Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından, sanatsal çalışmaları desteklemek ve İstanbul’un güzelliklerinin fotoğraf sanatıyla yansıtıldığı eserler ortaya çıkarılması amaçlarıyla Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Korona Günlerinde Umut sloganıyla düzenlenen para ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması

Düzenleyen:CHP İstanbul İl Başkanlığı
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgi duyan herkes.
Son Başvuru Tarihi:30 AĞUSTOS 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:15 EYLÜL 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: (2 Adet)
Tüm katılımcılara elektronik katılım belgesi.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Amacı

Kurumsal kimliğimizi sosyal sorumluluk ve sanatsal projelerle de pekiştirmek için Güzel İstanbul’un simgelerini fotoğraflayan, fotoğraf gönüllülerini buluşturan bir platform oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Yarışmanın Konusu

“Güzel İstanbul”

İstanbul denince ilk akla gelen ve İstanbul’un simgesi denebilecek Üsküdar’daki “Kız Kulesi”, Beşiktaş’taki “Ortaköy Camisi ve Boğaz Köprüsü”, Beyoğlu’ndaki “Galata Kulesi” fotoğrafları gibi, her ilçenin güzelliğini ön plana çıkartıp simgesi olabilecek nitelikteki tarih, doğa, insan, hayvan gibi her konudaki fotoğrafı bekliyoruz.

Yarışma Kategorisi

Yarışma “Güzel İstanbul’un simgeleri” teması ile renkli yapılacaktır.

Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma, amatör veya profesyonel fotoğrafa meraklı herkeseaçıktır.
 • Düzenleme kurulu, seçici kurul ve jüri üyeleri birinci derecedenyakınları yarışmaya katılamazlar.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmacılar en fazla 4 (dört) fotoğraf ile katılabilirler.
 • Gönderilen fotoğraflar, en fazla 300 dpi çözünürlükte, uzunkenar maksimum 3800 piksel, maksimum dosya boyutu 5 MB olan bir jpg / jpeg formatında olmalıdır.
 • Yarışmacılar, manipülasyon (orijinal fotoğrafın bütünlüğünübozan ve herhangi bir obje ekleme çıkartma işlemi) hariç geleneksel veya modern her türlü fotografik tekniği özgürce kullanabilirler. Manipülasyon içeren çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmacılar jüri tarafından istendiğinde fotoğrafın ham halini göndermek sorumluluğundadır.
 • Geleneksel Fotoğraf (Traditional Photo), minimal düzeltmelerleorijinal görüntünün içeriği ve mekânın gerçekliği değiştirilmeyen, doğal görünen fotoğraftır. Kadrajlama (cropping) dışında orijinal fotoğraf üzerinde düzenleme, değiştirme, ekleme ve çıkarmalar kesinlikle yapılamaz.
 • Fotoğraf üzerinde isim, çerçeve ve paspartu olmamalıdır.
 • Katılımcılar fotoğraflarınıistanbul@chp.org.tr adresine e-mail ile göndererek yarışmaya katılabileceklerdir.
 • istanbul@chp.org.tr adresine fotoğraf gönderen her yarışmacı, yarışma şartnamesini onaylamış ve kabul etmiş sayılır.
 • İnternet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde istanbul@chp.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde yardım edilecektir.
 • Yarışma sonuçları www.chpistanbul.org.trinternet sitelerindeduyurulacak; ayrıca tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraflarla ilgili olarak herhangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine aitolduğunu ve fotoğrafta görülen kişi ve kurumlardan gereken tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Fotoğraf gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileritarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda CHP İstanbul İl Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.
 • Yarışmayı düzenleyen kurul tek taraflı olarak yarışmayı heraşamada iptal etme hakkı olup yarışmacıların hiç bir talepleri olamaz.
 • Derece alan eserlerin kullanım hakları CHP İstanbul İlBaşkanlığı’na ait olacaktır. Derece alan fotoğraflar, derece veren CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde fotoğrafçının ismi belirtilerek kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen dereceden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepleri sürmeyeceklerini şimdiden kabul ederler.
 • Yarışmanın kurallarına göre, yarışmacı; eserlerin çoğaltılması,basılı veya dijital kataloğa girmesine izin verilir. Bu konuda telif hakkı ile ilgili kurallara uyulmalıdır. CHP İstanbul İl Başkanlığı fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına hiçbir koşul altında izin vermez.
 • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine aitolmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır. Derece iptal edilir. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz.

Seçici Kurul

Niko Guido

Tuğba Diner

Gürcan Erdinç

Alberto Modiano

Yarışma Jürisi

Güler Ertan

Dilan Bozyel

Hale Özcömert Coşkun

Niko Guido

Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: (2 Adet)
Tüm katılımcılara elektronik katılım belgesi.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 AĞUSTOS 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 15 EYLÜL 2021

Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://fotografyarismasi.chpistanbul.org/fotografyarismasi.pdf

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap