Benim Dostum Resim Yarışması 2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin duygu, düşünce ve hayallerini resim sanatı ile ifade ederek 4. Patifest etkinliğinde sergilemelerini sağlamak, hayvan sevgisi ve merhamet duygusu kazandırmaya yönelik farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Benim Dostum Resim Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

Benim Dostum Resim Yarışması 2023

Düzenleyen:Mersin Büyükşehir Belediyesi
Kategori:Tasarım Yarışması, Resim Yarışması, Sanat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Mersin
Kimler Başvurabilir:Mersin merkez ve merkeze bağlı tüm özel / resmi ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören (1. Sınıftan 8. sınıfa kadar) öğrenciler.
Son Başvuru Tarihi:29 EYLÜL 2023,  Saat 14.00
Sonuç Açıklanma Tarihi:5-6 EKİM 2023
Ödüller:İlk 10 eser 4. Patifest’teki alanda sergilenecektir.
Tüm katılımcılara ücretsiz Tarsus Doğa Parkı ziyareti olacaktır.

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

*Katılmaya uygun yaş aralığında olan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin duygu, düşünce ve hayallerini resim sanatı ile ifade ederek 4. Patifest etkinliğimizde sergilemelerini sağlamak.

*Hayvan sevgisi ve merhamet duygusu kazandırmaya yönelik farkındalık oluşturmak.

Yarışmanın Konusu

Öğrencilerimizin sokakta yaşayan veya evlerinde beraber yaşadığı patili dostlarına olan sevgilerini ve hislerini yansıtan hayvan sevgisini anlattığı resimleri görmek istiyoruz.

Yarışma Başvuru Koşulları

  • Mersin merkez ve merkeze bağlı tüm özel / resmi ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören (1. Sınıftan 8. sınıfa kadar) öğrenciler katılabilecektir. Yarışma ilkokullar ve ortaokullar arasında iki kategoride yapılıp değerlendirilecektir.
  • Her öğrenci yarışmaya bir adet eserle katılabilecektir.
  • Resimler özgün ve başka bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
  • Kırışmış ve yıpranmış eserler, kopya olduğu ve daha önce başka yerde yayımlandığı anlaşılan eserler değerlendirilmeyecektir.
  • Resimler 35×50 boyutunda çok amaçlı resim kâğıdına çizilmelidir. Belirtilen boyutlardan küçük veya büyük eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
  • Katılımcılar yağlı boya hariç her türlü malzemeyi ve tekniği kullanmakta serbesttir. (Kara kalem, pastel boya, kuru boya, keçeli kalem, sulu boya, guaj boya vb.)
  • Resimlerin orijinali, 11 Eylül – 29 Eylül tarihleri arasında okul idareleri ile MBB Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Metropol İş Merkezi 28. Kat adresine teslim edilecektir.
  • Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzünde isim gibi bilgiler yazılmayacaktır. Eserin arka yüzünün sol alt köşesine öğrencinin adı, soyadı, okul adı, ilçe bilgileri okulun iletişim bilgileri ve veli iletişim bilgileri yazılacaktır.
  • İlk 10 eser 4. Patifest’teki alanda sergilenecektir.

Resim Değerlendirme Aşaması

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görsel sanatlar konusunda uzman olarak görevlendirilen iki, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından görevlendirilen bir jüri üyesinden oluşan komitenin, 2 – 4 Ekim 2023 tarihleri arasında yapacağı değerlendirme sonucu dereceye girenler belirlenecektir.

Yarışma İletişim

Adres: Çankaya Mahallesi, Atatürk Caddesi No:19 MERSİN

Telefon: 185

Whatsapp: 903241850000

E-Posta: info@mersin.bel.tr

Benim Dostum Resim Yarışması 2023 Ödülleri

İlk 10 eser 4. Patifest’teki alanda sergilenecektir.

Tüm katılımcılara ücretsiz Tarsus Doğa Parkı ziyareti olacaktır.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 29 EYLÜL 2023,  Saat 14.00

Jüri Değerlendirmesi: 2-4 EKİM 2023

Sonuç Açıklanma Tarihi: 5-6 EKİM 2023

Ödüller, Yer ve Zaman: Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri,  8 EKİM 2023 Pazar günü 4. Patifest etkinliğinde verilecektir.

Benim Dostum Resim Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.mersin.bel.tr/duyuru/4patifeste-ozel-benim-dostum-resim-yarismasi-1694183800

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap