İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması

Temizliği ile anılan bir şehir olma gayesiyle temizlik çalışmalarını desteklemek, sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak temizliğin önemini vurgulamak, sinema sektörüyle ilgilenenleri cesaretlendirmek ve motive etmek amacıyla “Temiz Şehrim, Benim Geleceğim” konulu İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması düzenlenmektedir.

 

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması

  Düzenleyen:

İnegöl Belediyesi

  Kategori: Kısa Film, Kültür-Sanat, Fotoğrafçılık, Diğer
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 16 EKİM 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 01 KASIM 2020
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺

İkincilik Ödülü: 3.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺

   

Yarışmanın Amacı

İnegöl Belediye Başkanlığı “Temiz Şehir İnegöl” sloganı ile İnegölü temizliği ile anılan bir örnek şehir haline getirmek, temiz çevreyi sonraki nesillere ulaştırabilmek adına pek çok farkındalık çalışması yapmaktadır. İçinde
bulunduğumuz bu dönemde temizliğin ne kadar önemli bir mesele olduğunu bir kez daha anlaşılmıştır. Bu anlamda İnegöl Belediyesi tüm temizlik çalışmalarını “kısa film yarışmasıyla” taçlandırmak, bu önemli meseleyi sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak tüm şehre yaymak, sinema sektörüne başlangıç yapmak isteyen yönetmenleri cesaretlendirmek ve desteklemek istemektedir.

Yarışmaya Katılım Koşulları

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışma, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları haricinde, herkese ve her yaşa açıktır.
 • Yarışmaya katılacak filmlerin teması ‘Temizlik ve Şehir’ olmalıdır. Filmin temaya uygunluğunun belirlenmesi, yarışma jürisinin uhdesindedir.
 • Daha önce herhangi bir yerde gösterilmiş ve ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde, yarışmacının elde ettiği ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Bu yarışmacıdan boşalan derecenin tasarrufu İnegöl Belediyesi’ne aittir.
 • Eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi bulunmaması gerekir.
 • Bir kişi birden fazla eser ile başvurabilir. Bu durumda her bir başvuru için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Süresi, Jenerik de dahil olmak üzere 6 (altı) dakikayı geçmeyen filmler başvurabilir.
 • Filmler 2020 yılında çekilmiş olmalıdır.
 • Katılımcı eseri teslim ederken en az 1920×1080 çözünürlüğünde mp4 formatında CD/DVD ile teslim etmelidir.
 • Başvuru dosyası içerisinde eksiksiz doldurulmuş form üzerinde sadece rumuz yazılı CD/DVD yer almalıdır. Başvuru dosyası elden veya posta- kargo yolu ile en geç 16 Ekim 2020 Cuma saat 16.30’a kadar teslim etmelidir. Belirtilen son başvuru tarihinden sonra, posta ya da kargoda yaşanan gecikmelerden dolayı, elimize ulaşan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Elden veya gönderi ile yapılan zarfların; Belediyemiz Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. E-mail ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • Posta veya kargo ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecektir. Posta ve kargoda meydana gelebilecek gecikme ve aksaklıklardan İnegöl Belediyesi sorumlu değildir.
 • Katılımcı yarışmaya katıldıktan sonra vazgeçemez. Hangi ad altında olursa olsun telif, lisans vs. herhangi bir fikri ve sinai hak veya alacak talebinde bulunamaz.

Diğer Hususlar

 • Yarışmaya katılan eserlerin kullanım hakkı İnegöl Belediyesi’ne aittir. Eserler; belediye tarafından sanal ortam ve diğer taktir edilen yerlerde kullanılabilecek/yayınlanabilecektir. Katılımcı bu konuda hiçbir hak talep edemez.
 • Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını, jüri (seçici kurul) ve düzenleme kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaktır.
 • Eser sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular eser sahibinin sorumluluğundadır. İnegöl Belediyesi bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz. Eser sahibi, eser vasıtasıyla üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal edecek olursa, İnegöl Belediyesi’nin uğrayacağı her türlü doğrudan ve dolaylı zararları tazminle mükelleftir.
 • Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (eser sahibine) aittir.
 • Eser sahibi, İnegöl Belediyesi tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamına ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları İnegöl Belediyesi ile derhal paylaşacaktır.
 • İnegöl Belediyesi yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin, Yarışma’yı düzenlemekten vazgeçme veya Yarışma’yı iptal etme veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışma’nın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, eser sahipleri tarafından İnegöl Belediyesine gönderilen veya teslim edilen hiçbir eser İnegöl Belediyesi tarafından kullanılamaz.
 • Vefat etmiş kişiler adına başvuru yapılamaz. Ancak, kişi adaylık başvurusu yaptıktan sonra vefat etmiş ise başvurusu değerlendirmeye alınır.
 • Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Değerlendirme Süreci ve Kriterleri

“Temiz Şehrim, Benim Geleceğim” konulu kısa film yarışmasına katılan tüm eserler belirlenen jüri tarafından değerlendirilir. Sonuçlar en geç 1.11.2020 tarihinde açıklanır.

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması Ödülleri

Seçilen Eserlerin Yönetmenlerine;

Birincilik Ödülü: 5.000 Türk Lirası

İkincilik Ödülü: 3.000 Türk Lirası

Üçüncülük Ödülü: 2.000 Türk Lirası

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 01 EYLÜL 2020

Son Katılım Tarihi: 16 EKİM 2020 (saat 16:30)

Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 01 KASIM 2020

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.inegol.bel.tr/Content/Upload/Dokuman/filepath/1531-sartname-1599833199.pdf

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.169 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap