HAYTAP 2020 Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışması

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından HAYTAP 2020 Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışmasıdüzenleniyor. Bu yıl 10.’su düzenlenen fotoğraf yarışmasının teması Sahipsiz Hayvanlar ve Tarih olarak belirlendi.

 

HAYTAP 2020 Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) 
  Kategori: Fotoğrafçılık
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir: İlgi duyan herkes.
  Son Başvuru Tarihi: 10 TEMMUZ 2020 Saat: 23:00
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 20 EYLÜL 2020
  Ödüller:

Birinci: 2.500 ₺

İkinci 1.500 ₺

Üçüncü 750 ₺

Mansiyon: 350 ₺ Hediye Çeki (13 kişiye)

5 Kişiye: Haytap Ürünleri Hediye Paketi

Yarışmanın Amacı

Bu yarışmanın amacı; tüm sahipsiz sokak hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak, Sahipsiz Hayvanların güzelliğini, estetiğini ve duygularını ön plana çıkartmak ve ‘Sahipsiz Hayvanlar’ ile ilgili toplumda farkındalığı arttırmaktır. Sahipsiz  Hayvanlar ile ilgili olumsuz duygular oluşturacak nitelikte olan fotoğraflar, sahipli hayvanlar ya da cins hayvanları pazarlamaya yönelik algı oluşturabilecek fotoğraflar yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Çiftlik ve yük hayvanları sahipli hayvanlar olsa bile yarışma konusuna dahildirler. 

Yarışma Katılım Koşulları

Yarışma her yaş grubundan tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır. Sadece Haytap Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Eserlerde Aranacak Şartlar

Yarışmaya dijital veya dijital ortama aktarılmış, yatay şekilde çekilmiş, renkli veya siyah beyaz fotoğraflar kabul edilecektir. Her katılımcı, yarışmaya en fazla 5 (beş) fotoğraf ile katılabilir. Bu yıl ilk defa katılım posta yoluyla değil online olarak yollanacaktır.

Eserlerin Teknik Özellikleri

Fotoğrafların JPEG formatında ve en az 5 (beş) MP (megapixels) olması gerekmektedir. Orijinal fotoğrafların üzerinde renk düzeltmesi, keskinleştirme gibi işlemler kısıtlı olmak ve jürinin uygun bulacağı seviyede yapılabilir. Düzeltmeleri aşırıya kaçmış fotoğraflar jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilecektir.

Diğer Hususlar

Yarışmaya katılan fotoğrafların başka herhangi bir yarışmada derece almış olması önemli değildir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılanlar; fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Seçici Kurul; herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit etmesi durumunda fotoğraf sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir. Yarışmaya aşağıdaki link üzerinden online olarak başvuru yapılacaktır. Posta ya da mail veya sosyal medya yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılmak; tüm koşulları kabul etmek anlamına gelmektedir.

Eserlerin Teslimi

“Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, yatay ve kısa kenarı en az 2500 piksel olmalıdır.” ( Baskı alabilmemiz için en az 5mb gibi düşünebilirsiniz) 

Seçici Kurul

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yönetim kurulunun  belirleyeceği kişilerden oluşturulacaktır.

Değerlendirme Kriterleri

Fotoğraflar; teknik, estetik, yaratıcılık ve kompozisyon gibi temel fotoğraf kriterleri ve yarışma amacına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

*Daha önceki yıllarda dereceye girmiş olan fotoğrafları yarışma web sayfasından inceleyebilir; hangi çeşit fotoğrafların ödül kazandığını, takvimlerde yer aldığı hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Eserlerin Kullanım Hakkı

1-Yarışmaya katılan tüm fotoğraflarının her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları fotoğraf sahibiyle birlikte yıl/süre sınırı olmaksızın HAYTAP’a ait olacaktır. HAYTAP, bu fotoğrafları isterse duvar takvimi, masa takvimi ve/veya her türlü digital yayın , afiş , poster , broşür vb her türlü yayınında kullanabilecektir. Bu kullanımlar için fotoğrafların sahiplerine yarışmada dereceye girsin ya da girmesin ayrıca hiçbir ücret ödenmeyecektir. Fotoğrafçı fotoğrafları Haytap’a göndermekle peşinen fotoğraf üzerindeki her türlü telif hakkının HAYTAP’a geçtiğini de kabul eder. Fotoğrafçının kendi fotoğrafını yarışmaya katıldıktan sonra ayrıca kullanmasında sakınca yoktur.

 2-Fotoğrafın kullanımından kaynaklanan her türlü sorumluluk fotoğrafı gönderene aittir.

 3-Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

 4-Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcılar tüm yasal sonuçlardan sorumludur.

 5- Yarışma jürisi dereceye layık giren fotoğraf bulamazsa ödül vermeme hakkını saklı tutar.

HAYTAP 2020 Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birinci: 2.500 ₺

İkinci 1.500 ₺

Üçüncü 750 ₺

Mansiyon: 350 ₺ Hediye Çeki (13 kişiye)

5 Kişiye: Haytap Ürünleri Hediye Paketi

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 10 TEMMUZ 2020

Sonuç Bildirimi: 20 EYLÜL 2020

HAYTAP 2020 Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.haytap.org/tr/haytap-2020-sokak-hayvanlari-fotograf-yarismasi

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.214 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap