DSİ Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle yeraltı suyunun korunması konusunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi, yarışmadaki eserlerin sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amaçlarıyla DSİ Dünya Su Günü Resim Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü afiş yarışması başvuruları devam ediyor.

DSİ Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023

Düzenleyen:Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
Kategori:Tasarım Yarışması, Grafik Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:17 ŞUBAT 2023 (Mesai bitimine kadar)
Sonuç Açıklanma Tarihi:MART 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 7.500₺
İkincilik Ödülü: 6.000₺
Üçüncülük Ödülü: 4.500₺
+ PLAKET
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Konusu

Ortaklıklar ve İşbirliği Yoluyla Değişimi Hızlandırmak

Yarışma Amacı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü “Ortaklıklar ve İşbirliği

Yoluyla Değişimi Hızlandırmak” temalı afiş yarışması ile konunun öneminin özellikle genç nesillere benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin artırılmasını sağlamak ayrıca dereceye girecek eserlerin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

Yarışma Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışma seçici kurul dışında tüm profesyonel ve amatör katılımcılara açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 2 (iki) adet afiş çalışmasıyla katılabilir.
 • Katılımcı, daha önce  herhangi  bir  yarışmada  (sosyal  medya,  youtube  vb.  platformlarda düzenlenen yarışmalarda dahil) bölümü kopya edilmemiş, yayım içerisinde yer almamış eserleriyle katılabilir.
 • Başvuru eserinin daha önce sergilendiğinin ve/veya ödül aldığının tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/başvurusu derhal iptal edilecektir. Bu hususun ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve plaketi iade ile mükellef olacaktır.
 • Yapılacak afiş çalışmaları 50×70 cm ebadında dik olacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Afişlerin hazırlanmasında: Afişler,  endüstriyel  baskı  teknikleri  ile  üretilebilecek  nitelikte olmalıdır. El çizimi ile üretilmiş tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Tasarımlar işletim sistemi sınırlaması olmadan; Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Corel Draw vb. tasarım yazılımlarından birisi ile hazırlanmış olmalıdır.
 • Afişlerde kullanılacak  tasarımlar,  bitmap  tabanlı  görseller  baskıya  uygun  en  az  300  dpi çözünürlükte ve CMYK (4 renk) evreninde hazırlanacaktır. Bu görsellerde dijital çözünürlük ayarlaması  ile  detay  kaybı  (İnterpolasyon  hatası)  veya  sıkıştırılmış  resim  formatlarından kaynaklanan görüntü deformasyonu bulunmamalıdır.
 • Afiş çalışmaları üzerinde “22 Mart Dünya Su Günü” ibaresi ve “DSİ Logosu” mutlaka yer almalı, sayısal bilgiler yer almamalıdır. Katılımcılar DSİ logosunun orijinalini www.dsi.gov.tr     internet adresine girerek temin edebilirler. Ayrıca katılımcı konu bütünlüğüne bağlı olarak kendisinin belirlediği sloganı  da  afiş  üzerine  işleyebilir.  Afiş çalışmalarının  üzerinde katılımcının   ismi   ve   imzası   kesinlikle   bulunmamalıdır.   Ancak   afiş   çalışmaları dsg.afisyarismasi@dsi.gov.tr adresine e-mail ile gönderilirken katılımcının adı soyadı, açık adresi ve ulaşılabilecek telefonları yazılmalıdır.
 • Siyasi amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve firma adı kullanılan eserler yarışma dışı bırakılacaktır.
 • Seçici kurul tarafından ödül almaya layık bir afiş bulunmazsa Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yarışmayı tamamen iptal edebilir veya bazı dereceleri ilan etmeyebilir.
 • Seçici kurul, ödül veya sergileme derecesi alan afişler ile ilgili ek bir ücret ödemeden tasarım sahibinden değişiklik yapmasını isteyebilir ve/veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne bu afişleri yayımlarken üzerinde değişiklik yapabilir
 • Dereceye giren eser sahipleri ile yarışma katılım formunda bulunan iletişim bilgileri (mail ve telefon) ile iletişime geçilecektir. Ayrıca sonuçlar https://www.dsi.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. Sonuç ilanından itibaren 15 iş günü içerisinde kendisine ulaşılamayan veya yarışma sekretaryasına ulaşmayan yarışmacılar ödül hakkından feragat etmiş sayılır. Eserler ise 14. madde kapsamında süresiz olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait olacaktır.
 • Katılımcılar  “Katılım  Formu  ve  Taahhütnamesi”ne,  “Afiş  Yarışması  Şartnamesi”ne, “Muvafakatnamesi”ne ve “DSİ Logosu”na  https://www.dsi.gov.tr adresinden ulaşabilirler.
 • Yarışmaya gönderilen tüm eserler süresiz olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait olacak ve iade edilmeyecektir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bu afişleri her türlü ortamda (TV, internet, sosyal medya, katalog, takvim, kitap vb.) yayımlama ve dağıtımını yapma hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar.

Eserlerin Teslimi

 • Katılımcıların 17.02.2023 tarihi mesai bitimine kadar “Katılım Formu ve Taahhütname”,

“Muvafakatname”yi doldurarak imzalı şekilde eserleri ile birlikte dsg.afisyarismasi@dsi.gov.tr adresine Google Drive ile e-mail göndermesi gerekmektedir. Kargo ve elden teslim başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 • Yarışmaya her katılımcı en çok 2 (iki) adet afiş çalışmasıyla katılabilir. A. e-mail ile gönderilecek afişin özellikleri:
Renk evreni: CMYK
Çözünürlük: 100 dpi
Uzun kenar ölçüsü: 50×70 cm (dik)
Doküman formatı: JPEG

Tasarımcının afişi hazırlarken kullandığı yazılım (Photoshop, Illustrator, CorelDraw vb.) hangisi ise o yazılım belgesi olarak 300 dpi çözünürlükte ve üzerinde değişiklik yapılabilir biçimde (katmanları birleştirilmemiş) hazırlanan proje eserlerin dereceye girmesi durumunda yarışmacından istenecektir.

Ödül Töreni

22 Mart 2023 tarihinde Ankara veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibinin ulaşımı ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerince, bir günlük konaklama ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğünce sağlanacaktır. Ayrıca katılımcılara tören programı resmi yazı ile bildirilecektir.

Yarışma İletişim ve Bilgi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Tanıtma ve Halkla İlişkiler Birimi

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:9 Çankaya/ Ankara

Telefon: (312) 454 49 61/ 454 49 66

e-posta: dsg.afisyarismasi@dsi.gov.tr

web: https://www.dsi.gov.tr

DSİ Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 7.000₺
İkincilik Ödülü: 6.000₺
Üçüncülük Ödülü: 4.500₺
+ PLAKET

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 17 ŞUBAT 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2023

DSİ Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.dsi.gov.tr/Haber/Detay/8263

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorumları Göster (2)