Haytap Sahipsiz Hayvanlar ve Çocuk Fotoğraf Yarışması 2021

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından sahipsiz hayvanlar konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Haytap Sahipsiz Hayvanlar ve Çocuk Fotoğraf Yarışması 2021 düzenleniyor. Bu yıl on birincisi düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Haytap Sahipsiz Hayvanlar ve Çocuk Fotoğraf Yarışması 2021

Düzenleyen:Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP)
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:İlgi duyan herkes.
Son Başvuru Tarihi:10 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:1 EKİM 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 2.500 ₺
İkincilik Ödülü: 1.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 750 ₺
Mansiyon Ödülleri
5 kişiye www.haytapshop.com üzerinden 500₺’lik alışveriş çeki.
7 kişiye Haytap ürünlerinden oluşan hediye paketi.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Konusu

 “Sahipsiz Hayvanlar  ve Çocuk ”

Yarışma Amacı

Bu yarışmanın amacı; tüm sahipsiz  hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak, Sahipsiz Hayvanların güzelliğini, estetiğini ve duygularını ön plana çıkartmak ve ‘Sahipsiz Hayvanlar’ ile ilgili toplumda farkındalığı arttırmaktır. Sahipsiz  Hayvanlar ile ilgili olumsuz duygular oluşturacak nitelikte olan fotoğraflar, sahipli hayvanlar ya da cins hayvanları pazarlamaya yönelik algı oluşturabilecek fotoğraflar yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Çiftlik ve yük hayvanları sahipli hayvanlar olsa bile yarışma konusuna dâhildir.  Çocuk ve sahipsiz hayvanlar konusu kompozisyon içinde birlikte işlenmelidir. Kendi sahipli hayvanlarınız ile olan fotoğrafları göndermeyin başından elenecektir.

Yarışma Kapsamı

Yarışma her yaş grubundan tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır. Sadece Haytap Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Eserler Hakkında

Yarışmaya dijital veya dijital ortama aktarılmış, yatay  şekilde çekilmiş, renkli veya siyah beyaz fotoğraflar kabul edilecektir. Her katılımcı, yarışmaya en fazla 3 (üç) fotoğraf ile katılabilir.Katılım posta yoluyla değil online olarak yollanacaktır.

Teknik Özellikler ve Eser Teslimi

Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, yatay ve kısa kenarı en az 2500 piksel olmalıdır.” ( Baskı alabilmemiz için en az 5mb gibi düşünebilirsiniz)  Orijinal fotoğrafların üzerinde renk düzeltmesi, keskinleştirme gibi işlemler kısıtlı olmak ve jürinin uygun bulacağı seviyede yapılabilir. Düzeltmeleri aşırıya kaçmış fotoğraflar jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilecektir.

Diğer Koşullar

Yarışmaya katılan fotoğrafların başka herhangi bir yarışmada derece almış olması önemli değildir. Başka yarışmalarda derece almış fotoğraflar da katılabilir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılanlar; fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Seçici Kurul; herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit etmesi durumunda fotoğraf sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir. Yarışmaya aşağıdaki link üzerinden online olarak başvuru yapılacaktır. Posta ya da mail veya sosyal medya yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılmak; tüm koşulları kabul etmek anlamına gelmektedir.

 Seçici Kurul

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yönetim kurulunun  belirleyeceği kişilerden oluşturulacaktır.

Değerlendirme Kriterleri

Fotoğraflar; teknik, estetik, yaratıcılık ve kompozisyon gibi temel fotoğraf kriterleri ve yarışma amacına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

Kullanım Hakkı

  • Yarışmaya katılan tüm fotoğraflarının her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları fotoğraf sahibiyle birlikte yıl/süre sınırı olmaksızın HAYTAP’a ait olacaktır. HAYTAP, bu fotoğrafları isterse duvar takvimi, masa takvimi ve/veya her türlü digital yayın , afiş , poster , broşür vb. her türlü yayınında kullanabilecektir. Bu kullanımlar için fotoğrafların sahiplerine yarışmada dereceye girsin ya da girmesin ayrıca hiçbir ücret ödenmeyecektir. Fotoğrafçı fotoğrafları Haytap’a göndermekle ( veya fotoğrafları web sayfasına yüklemekle ) peşinen fotoğraf üzerindeki her türlü telif hakkının HAYTAP’a geçtiğini de kabul eder. Fotoğrafçının kendi fotoğrafını yarışmaya katıldıktan sonra ayrıca kullanmasında sakınca yoktur.
  • Fotoğrafın kullanımından kaynaklanan her türlü sorumluluk fotoğrafı gönderene aittir.
  • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
  • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcılar tüm yasal sonuçlardan sorumludur.
  • Yarışma jürisi dereceye layık giren fotoğraf bulamazsa ödül vermeme hakkını saklı tutar.

Haytap Sahipsiz Hayvanlar ve Çocuk Fotoğraf Yarışması 2021 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.500 ₺
İkincilik Ödülü: 1.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 750 ₺
Mansiyon Ödülleri
5 kişiye www.haytapshop.com üzerinden 500₺’lik alışveriş çeki.
7 kişiye Haytap ürünlerinden oluşan hediye paketi.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 10 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 1 EKİM 2021

Haytap Sahipsiz Hayvanlar ve Çocuk Fotoğraf Yarışması 2021 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.haytap.org/tr/haytap-2021-%E2%80%9Csahipsiz-hayvanlar-ve-cocuk-%E2%80%9D-fotograf-yarismasi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap