Enver Gökçe Şiir Yarışması

Kartal Belediyesi tarafından, kültür-sanat çalışmalarını desteklemek ve yetenekli gençlere fırsat vermek amaçlarıyla Enver Gökçe Şiir Yarışması düzenleniyor. Ödüllü şiir yarışması başvuruları devam ediyor.

Enver Gökçe Şiir Yarışması

Düzenleyen:Kartal Belediyesi
Kategori:Şiir Yarışması, Edebiyat Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Kartal (İstanbul)
Kimler Başvurabilir:Kartal sınırları içerisinde bulunan liselerin öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:30 EKİM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:KASIM 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
+ Ödül Belgesi
+ Plaket
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Kartal Belediyesi, kültür-sanat çalışmalarını desteklemek ve yetenekli gençlere fırsat vermek amacıyla ‘Lise Öğrencileri Arası Enver Gökçe Şiir Yarışması’ düzenliyor. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde, Kartal’daki lise öğrencilerine fırsat vermek ve onları desteklemek adına düzenlenen şiir yarışmasıyla yetenekli gençler ödüllendirilecek. İstanbul’un en genç belediye başkanı olan Gökhan Yüksel, gençlere her zaman öncelik verdiklerini ve desteklediklerini belirterek, lise öğrencilerini yarışmaya katılmaya davet etti. 

Usta şair Enver Gökçe’yi yaşatmak ve genç kuşaklarla buluşturmak amacıyla düzenlenen şiir yarışmasının başvuruları 1 Ekim-30 Ekim 2022 tarihlerinde yapılabilecek. 

1940 Kuşağı olarak adlandırılan toplumcu şairlerin önde gelen isimlerinden Enver Gökçe (1920- 19 Kasım 1981), adına düzenlenen yarışmaya Kartal ilçe sınırları içinde bulunan lise öğrencileri başvuru yapabilecek. 

Dede Korkut ve Yunus Emre’ye dayanan dil titizliğine sahip, halk kültürüne önem veren; emeği, eşitliği, özgürlükleri, barışı savunan şair Enver Gökçe’nin, gelecek nesiller tarafından öğrenilmesi için düzenlenen yarışmaya başvurular envergokcesiiryarismasi@hotmail.com adresi üzerinden yapılabilecek. Başvuru sahipleri en fazla 2 eser ile yarışmaya katılabilecek. 

Şiir Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya, Kartal sınırları içerisinde bulunan liselerin öğrencileri katılabilir. 
 • Yarışmaya, en fazla 2 şiirle katılım sağlanabilir. Şiirler serbest ölçüde olacaktır; uzunluk-kısalık sınırlaması aranmayacaktır.  
 • Yarışmaya katılacak öğrenciler, eserlerini bilgisayar ortamında Word sayfasına 12 punto ile yazarak, bu sayfanın en altına gerçek isim ve soyadlarını, iletişim telefonlarını, mensubu bulundukları okulun adını not düşerek envergokcesiiryarismasi@hotmail.com adresine göndereceklerdir. 
 • Yarışmaya katılacak eserler, Enver Gökçe’nin dil ve şiir çizgisine aykırı olmamalıdır. Bu nedenle, yarışmaya katılacak öğrencilerin Enver Gökçe üzerine kısa bir araştırma yapma ve şiirlerini taramalarında fayda vardır. 
 • Ödüller, 19 Kasım 2022’de (Enver Gökçe’nin ölüm gününde) düzenlenecek etkinlikte verilecektir.
 • Kartal Belediyesi, yarışmada ödül alan şiirlerle birlikte jüri tarafından uygun görülen şiirlerden bir kitap oluşturabilir. Şiir sahipleri, telif talep edemez. 
 • Ödüle, Kartal Belediyesi çalışanları ve çalışanların birinci dereceden yakınları katılamaz.

Yarışma Seçici Kurulu

 • Adem Uçar (Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı)
 • Niyazi Yaşar,
 • Yusuf Alper,
 • Metin Cengiz,
 • Dilruba Nuray Erenler,
 • Hayrettin Geçkin
 • İsmail Biçer

Yarışma İletişim

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 

envergokcesiiryarismasi@hotmail.com

Enver Gökçe Şiir Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
+ Ödül Belgesi
+ Plaket

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 EKİM 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi: KASIM 2022

Enver Gökçe Şiir Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.kartal.bel.tr/Belediyemiz/Haberler/20094

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun 0verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap