Hanterra Seramik Yarışması

Hanterra tarafından, özgün, yenilikçi ve işlevsel seramik tasarımlarının ortaya çıkarılması ve bu alanda çalışmalar yapan kişilerin teşvik edilmesi amaçlarıyla Hanterra Seramik Yarışması düzenleniyor. Ödüllü tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

Hanterra Seramik Yarışması

Düzenleyen: Hanterra
Kategori:Tasarım Yarışmaları, Kültür – Sanat Yarışması, Seramik Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgilenen herkes.
Son Başvuru Tarihi:15 EYLÜL 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:15 EKİM 2021
Ödüller:Başarı Ödülü: 10.000 ₺ Hediye Çeki
Mansiyon Ödülü: 2.500 ₺ Hediye Çeki (3 Adet)

Yarışma Hakkında

Hanterra Seramik Yarışması, ulusal, jürili bir seramik yarışmasıdır. İşlevsel el yapımı seramiğin kullanımını, kaliteli ve özgün tasarımları teşvik etmek amacıyla hanterra tarafından tanıtılır ve düzenlenir.

Yarışmanın Amacı

Hanterra seramik yarışması,
⦁ Seramiğe ilginin bu kadar yoğun olduğu bu dönemde, iyi tasarımın, özgün olmanın, kaliteli üretimin önemini hatırlatmayı;
⦁ Seramikle neler yapılabileceğini gösteren, yaratıcılığı ve hayal gücünü yansıtan, el yapımı seramik eserleri özendirmeyi; 
⦁ Seramikçinin el yapımı işlevsel bir seramiği yaratırken harcadığı zaman, emek, gösterdiği özen ile yaratım sürecindeki hayal gücü ve düşünceyi ödüllendirmeyi hedefliyor.

Konu

Hanterra seramik yarışmasının 2021 yılı konusu: Kupa – Fincan

Yarışma Katılım Şartları

⦁ Hanterra seramik yarışması, tecrübesi, yaşı ve eğitimi ne olursa olsun, Türkiye’de ikamet eden, seramik yapmayı seven herkese açıktır. 
⦁ Katılım ücretsizdir.
⦁ Eserler herhangi bir seramik tekniği kullanılarak oluşturulabilir. El yapımı seramiği ön plana çıkarmak için düzenlendiğinden bilgisayar destekli (üç boyutlu yazıcılar ile) seramik üretimi hariçtir. Eserler başka malzemelerin kullanımını içerebilir ancak çoğunluğu seramik olmalıdır.
⦁ Sanatçılar, yarışmaya katılarak eserlerin kendileri tarafından yapıldığını, özgün olduğunu, son iki yılda yaratıldığını, başka yarışmalara katılmadığını ve sosyal medya dahil hiçbir yerde sergilenmediğini beyan eder. Katılımcı yarışmaya katılacağı eserlerin sahibinin, yaratıcısının kendisi olduğunu, bu eserle ilgili 3. kişilerin telif, eser sahibi vs. herhangi bir nam altından hak sahibi olmadığını kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluk kendisine ait olacaktır.
⦁ Kurallara uyulmaması halinde, jüri çalışmayı sergiden çıkarma ve nihayetinde ona verilen ödülleri geri çekme hakkını saklı tutar. 

Değerlendirme Kriterleri

Jüri üyeleri eserleri aşağıdaki kriterlere göre değerlendirecektir. 
⦁ Konu ile ilişkisi, işlevine uygunluğu, ergonomik olması,
⦁ Tasarımının özgünlüğü, yaratıcılığı,
⦁ Üretiminin ve bitişin teknik nitelikleri. 

Başvuru Şekli

Başvurular www.hanterrayarisma.com web sitesinden 15.09.2021 gününe kadar yapılacaktır.

Web sitesinden başvuru formu doldurularak eserin 2 (iki) adet ve üretim sürecini gösteren 2 (iki) adet, toplam 4 (dört) adet görseli yüklenecektir. 1. elemeyi geçen eser sahiplerinden üretim süreci ile ilgili detaylı bilgi istenebilir.

Başvuru formunda ad, soyad, adres, e-posta ve telefon gibi iletişim bilgileri ile eserin boyutları, tekniği, malzemesi – hangi çamur, hangi sır vb.- ve ismi yer alacaktır.

En fazla 2 (iki) eserle katılım mümkündür.

Eser 15 x 15 x 15 cm’den büyük olamaz. 

Yarışma Süreci

Yarışma değerlendirme süreci iki aşamadan oluşacaktır.

1. Eleme – Fotoğraf Değerlendirme

1. eleme gönderilen fotoğraflar üzerinden yapılacaktır. Arka fonu düz, farklı açıdan çekilmiş fotoğraflar, Jpeg formatında ve 300 dpi çözünürlüğe sahip olmalıdır. Dijital görüntü boyutu uzun kenarda 1920 piksel ve maksimum dosya boyutu 5 MB olmalıdır. Fotoğraflar üzerinde dijital müdahaleler (Photoshop vb) yapılmamalıdır. İlk elemeyi geçip eser gönderildiğinde fotoğraf ile arasında farklılık olması yarışma dışı kalmasına sebep olacaktır. Doğrudan resmin üzerine herhangi bir metin yer almamalıdır. hanterra, dokümantasyon, eğitim, tanıtım vb için eserleri fotoğraflama ve yarışmaya gönderilen eserlerin dijital görüntülerini kullanma hakkını saklı tutar. 

2.Eleme – Fiziksel Değerlendirme

1. elemeyi geçen eserler jüri değerlendirmesi için 01 – 08.10.2021 tarihleri arasında 08.10.2021 akşamı saat 17:00’ ye kadar hanterra Kozyatağı’na ulaştırılacaktır. Kabul edilen eser sahipleri ile, eserlerin teslimi ile ilgili olarak e-posta yoluyla iletişime geçilecektir. 1. elemeyi geçerek verilen süre içinde, hasarsız olarak hanterra Kozyatağı’na ulaşan eserler jüri tarafından incelenip değerlendirilecek ve ödül kazananlar belirlenecektir. İkinci aşamaya kabul edilen tüm eserler 15.10.2021 – 15.11.2021 tarihleri arasında hanterra’da sergilenecektir. Jürinin kararları kesindir, tartışılamaz. 

Sorumluluk

Hanterra, yarışmaya giren eserlerin güvenli bir şekilde bakımı ve muhafazasını sağlamak için her türlü çabayı gösterirken, yarışmanın herhangi bir aşamasında hırsızlık, yangın veya her ne türden olursa olsun eserlere zarar verilmesi durumunda sorumluluk kabul etmez, başvuru sahipleri bireysel sigortalama yöntemini tercih edebilir.

Sigorta

Hanterra, yarışmanın hiçbir aşamasında eserleri sigortalamayacaktır. Katılımcılar, eserlerin yarışma boyunca uğrayabileceği herhangi bir hasar için hanterra’ya karşı herhangi bir yasal işlem yapmayacaklarını kabul ederler. Eser sahipleri, istedikleri sigorta şirketini kullanarak çalışmalarını yarışma sürecinde ve eserin iadesi sırasında oluşabilecek hasarlara karşı masrafları ve sorumluluğu kendilerine ait olmak üzere sigortalayabilirler. Sigorta poliçeleri özellikle hanterra’yı herhangi bir yasal işlemden muaf tutmalıdır. Bir eser yarışmaya hasar belirtileriyle ulaşırsa yarışma dışı kalacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi

Eserlerin teslimine dair masraf ve sorumluluk eser sahibine aittir. Eserler, herhangi bir ücret veya vergi olmadan hanterra’ya ulaşmalıdır. Katılımcılar, seramik eserlerin taşınmasında güvenlik standartlarına uymalı ve ambalajla yeterince korunmalarını sağlamalıdır. hanterra, nakliye sırasındaki herhangi bir hasardan sorumlu tutulamaz. 

Eserlerin İadesi

Yarışmayı kazanan ve ilk dörde girerek ödül alan eserler hanterra’nın mülkiyetine geçecektir. Sergileme, basında tanıtma hakları ile beraber hanterra koleksiyonuna dahil edilecekleridir. İlk dörde giren eserler dışındaki eser sahipleri, sergileme süresi sonunda eserlerini hanterra Kozyatağı’ndan teslim alabilir ya da masrafı katılımcıya ait olacak şekilde kargo ile gönderilmesini tercih edebilir. Katılımcılar dilerse çalışmalarını hanterra’ya bağışlayabilirler. Bu durumda, eser hanterra’nın malı olur. Süre sonunda teslim alınmayan eserler tüm niyet ve amaçlarla hanterra’nın mülkiyetine geçecektir.

Yarışma İletişim

www.hanterrayarisma.com
e-mail: yarisma@hanterra.com
Tel: 0 543 3297202

Hanterra Seramik Yarışması Ödülleri

Başarı Ödülü: 10.000 ₺ Hediye Çeki
Mansiyon Ödülü: 2.500 ₺ Hediye Çeki (3 Adet)

İlk elemeyi geçen eserler sergilemeye hak kazanacaklardır. Sergileme ödülü, yarışmaya katılım adet ve niteliğine bağlı olarak, jüri ve hanterra tarafından kararlaştırılacaktır. Bu kurulun verdiği karar kesin olup, bu karara karşı herhangi bir itiraz yolu bulunmamaktadır.

Ödül kazanan eser sahipleri, hanterra hediye çekleri ile www.hanterra.com web sitesinden, stoklarla sınırlı olmak üzere, diledikleri ürünleri seçebileceklerdir. Stokta olmayan ürünle ilgili hediye çeki sahibi hanterra’dan herhangi bir talepte bulunamaz. Hediye çeklerinin paraya çevrilmesi talep edilemez. Hediye çeklerinin teslim tarihi 15.10.2021 olup, 3 ay içinde teslim alınmayan çeklerle ilgili hanterra’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Süresi içinde hediye çekini teslim almayan hak sahibi, hanterra’dan herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamaz. Hediye çeklerinin kullanım süresi 1 yıldır.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 EYLÜL 2021

Elemeyi Geçen Eser Sahiplerine Bildirim Yapılması : 30 EYLÜL 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 15 EKİM 2021

Hanterra Seramik Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://hanterrayarisma.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap