Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Geleneksel Ödüllü Resim Yarışması 2023

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri tarafından, Eskişehir ve Türk kültürünün simgesi olarak önemli bir yere sahip olan Nasrettin Hoca ve fıkralarını genç öğrencilerin tanımalarını, fıkraların içeriklerini ve ana mesajlarını kavrayarak hayatlarına dahil pozitif kazanımlar elde etmelerini teşvik etmek amaçlarıyla Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Geleneksel Ödüllü Resim Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Geleneksel Ödüllü Resim Yarışması 2023

Düzenleyen:Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri
Kategori:Resim Yarışması, Tasarım Yarışması, Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Eskişehir
Kimler Başvurabilir:Eskişehir, ili ve ilçelerindeki özel ve resmi okullardaki 5,6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:25 ARALIK 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2 ARALIK 2022
Ödüller:Birincilik Ödülü: 3 Çeyrek Altın
İkincilik Ödülü: 2 Çeyrek Altın
Üçüncülük Ödülü: 1 Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülü: 1 Gram Altın (4, 5 ve 6. Yarışmacılara)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

Nasreddin Hoca fıkralarının eğitici yönü tartışılmaz bir gerçektir. Fıkraların iyimserlik, hayata bağlı ve ümitli olma, özeleştiri yapabilme, hoşgörülü, tedbirli olma, kötü alışkanlıkların zararları, dış görünüşe önem vermeme gibi eğitici ögeler barındırdığı bilinmektedir. Geleceğimizin emanetçisi olan gençlerimizin manevi olarak sağlıklı nesiller olarak yetişmeleri hedefimizdir. Hem Eskişehir hem de Türk kültürünün simgesi olarak büyük bir yere sahip olan Nasrettin Hoca ve fıkralarını genç öğrencilerimizin tanımalarını, fıkraların içeriklerini ve ana mesajlarını kavrayarak hayatlarına dahil pozitif kazanımlar elde etmelerini benimsemekteyiz.

Bu sebeplerden dolayı Özel Ümit Hastaneleri olarak değerli öğrencilerimizin Nasrettin Hoca Fıkralarını görsel dille anlatabilme ve resimlere nasıl aktaracağınızı merak ediyor geleneksel resim yarışması konumuzu “NASRETTİN HOCA FIKRALARI” başlığı altında belirlemiş bulunuyoruz.

Tüm değerli öğrencilerimize başarılar diliyor, resimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yarışma Konusu

“Nasrettin Hoca Fıkraları”

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

  • Eskişehir, ili ve ilçelerindeki özel ve resmi okullardaki 5,6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile yapılacaktır.
  • Her öğrenci yarışmaya daha önceden herhangi bir yarışmaya katılmamış 1(bir) eseriyle katılabilir.
  • Resimler 35×50 cm ölçülerinde resim kâğıdına yağlı pastel boya ile yapılacaktır.
  • Yarışmaya gönderilecek resimlerin arka sayfasına www.umithastanesi.com.tr adresinde bulunan yarışma etiketine ÖĞRENCİNİN ADI, SOYADI, YAŞI, OKULU, VELİSİNİN ADI – SOYADI VE TELEFON NUMARASI BİLGİLERİNİN EKSİKSİZ olarak doldurulması ve resmin arkasına yapıştırılması gerekmektedir.
  • ÖĞRENCİLER RESİMLERİNİ OKULLARINDA İLGİLİ KİŞİYE TESLİM EDECEKTİR, HER OKULDAN SEÇİLEN 5 ESER en geç 25.11.2022 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü’ne ELDEN VEYA POSTA İLE ULAŞTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.
  • Posta yoluyla gönderilen resimlerin nakliyeden dolayı doğabilecek hasar, yırtılma ve kaybolma durumlarından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü ve hastanemiz sorumlu değildir.
  • Yarışmaya jüri üyelerinin birinci derece yakınları katılamaz.
  • Kazanan yarışmacılar 02.12.2022 cuma tarihinde www.umithastanesi.com.tr, www.facebook.com/umithastanesi ve https://www.instagram.com/eskisehirozelumithastaneleri/ adreslerinde açıklanacaktır.
  • Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler sergilenecektir. Ödül töreni tarihi hastanemiz tarafından yarışma sonrası, yukarıda verilen sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak, dereceye giren öğrencilerimizle telefon ile iletişime geçilecektir.

 Yarışma İletişim

Sorularınız İçin:

0 222 335 0 335 Dahili: 1200 – 1234

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Geleneksel Ödüllü Resim Yarışması 2023 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 3 Çeyrek Altın
İkincilik Ödülü: 2 Çeyrek Altın
Üçüncülük Ödülü: 1 Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülü: 1 Gram Altın (4, 5 ve 6. Yarışmacılara)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 25 KASIM 2022 (Mesai Bitimine Kadar)
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2 ARALIK 2022

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Geleneksel Ödüllü Resim Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.umithastanesi.com.tr/2022-2023-eskisehir-ozel-umit-hastaneleri-geleneksel-odullu-resi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.167 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap