Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Kastamonu Entegre desteğiyle, 40 yaşın altındaki mimarların, iç mimarların, peyzaj mimarlarının üretimlerinin değerlendirilmesine olanak sağlayan bir ortam oluşturarak, başarılarını onurlandırmak amacıyla Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023 düzenleniyor. Ödüllü mimari proje yarışması başvuruları devam ediyor.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023

Düzenleyen:Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Kastamonu Entegre desteğiyle
Kategori:Tasarım Yarışması, Mimari Yarışmalar, Proje Yarışmaları, Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:40 yaşın altında olman Herkes. (1 Ocak 1983 tarihinden sonra doğmuş olmak.)
Son Başvuru Tarihi:16 EKİM 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:EKİM-KASIM 2023
Ödüller:Onur Ödülü: Ödül Heykelciği ve Plaket

Yarışma Hakkında

40 yaşın altındaki mimarların, iç mimarların, peyzaj mimarlarının üretimlerinin değerlendirilmesine olanak sağlayan bir ortam oluşturarak, başarılarını onurlandırmayı amaçlayan Arkitera Genç Mimar Ödülü, bu yıl on dördüncü kez verilecek. Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023, Kastamonu Entegre desteğiyle düzenleniyor.

Başvuru Koşulları

 • Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023’e aday olmak için öncelikle 40 yaşın altında olma (1 Ocak 1983 tarihinden sonra doğmuş olma) koşulu aranmaktadır.
 • Adaylığın tamamlanabilmesi için başvuru için istenilen belgelerin 16 Ekim 2023 saat 17:00’a kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırılması gereklidir.
 • Önceki senelerde Seçici Kurul Teşvik Ödülü almış kişiler ödüle tekrar başvurabilir ancak daha önce Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne layık görülmüş kişiler başvuramaz.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

 • Müelliflik Açıklaması
 • Kişi Bilgi Formu
 • Ofis Bilgi Formu
 • Proje Bilgi Formu

Yukarıdaki formlara ek olarak projelere dair görsel malzemelerin (fotoğraf, görselleştirme, diyagram, plan, kesit, vs.) son başvuru tarihine kadar gencmimarodulu@arkitera.com adresine email veya dosya paylaşımı yolu ile ulaştırılması gereklidir.

Halihazırda Arkitera mecralarında kişi/ofis profiliniz bulunuyor ve projeleriniz yayınlamış halde ise başvuru için yalnızca müelliflik açıklamasını iletmeniz yeterlidir.

Değerlendirme Süreci

 • Seçici kurul, başta uygulaması tamamlanmış mimari, iç mimari, peyzaj mimarisi uygulamaları olmak üzere, adayın tasarım alanındaki tüm birikimini değerlendirir ancak bunun olabildiğince eşit ve standart bir düzlemde gerçekleşebilmesi adına tüm değerlendirme, adayın Arkitera mecralarında yer alan kişi, ofis ve proje sayfaları üzerinden yapılır.
 • Ödül tek bir isme verilir ancak seçici kurul gerekli gördüğünde ortak çalışmalar yürüten birden fazla müellifi ödüllendirmeyi tercih edebilir.
 • Oy çokluğuyla karar verecek seçici kurulun kararı değiştirilemez; karara itiraz edilemez.

Seçici Kurul

2023 yılı seçici kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

 • Gönül Ardal
 • Deniz Aslan
 • Başak Emrence
 • Mehmet Metin Polat
 • Ahmet Mucip Ürger

Yarışma İletişim

Arkitera Mimarlık Merkezi
A: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8 Dalyan – İstanbul / Türkiye
T: +90 216 355 0722
E: gencmimarodulu@arkitera.com

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023 Ödülleri

Onur Ödülü: Ödül Heykelciği ve Plaket

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 16 EKİM 2023

Sonuçların Açıklanma Tarihi: EKİM-KASIM 2023

Ödül Töreni: 16 KASIM 2023 (Kastamonu Entegre Genel Merkezi)

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.arkitera.com/yarisma/arkitera-genc-mimar-odulu-2023/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap