İstanbul Devlet Opera ve Balesi Ulusal Resim Yarışması

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından, opera ve bale temsillerini yansıtan resimler çizilmesini teşvik etmek amacıyla çocuklara yönelik İstanbul Devlet Opera ve Balesi Ulusal Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Ulusal Resim Yarışması

  Düzenleyen: İstanbul Devlet Opera ve Balesi 
   Kategori: İlkokul Yarışmaları, Resim Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ortaokullarda okuyan 5,6,7, 8. sınıf öğrencileri

  Son Başvuru Tarihi: 1 NİSAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: NİSAN 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: Tabet 

İkincilik Ödülü: Tabet

Üçüncülük Ödülü: Tabet

+ Diğer Ödüller

   

Yarışma Hakkında

İstanbul Devlet Opera ve Balesi olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında, bu yıl sekizincisini düzenlediği “Opera ve Bale denince aklına ne geliyor?” konulu, 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışmamızın başvuruları başladı!

Geçtiğimiz sene, pandemi nedeni ile ertelenen etkinliğimiz, bu sene İLK KEZ Online olarak gerçekleşecek ve yarışmaya katılacak resimlerin dijital ortamda gönderilmesi sağlanabilecek.

Yarışma Amacı ve Süreç

Çocukların, opera ve bale sanatlarına olan ilgilerini arttırmak amacı ile düzenlenen yarışmaya, her sene Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanıyor. Hayatında hiç opera ya da bale temsili izlememiş öğrencilerin de hayal dünyalarında yaşattıklarını resimlerine yansıtmaları sonucu ortaya çıkan birbirinden ilginç çalışmalarla yarışmaya katılabiliyorlar.
Yarışmanın değerlendirmesi ise İDOB ressamları ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nden ressamlar tarafından yapılıyor.

23 Nisan 2021 tarihinde, Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi’nde sergi açılışı ve ödül törenimiz gerçekleşecek. Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler 23 Nisan – 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında Süreyya Opera Sahnesi fuayesinde sergilenecek.

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

Yarışma ile ilgili detaylar şöyle;

Koşullar: 7-11 yaş arasında ilköğretim veya ortaöğretim öğrencisi olmak

Konu: “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor?”

Boyutlar: Uzun kenarı 70 cm’den daha uzun olmamalıdır.

Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 1 Nisan 2021

Gönderilecek E-Posta Adresi: idobcocuk@gmail.com

Not: Resimler, 1 Nisan 2021 tarihine kadar, dijital ortamfa e-mail yolu ile gönderilebilecek olup, öğrencinin adı-soyadı, yaşı, veli / öğretmenin telefon numarası, katıldığı il ve okul adı detayları mutlaka belirtilmelidir.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Ulusal Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: Tabet 

İkincilik Ödülü: Tabet

Üçüncülük Ödülü: Tabet

Ayrıca resim malzemeleri, kitaplar ve İDOB çocuk oyununa iki kişilik davetiye de verilecek. Her yıl olduğu gibi, birinci olan resim görseli, gelecek yıl afiş görseli olarak kullanılacak.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 1 NİSAN 2021

Ödül Töreni: 23 NİSAN 2021

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Ulusal Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.facebook.com/istanbuloperavebalesi/photos/a.10154822338239541/10158296206539541/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap