fazla kazanamaz. Bir yarışmacı Facebook’ta veya Instagram’da sadece 1 kez ödül kazanabilir.
 • Ödül kazanan kullanıcıya kullanıcı bilgilerinden, telefon ve/veya e-posta adresinden iletişime geçilerek ulaşılacaktır.
 • Kazanan yarışmacılar, Hoya Türkiye resmi Facebook & Instagram hesapları (/hoyaturkey) ve www.gelecegigorenteknoloji.com üzerinden duyurulacaktır.
 • Hoya Türkiye yarışma ödüllerini, tarihini, yarışma kapsamını, yarışma kurgu ve yapısını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Kazanan yarışmacılar gerekli kuralları sağlayamadığı taktirde hakkı bir sonraki kazanana geçer.

Jüri Üyeleri

 • Ebru Soydan
 • Behice Sayat
 • Hakan Kayra
 • Ece Sarayoğlu
 • Yeşer Sarıyıldız
 • Ender Diril
 • Aslı Caner

Yarışma İletişim

Hoya Turkey Optik Lens Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Fatih Mah. Yakacık Cad. No: 94/1 Sancaktepe-İstanbul

tr.info@hoya.com

hoyavision.com/tr

50 Yıl Sonra Geleceği Gören Teknoloji Makale Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: iPhone 12 (64 GB)
İkincilik Ödülü: Dell 3501 Dizüstü Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü: iPad (128 GB) Tablet

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 27 HAZİRAN 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: 1 AĞUSTOS 2022

50 Yıl Sonra Geleceği Gören Teknoloji Makale Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.gelecegigorenteknoloji.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap