Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi tarafından, ilçenin tarihi, turistik, sosyal ve kültürel değerlerinin sanatsal olarak yansıtılması ve fotoğraf sanatıyla görsel hafıza oluşturulması amaçlarıyla Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Düzenleyen:Çal Belediyesi
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgi duyan herkes.
Son Başvuru Tarihi:5 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:15 TEMMUZ 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 4.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1. 000 ₺
Sergileme: 200 ₺ (25 Adet)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Amacı

Çal Belediye Başkanlı tarafından 2021 yılında düzenlenecek olan “Dört Mevsim Çal- Doğa, Kültür, Turizm, Yaşam” Fotoğraf Yarışmasının amacı, Çal ilçesinin tarihi, turistik, sosyal ve kültürel yapısının estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır.

Yarışma Konusu

Çal ilçesinin yüzyıllara varan tarih ve kültürü, mevcut sosyal yapısı, turistik özellikleri.

Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya seçici kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir.
 • Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir.
 • Katılımcılar en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.
 • Yarışmaya katılım renkli veya monokrom (siyah beyaz) dijital ortamda olup fotoğraflar www.cal.bel.tr adresindeki yarışma bölümüne yüklenecektir.
 • Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarıyla başkalaştırılmış fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.
 • Fotoğraflar jpeg formatta, kısa kenarı en az 1440 piksel çözünürlükte ve kendi orijinal boyutlarında gönderilmelidir.
 • Yarışmaya gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.
 • Yarışmaya katılacak fotoğrafların herhangi bir yarışmada derece (ödül ve sergileme) almamış olması gerekmektedir. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir ve verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.
 • Yarışma için eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Bu yarışma kapsamında Çal Belediye Başkanlığı, katılımcıların yarışma fotoğraflarıyla ilgili izin ve telif hakları konularında herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanan olası sorunlardan Çal Belediyesi sorumlu olmayacaktır.
 • Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi

Yarışmaya başvurular www.cal.bel.tr elektronik posta adresi üzerinden yapılacaktır. Başka bir gönderim türü (posta, elden teslim vb. gibi) kabul edilmeyecektir. Yarışmacılar en fazla 5 (beş) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya başvuru ve eser gönderimi sırasında oluşabilecek sorunlardan Çal Belediye Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.

Kullanım Hakları

Yarışma sonunda ödül ve sergileme alan eser veya eserler, bütün telif haklarıyla Çal Belediye Başkanlığı tarafından satın alınmış gibi işlem görür. Çal Belediye Başkanlığı ödül almış ya da sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde, dijital ve sosyal medya kullanımlarında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun (FSEK) ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemeye herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.

Ödül veya sergileme almaya ve yayınlanmaya değer bulunan eserler Çal Belediye Başkanlığı arşivinde kalacaktır.

Ödül alan, sergilemeye değer görülen ve yarışmayı düzenleyen kurum tarafından yayınlanması uygun görülen fotoğraflar albüm olarak yayınlanacak, ayrıca çeşitli etkinlikler kapsamında sergilenecektir.

Yarışmaya katılan eser sahibi belirtilen kullanım hakları için Çal Belediye Başkanlığına önceden izin / muvafakat name verdiğini kabul etmiş sayılır.

Seçici Kurul

Adnan Tatar – Çal Bel. Başkan Yrd
Bekir İnce – Fotoğrafçı
Hasan Hayta – Fotoğrafçı
Muhammet Karaçay – Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
Sabahatdin Seyrek – Anadolu Ajansı Bölge Müdürü
Sabih Güzel – Fotoğrafçı
Zeki Akakça – Fotoğrafçı

*Seçici kurul en az üç kişi ile toplanır.

*Değerlendirme toplantısı için yeterli sayıda Seçici Kurul üyesi bulunmaması halinde yeterli sayıda yedek üye çağırılabilir.

Yarışma İletişim

Çal Belediye Başkanlığı
Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

Hatice Elvan (0538 644 3154)
Hüdai Atay (0538 772 2993)

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 4.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1. 000 ₺
Sergileme: 200 ₺ (25 Adet)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 5 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 5 TEMMUZ 2021

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.cal.bel.tr/resim-yarismasi.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap