Gaziemir Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Gaziemir Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Gaziemir’in güzelliklerinin ve kent estetiklerinin fotoğraflara yansıtılması ve fotoğraf sanatı aracılığıyla yaygınlaştırılması amacıyla Gaziemir Belediyesi Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Gaziemir Belediyesi Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Gaziemir Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
   Kategori: Fotoğraf Yarışması, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar

  Son Başvuru Tarihi: 31 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 18 HAZİRAN 2021
  Ödüller:

Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük Ödülünün yanı sıra 3 adet Mansiyon Ödülü ve Sergileme Ödülü verilecektir.

   

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

“#GözümdenGaziemir’’ etiketiyle düzenlenen fotoğraf yarışması ile Gaziemir’in tarihini, sosyal yaşamını, doğal güzelliklerini ve kent estetiğini yansıtan özgün ve yeni görüntüler elde etmek ve bu sayede kent belleğini zenginleştirmek hedeflenmektedir.

Yarışmanın Organizasyonu

Bu sanat yarışması,  Gaziemir Belediye Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yarışma Kategorileri

Yarışma; Sosyal Medya Fotoğraf Yarışmasıdır. Her fotoğrafçı, Gaziemir Belediyesi sınırları içinde çekilmiş, en fazla 1 (Bir) adet renkli veya siyah-beyaz eserle katılabilir.

Başvuru Koşulları

 • Gaziemir Belediyesi sosyal medya sayfalarından en az birini takip etmek ve beğenmek.
 • Yarışma Katılım Bilgisi: Yarışmaya katılacak olan vatandaşlarımız, Instagram ve Instagram dışında diğer sosyal medya platformlarının en az birinde de #GözümdenGaziemir etiketi ile aynı paylaşımı yapmaları zorunludur. Değerlendirme sadece Instagram üzerinden gerçekleşecektir. Oylama jüri tarafından gerçekleşecektir ve yarışmacı jürinin kararına hiçbir şekilde itiraz edemeyeceğini, iş bu yarışmaya katıldığı an itibari ile kabul edecektir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya her fotoğrafçı, Gaziemir Belediyesi sınırları içinde çekilmiş, en fazla 1 (Bir) adet renkli veya siyah-beyaz eserle katılabilir.
 • Daha önce bu yarışma benzeri yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kopyalanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ve renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar kabul edilmez. Kural ihlali sayılır.
 • Gaziemir Belediyesi’nin daha önce yapılan yarışmalarında ödül ve sergileme alan fotoğraflar da bu yarışmaya kabul edilmez.
 • Fotoğraflara renk, keskinlik, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda yarışmayı düzenleyen idare ve jürinin kanaati esastır.
 • Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan fotoğraflar ancak aynı zaman diliminde çekilen ve yapısı değişmemiş kontrast ayarları çok fazla oynanmamış gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
 • Katılımcı, Gaziemir Belediyesine ait sosyal medya sayfalarına #GözümdenGaziemir etiketiyle yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksi davranış kural ihlali sayılır.
 • Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve Gaziemir sınırları içinde çekilmiş olmalıdır.
 • Yarışma sonuçları Gaziemir Belediyesi’nin https:// http://www.gaziemir.bel.tr, sosyal medya adreslerinden ilan edilecek; ayrıca  ödül ve sergileme kazanan katılımcılara başka bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir.

Telif Hakkı

 • Dereceye girerek ödül alan ve başarılı bulunan (mansiyon alan ve sergilenmeye değer görülen) fotoğraflar Gaziemir Belediyesi bünyesinde saklı kalacaktır. Fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren hiçbir yer ve sınırı olmadan eser sahibinin ismi belirtilerek veya belirtilmeyerek  Gaziemir Belediyesi’nin tanıtımlarında ve yayınlarında bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında kullanılabilir. Belediyemiz tarafından kitap olarak basılabilir.
 • Yarışmada seçilen ürünlerin tüm hakları Gaziemir Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Sahibi, hiçbir şekilde isim ve hak vb. talebinde bulunamaz.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 • Katılımcı, dereceye giren ve/veya Gaziemir Belediye Başkanlığı tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, Gaziemir Belediyesi’ne süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Gaziemir Belediyesi’ne tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

Seçici Kurul

 • Halil ARDA (Gaziemir Belediye Başkanı)
 • Deniz DİNLER (Gaziemir Belediyesi Başkan Yardımcısı)
 • Yasemin AKIN (Kültür ve Sosyal İşler Müdürü)
 • Kıvanç ŞEN (Fotoğraf Eğitmeni, Akademisyen)
 • Tayfun KOCAMAN (Fotoğraf Eğitmeni)
 • Gürkan ÇETİNKAYA (Fotoğrafçı)

Yarışma Sekreteryası

Telefon: 999 0 251

Gaziemir Belediyesi Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük Ödülünün yanı sıra 3 adet Mansiyon Ödülü ve Sergileme Ödülü verilecektir.

Yarışma Takvimi

 Son Katılım Tarihi: 31 Mayıs 2021
  Sonuçların İlanı: 18 Haziran 2021

Gaziemir Belediyesi Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.gaziemir.bel.tr/duyuru/639/gaziemir-belediyesi-fotograf-yarismasi.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap