Bana Yalova’yı Anlat Slogan Yarışması

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından şehrin güzelliklerinin yansıtılması ve bilinirliğinin artırılması amaçlarıyla Bana Yalova’yı Anlat Slogan Yarışması düzenleniyor. Ödüllü slogan yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Bana Yalova’yı Anlat Slogan Yarışması

  Düzenleyen: Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü 
  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Slogan Yarışması, Yazı Yarışması, İlkokul Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Yalova 
  Kimler Başvurabilir:

Yalova’daki resmî ve özel liselerde okuyan 5, 6, 7 ve 8.  sınıf öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 24-25-26 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 5 NİSAN 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 300 ₺
 
İkincilik Ödülü: 200 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 100 ₺
   

Yarışma Hakkında

Yalova, geçmişten günümüze kadar tarih kokan sokakları ve sıcak kanlı insanları ile oldukça merak konusu olan bir ilimizdir. Yalova oldukça köklü bir tarihe sahip olup pek çok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

Marmara Denizinin kıyısında , çok sevilen İstanbul’a bir adım yakınlıkta olan ilimiz ayrıca tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle kendine has yöresel yemekleri, türküleri, kıyafetleri ve halk oyunlarıyla ayrı bir öneme ve değere sahiptir.

Yerel özelliklerin olduğu postmodern çağ olarak atfedilen günümüzde, değerlerimiz disiplinlerarası bir yaklaşımla okullarımızda yükselmektedir. Bu bağlamda ilimiz değerlerinin yaratıcı fikirlerle dile getirilmesi amacıyla Bana Yalova’yı Anlat Ortaokullar Arası Slogan Yarışması düzenlemiştir.

Yarışmanın Konusu

2020 “Bana Yalova’yı Anlat Ortaokullar Arası Slogan Yarışması”nın teması “Yalova” olarak belirlenmiştir.

Slogan Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya Müdürlüğümüze bağlı resmî ve özel ortaokullarda okuyan 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabileceklerdir.
 • Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya sadece bir eserle katılım sağlanabilir. Yarışmaya slogan gönderen katılımcılar bu sloganların kendilerine ait, özgün eserler olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 • Yarışmaya katılan sloganlar daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ya da herhangi bir iletişim ya da reklam kampanyasında kullanılmamış, özgün olarak üretilmiş sloganlar olmalıdırlar.
 • Yarışmaya katılan eserlerden Yalova temalı olanlar, yarışmaya katılanlar eserin her türlü yayım hakkını Yalova Millî Eğitim Müdürlüğüne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını taahhüt eder.
 • Sloganlar Türkçe olacaktır. Slogan yazımında aranan en önemli kriter; sloganların içerik ve biçimsel açıdan anlam derinliği olması, kısa ve özlü olmaları dikkate alınmaktadır. Anlam derinliğinin etkilenmemesi ve yaratıcılığın engellememesi açısından kelime sayısı kriteri konmamıştır. Sloganın uzatmalardan kaçınılmasına dikkat edilmeli, kelime ve eklerin kullanımının ahengi anlamsal önemine dikkate alınmalı ve sloganlar estetik bir işitsele sahip olmalıdır.
 • Sloganlar bilgisayarda word ortamında yazılacaktır (Öğrenciler, slogan yazımı olduğu için word özelliklerini serbest bir şekilde kullanabilirler.)
 • Word formatına hazırlanan eserler pdf formatına dönüştürülüp ıslak imzalı Ek-1 Başvuru Formu ve Taahhütnamesi taratılarak (cep telefonu veya yazıcıdan taranarak bilgisayar ortamında) öğrenciler tarafından okul idaresine mail ortamında gönderilmelidir (Pandemiden dolayı dijital ortamlar tercih edilmektedir.).
 • Eserin ilk sayfasına isim ve soy isim, okul adı, sınıf ve şube adı ile numara yazılacaktır.
 • Millî Eğitim Müdürlüğü, eser ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.
 • Katılımcılar, yaptıkları başvuru ile yukarıda belirtilmiş olan bütün koşulları kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • MEB gönderilen ve içerik, biçim ve teknik açıdan sorun teşkil etmeyen tüm sloganlar www.yalova.meb.gov.tr internet adresinde kitapçık olarak yayınlanacaktır.
 • Yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkı, internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğüne aittir.
 • Okul idaresi “Yarışmaya Katılım Şartları”ndaki biçimsel, teknik ve içerik şartları taşımayan eserleri değerlendirmeye almayacaklardır.
 • Okul idaresi gelen eserler içerisinden en fazla ilk 3 (üç) eseri seçerek müdürlüğümüz adresine mail atarak göndereceklerdir.

Yarışma İletişim

Yarışma ile ilgili her  türlü  yazışma  ve  bilgi  almak  için  aşağıdaki  mail  adres  ve  telefon numarası kullanılacaktır.

E-mail: ab77@meb.gov.tr                                                  Telefon: 0 226813 62 36

Bana Yalova’yı Anlat Slogan Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 300 ₺  

İkincilik Ödülü: 200 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 100 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 24 – 25 – 26 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 5 NİSAN 2021

Ödül Töreni: NİSAN 2021

Bana Yalova’yı Anlat Slogan Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://yalova.meb.gov.tr/www/ortaokul-ogrencileri-arasi-slogan-yarismasi/icerik/3868

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap