Energo-Pro Türkiye 22 Mart Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023

Energo-Pro Türkiye tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle suyun önemi konusunda toplumun bilinç düzeyinin arttırılması, konunun öneminin gençler tarafından vurgulanması amaçlarıyla Energo-Pro Türkiye 22 Mart Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü afiş tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

Energo-Pro Türkiye 22 Mart Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023

Düzenleyen:Energo-Pro Türkiye
Kategori:Afiş Tasarım Yarışması, Grafik Tasarım Yarışması, Tasarım Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:24 ŞUBAT 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:MART 2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: 30.000 ₺ + Plaket
İkincilik Ödülü 20.000 ₺ + Plaket
Üçüncülük Ödülü 10.000 ₺ + Plaket
Mansiyon Ödülleri: Başarı Plaketi
+ Ödül Töreni Sürecinde Ücretsiz Ulaşım ve Konaklama
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Konusu 

Su Tasarrufu

Yarışma Amacı

Energo-Pro Türkiye tarafından 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle “Su Tasarrufu” konulu afiş yarışması düzenlenecektir. Bu yarışma ile, konunun öneminin gençler tarafından vurgulanması ve toplumun bilinç düzeyinin arttırılması hedeflenmektedir. Dereceye girecek eserler, Energo-Pro’ nun katılacağı fuarlarda, internet sitesinde ve etkinliklerde sergilenerek bu bilincin topluma aktarılması amacıyla da kullanılacaktır.

Afiş Yarışması Başvuru Koşulları

  • Yarışma değerlendirme komitesi dışında tüm profesyonel ve amatör katılımcılara açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 2 adet afiş çalışmasıyla katılabilir.
  • Yapılacak afiş çalışmaları 50×70 cm ebadında dik olacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Afişlerin hazırlanmasında; bilgisayar ortamında grafik tasarım çalışmaları, vb. kullanılması zorunludur.
  • Afişler en az 300 DPI çözünürlükte ve CMYK (4 renk) hazırlanacak olup afişlerin basılı hali Ankara’ da bulunan Energo-Pro Türkiye Merkez Ofisine gönderilecektir. İlaveten, afişin proje ve JPEG halleri e-posta yolu ile turkey@energo-pro.com adresine gönderilecektir.
  • Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, afişin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yayın içerisinde yer almamış eserleriyle katılabilir.
  • Afiş çalışmaları üzerinde “Energo-Pro Logosu” mutlaka yer alacaktır. Katılımcılar Energo-Pro logosunun orijinalini www.energo-pro.com.tr internet adresine girerek temin edebilirler. Ayrıca katılımcı konu bütünlüğüne bağlı olarak kendisinin belirlediği sloganı da afiş üzerine işleyebilir. Afiş çalışmalarının üzerinde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacaktır. Ancak her afiş çalışmasının arkasında katılımcının adı soyadı, açık adresi ve ulaşılabilecek telefonları yazılacaktır.
  • Afiş, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmelidir. Ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Energo-Pro Türkiye sorumlu olmayacaktır.

*Tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Değerlendirme

Afişler 24.02.2023 tarihine kadar Energo-Pro Türkiye Merkez Ofisine gönderilecektir. Bu tarihten sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme Energo-Pro Türkiye tarafından oluşturulacak değerlendirme komitesi tarafından yapılarak, birinci, ikinci ve üçüncü olan eserler seçilecektir.

Telif ve Fikri Mülkiyet Hakkı

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen afişler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif haklarıyla Energo-Pro Türkiye tarafından satın alınmış gibi işlem görecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği afişlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Energo-Pro Türkiye, ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan afişlerin orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış halini; internet sitesi, kongre, seminer, sempozyum, fuar vb. eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ayrıca afiş, katalog, broşür, ilan panoları, billboard vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere, afiş sahibinin ismi ile birlikte 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

Afişlerin İadesi

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen afişlerin dışındaki dereceye giremeyenlerin iadesi;

İstek halinde 03.04.2023 tarihinden itibaren 15 gün içinde, Energo-Pro Türkiye ofisinden elden ya da dilekçe karşılığı ücreti yarışmacı tarafından ödenecek posta veya kargo ile geri alınabilir, bu tarihler arası teslim alınmayan eserler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

Yarışma İletişim

Energo-Pro Türkiye Merkez Ofisi

Çukurambar Mah. 1480. Sokak Besa Kule No:2 A Blok Kat:12 06510 Çankaya / ANKARA

TEL: (312) 468 00 57

FAKS: (312) 468 00 67

Energo-Pro Türkiye 22 Mart Dünya Su Günü Afiş Yarışması 2023 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 30.000 ₺ + Plaket
İkincilik Ödülü 20.000 ₺ + Plaket
Üçüncülük Ödülü 10.000 ₺ + Plaket

Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri; teşvik için mansiyon plaketi ile ödüllendirilebilecektir.

Ödül töreni, 22 Mart 2023 tarihinde Ankara’da yapılacak olup ödül sahiplerinin havayolu ile ulaşımları ve 5 yıldızlı otelde 1 günlük konaklamaları Energo-Pro Türkiye tarafından sağlanacaktır.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 24 ŞUBAT 2023

Sonuç Açıklama Tarihi: MART 2023

İzmir Avrupa Caz Festivali Caz Afişi Yarışması 2022 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.energo-pro.com.tr/haber/22-mart-dunya-su-gunu-odullu-afis-yarismasi.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap