DSİ Dünya Su Günü Fotoğraf Yarışması 2023

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle yeraltı suyunun korunması konusunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi, yarışmadaki eserlerin sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amaçlarıyla DSİ Dünya Su Günü Fotoğraf Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

DSİ Dünya Su Günü Fotoğraf Yarışması 2023

Düzenleyen:Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:17 ŞUBAT 2023 (Mesai bitimine kadar)
Sonuç Açıklanma Tarihi:MART 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 7.500₺
İkincilik Ödülü: 6.000₺
Üçüncülük Ödülü: 4.500₺
+ PLAKET
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Konusu

Ortaklıklar ve İşbirliği Yoluyla Değişimi Hızlandırmak

Yarışma Amacı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü “Ortaklıklar ve İşbirliği Yoluyla Değişimi Hızlandırmak” temalı fotoğraf yarışması ile konunun öneminin özellikle genç nesillere benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

DSİ Dünya Su Günü Fotoğraf Yarışması 2023 Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışma, seçici kurul dışında tüm profesyonel ve amatör katılımcılara açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 3 adet fotoğraf çalışmasıyla katılabilir.
 • Katılımcı, daha  önce  herhangi  bir  yarışmada  (sosyal  medya,  youtube  vb.) platformlarda düzenlenen yarışmalarda dahil) ödül almamış ya da sergilenmemiş, fotoğrafın tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yayım içerisinde yer almamış eserleriyle katılabilir.
 • Başvuru eserinin daha önce sergilendiğinin ve/veya ödül aldığının tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/başvurusu derhal iptal edilecektir. Bu hususun ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve plaketi iade ile mükellef olacaktır.
 • Yapılacak fotoğraf çalışmalarının ebatları uzun kenar 40 cm’i geçmeyecek, kısa kenarı ise 18 cm’den küçük olmayacak, 300 dpi çözünürlükte ayrıca JPEG formatında olacaktır.
 • Eser sahibi fotoğraf çalışmalarını 50×70 cm ebadında baskı almaya uygun olacağını test ederek fotoğraflarını  göndermelidir.  Söz  konusu  ölçü  dışında  yapılan  afişler  değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Fotoğraf çalışmalarının  üzerinde  katılımcının  ismi  ve  imzası  kesinlikle  bulunmayacaktır. Ancak fotoğraflar dsg.afisyarismasi@dsi.gov.tr adresine e-mail ile gönderilirken katılımcının adı soyadı, açık adresi ve ulaşılabilecek telefonları yazılacaktır.
 • Siyasi amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve firma adı görülen eserler yarışma dışı kalacaktır.
 • Seçici kurul tarafından ödül almaya layık bir fotoğraf bulunmazsa Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yarışmayı tamamen iptal edebilir veya bazı dereceleri ilan etmeyebilir.
 • Devlet  Su  İşleri  Genel  Müdürlüğü  dereceye  giren  fotoğrafları  yayımlarken  ek  bir  ücret ödemeden üzerinde değişiklik yapabilir.
 • Dereceye giren eser sahipleri ile yarışma katılım formunda bulunan iletişim bilgileri (e-mail ve telefon)   ile   iletişime   geçilecektir.   Ayrıca   sonuçlar   https://www.dsi.gov.tr   adresinde yayımlanacaktır. Sonuç ilanından itibaren 15 iş günü içerisinde kendisine ulaşılamayan veya yarışma sekretaryasına ulaşmayan yarışmacılar ödül hakkından feragat etmiş sayılır. Eserler ise 13. madde kapsamında süresiz olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait olacaktır.
 • Katılımcılar “Katılım Formu ve Taahhütnamesi”ne, “Fotoğraf Yarışması Şartnamesi”ne,        “Muvafakatnamesi”ne ve “DSİ Logosu”na  https://www.dsi.gov.tr adresinde ulaşabilirler.
 • Yarışmaya gönderilen tüm eserler süresiz olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait olacak ve iade edilmeyecektir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bu fotoğrafları her türlü ortamda (TV, internet, sosyal medya, katalog, takvim, kitap vb.) yayımlama ve dağıtımını yapma hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar.

Eserlerin Teslimi

 • Katılımcıların 17.02.2023 tarihi mesai bitimine kadar “Katılım Formu ve Taahhütname”,

“Muvafakatname”yi doldurarak imzalı şekilde eserleri ile birlikte dsg.fotografyarismasi@dsi.gov.tr adresine Google Drive ile e-mail göndermesi gerekmektedir. Kargo ve elden teslim başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 • Yarışmaya her katılımcı en çok 3 (üç) adet fotoğraf çalışmasıyla katılabilir.
 • Mail ile gönderilecek fotoğrafın özellikleri:

Çözünürlük: 300 dpi

Uzun kenar ölçüsü: Uzun kenar 40 cm’i geçmeyecek, kısa kenarı ise 18 cm’den küçük olmayacak

Doküman formatı: JPEG

Ödül Töreni

22 Mart 2023 tarihinde Ankara veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibinin ulaşımı ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerince, bir günlük konaklama ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğünce sağlanacaktır. Ayrıca katılımcılara tören programı resmi yazı ile bildirilecektir.

Yarışma İletişim ve Bilgi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Tanıtma ve Halkla İlişkiler Birimi

Adres   : Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:9 Çankaya/ Ankara

Telefon: (312) 454 49 61/ 454 49 66

e-posta: dsg.fotografyarismasi@dsi.gov.tr

web: https://www.dsi.gov.tr

DSİ Dünya Su Günü Fotoğraf Yarışması 2023 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 7.500₺
İkincilik Ödülü: 6.000₺
Üçüncülük Ödülü: 4.500₺
+ PLAKET

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 17 ŞUBAT 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2023

DSİ Dünya Su Günü Fotoğraf Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.dsi.gov.tr/Haber/Detay/8263

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap