Hacıbektaş’ta Yaşam Konulu Fotoğraf Yarışması

Hacıbektaş Belediyesi ve Hayat Derneği tarafından, Hacıbektaş’ta Yaşam Konulu Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Hacıbektaş’ta Yaşam Konulu Fotoğraf Yarışması

Düzenleyen:Hacıbektaş Belediyesi ve Hayat Derneği
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:20 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:22 ARALIK 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 1.500 ₺
İkincilik Ödülü: 1.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 500 ₺

Yarışma Konusu

Hacıbektaş’ta Yaşam fotoğrafları konulu 2021 yılı fotoğraf yarışması.

Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel katılımcılara (Seçici Kurul dışında) açıktır.
 • Yarışmaya katılım bedelsizdir.
 • Daha önce başka yerlerde çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumda oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz). Sadece, ilçe sınırları içerisinde çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilecektir (İlk 3’e kalan fotoğrafların sahiplerine fotoğraftaki mekanın Hacıbektaş’da olduğu ya da kişinin Hacıbektaş’da yaşadığını ispatlaması istenecektir). Aksi durumun tespiti halinde doğacak hukuki sorumluluklar katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 • Hacıbektaş Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Yarışmaya; renkli, siyah-beyaz ve sepia gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla katılım yapılabilir.
 • Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar ya da bir kısmı sergi amaçlı olarak ya da farklı bir şekilde ileriki bir tarihte belediyemiz tarafından kullanılabilecektir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte CD’de gönderilecek fotoğraflar; eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük basıma uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte (300 dpi) ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde kısa kenarı en az 2300 pixel olarak JPEG formatında gönderilmelidir.
 • Yarışma sayısal ortamdadır, baskılar kabul edilmeyecektir.
 • Katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.
 • Her katılımcı en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir.
 • Yarışmaya gönderilecek fotoğraflara rumuz verilecektir. Katılımcının rumuzu (Örneğin; 012345) ve fotoğrafın sıra numarası olarak hazırlanmalıdır (Örneğin; 012345-1.jpg, 012345-2.jpg, …, gibi).
 • Teslim edilecek ya da gönderilecek Mail veya CD’de katılımcının rumuzu yazılı olacaktır.
 • Üzerinde “katılımcı rumuzu” yerine “katılımcı ismi” yazılan CD’ler yarışma dışı bırakılacaktır.
 • Şartnamenin son sayfasında bulunan katılım formunun eksiksiz olarak doldurulması, imzalanması, CD ile birlikte kapalı bir zarfın içerisine konulması, zarfın üzerine sadece rumuzun yazılması gerekmektedir.
 • Birden fazla fotoğraf ile katılım durumunda tüm fotoğraflar aynı CD içerisine JPEG olarak kaydedilmelidir.
 • Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.
 • Eserlerin kaydedildiği CD ve başvuru formu beraber zarflanarak son eser teslim tarihi olan 20.12.2021 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar Belediyemiz Kültür Birimine elden teslim edilmeli ya da teslimat yerine zamanında ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Geç ulaşan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır.
 • CD’ler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecektir.
 • Yarışmaya herhangi bir şekilde eser gönderen yarışmacılar bu şartnamedeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Kullanım Hakları

Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğraflarının Hacıbektaş Belediyesine yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince gönderdiği tüm fotoğraflarının çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Hacıbektaş Belediyesine izin/muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen eserlerin kullanım hakları Hacıbektaş Belediyesine ve eser sahibine ait olacaktır.

Seçici Kurul

Hacıbektaş Belediye Başkanlığı tarafından daha sonra en az üç kişi olmak üzere oluşturulacaktır.

Kurul kararları kesin olup, kesinlikle itiraz kabul edilmeyecektir.

Eser Teslimat Adresi ve İletişim

Hacıbektaş Belediye Başkanlığı

Fotoğraf Yarışması

Cemalettin Çelebi Cad. No:01 50800 Hacıbektaş/NEVŞEHİR

Tlf: 0 384 441 30 17

Tlf: 0 532 359 40 50

E-Posta

bilgi@hacibektas.bel.tr         

Hacıbektaş’ta Yaşam Konulu Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 1.500 ₺
İkincilik Ödülü: 1.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 500 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 ARALIK 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 22 ARALIK 2021

Hacıbektaş’ta Yaşam Konulu Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.hacibektas.bel.tr/web/fotograf-yarismasi-sartnamesi-yayinlandi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.215 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap