Başiskele Geleneksel Fotoğraf Yarışması

Başiskele Belediyesi tarafından kentin güzelliklerinin ön plana çıkmasına katkı sağlamak ve amatör ve profesyonel fotoğrafçıları desteklemek amacıyla Başiskele Geleneksel Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Başiskele Geleneksel Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Başiskele Belediyesi
  Kategori: Fotoğraf Yarışması,  Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

Tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar.

  Son Başvuru Tarihi: 29 OCAK 2021 
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 26 ŞUBAT 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 7.000 ₺

İkincilik Ödülü: 5.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 3.000 ₺

   

Yarışmanın Adı

Başiskele Belediyesi “Mavi – Yeşil Başiskele” 4 Mevsim Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın amacı, Başiskele’nin tanıtımına katkıda bulunmak ve amatör veya profesyonel fotoğrafçıların; kendi pencerelerinden Başiskele’ye bakışlarını yansıtan, kurumumuzun turizm, tanıtımına fayda sağlayacak eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır.

Yarışmanın Konusu

“Mavi Yeşil Başiskele” 2020-2021 yılı fotoğraf yarışmasının konusu serbest olarak belirlenmiştir. Konu: Serbest (4 Mevsim)

Yarışma Başvuru Koşulları

 • Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
 • Daha önce Başiskele Belediyesi Fotoğraf Yarışmalarına başvurmuş ve başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
 • Fotoğraflar 1 yıldan daha eski olduğu takdirde kabul edilmeyecektir. Daha eski tarihlerde çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 • Fotoğraflar Başiskele bölge sınırları içinde çekilmiş olmalıdır, jüri tarafından ilçe dışı bir fotoğrafın başvurusu değerlendirme esnasında iptal edilir.  
 • Başiskele Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar; HDR (High Dynamic Range) ve insanlı veya drone vb insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb insanız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir. 
 • Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir
 • Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Eserlerin Gönderilmesi

 • Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.
 • Ödül alan fotoğraflardan daha sonra RAW formatları istenecektir
 • Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
 • Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
 • Yarşmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmelidir.
 • Dosyaların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
 • İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde basin@basiskele.bel.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Başiskele Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

Eserlerin İsimlendirilmesi

 • 1. adım: Eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır. Toplam karakter 30 olmalıdır.

(Örneğin Ahmet Mirza Altıntaş isimli katılımcı için ahmet veya amira veya Ahmza gibi).

 • 2. adım: Fotoğrafın sıra no’su rakamla yazılmalı (1’den 5’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ ).
 • 3. adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır.

Örneğin “TRomery1_cinar_alti” veya “TRomery2_meydan” gibi…

Telif (Kullanım) Hakları

 • Ödül alan, sergilenen ve başvurulan tüm fotoğraflar Başiskele Belediyesi arşivine alınacak, ayrıca bir telif ödenmeyecektir.
 • Bu eserlerin kullanım hakları süresiz olarak Başiskele Belediyesi ve eser sahibinin olacaktır.
 • Başiskele Belediyesi bu eserleri kurum basılı ve görsel yayınlarında, web sitesinde, sosyal medya kanallarında duyuru ve tanıtım amaçlı olarak kullanabilecektir.
 • Bu eserler yarışma kataloğunda, farklı yayınlarda kurumumuza ayrılan sayfalarda yukarıda belirtilen biçimde yer alacaktır.
 • Eser sahibi yukarıda belirtilen kullanım hakları için Başiskele Belediyesi izin /muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin / muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Seçici Kurul

İbrahim ŞAHİN, Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Dernek Başkanı

Kemal KAYA, Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Dernek Başkanı

Erhan SARALOĞLU, Fotoğraf Sanatçısı

Dr.Fahri YILMAZ, Afiap Fotoğraf Sanatçısı

Ömer POLAT

İsmail İKİZ Afiap Fotoğraf Sanatçısı

İbrahim ÇELİKİZ-Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü

Sema ARAT- Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı

Yarışma İletişim

Öznur Altıntaş Karabulak  –Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Adres: Serdar Mahallesi Selahattin Eyyubi Cad. No:1  Başiskele-Kocaeli Telefon: 0262 3432020 -1371 E-posta: basin@basiskele.bel.tr

Başiskele Geleneksel Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 7.000 TL                          İkincilik Ödülü: 5.000 TL                       Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL Sergi Ödülü: 5.000 TL

(Sergiye seçilecek olan 50 eserde, eser başına 100 TL ödül verilecektir.)

Yarışma Takvimi

Yarışma Başlangıç Tarihi: 30 OCAK 2020 Son Katılım Tarihi: 29 OCAK 2021 Değerlendirme Toplantısı: 12 ŞUBAT 2021 Sonuç Bildirimi: 26 ŞUBAT 2021 Ödül Töreni ve Sergi: MART- NİSAN 2021

Başiskele Geleneksel Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://fotograf.basiskele.bel.tr/Default

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap