Kara Hafta İstanbul Öykü Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye’nin ilk ve tek polisiye edebiyat organizasyonu Kara Hafta İstanbul Festivali, bu yıl altıncı kez gerçekleştiriliyor. Bu yıl İstanbul temasıyla dzenlenen Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması 30 yaş altı genç yazarların katılımına açık. Ödüllü öykü yarışması başvuruları devam ediyor.

Kara Hafta İstanbul Öykü Yarışması

  Düzenleyen:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle.

  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Öykü Yarışması, Hikaye Yarışması, Kültür-Sanat
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

30 yaş ve altı herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 16 KASIM 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: KASIM 2020
  Ödüller:

Birincilik Ödülü:  5.000 ₺ Hediye Çeki

İkincilik Ödülü: 3.000 ₺ Hediye Çeki

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺ Hediye Çeki

+ Polisiye Yazım Atölyesi

+ Kitap Basımı

   

- Advertisement -

.

Yarışma Hakkında

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye edebiyat organizasyonu “Kara Hafta İstanbul Festivali” Öykü Yarışması ile başlıyor. Festivalin ön habercisi olan “Kara Hafta İstanbul Öykü Yarışması” bu yıl 2 – 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 30 yaş altı herkese açık olacak.

Öykü Yarışması Başvuru Koşulları

  • Yarışmaya 30 yaş ve altı (1990 ve daha genç doğumlu) tüm gençler katılabilir.
  • Eser gönderimi açık ad ve soyadı ile yapılacaktır. Takma isim ya da rumuzla yapılan başvurular yarışmaya kabul edilmeyecektir.
  • Yarışmaya katılacak öyküler polisiye edebiyat türünde, İstanbul temalı ve Türkçe olmalıdır.
  • Katılımcılar “Times New Roman” yazı karakteriyle 12 punto yazılmış 10 A4 sayfasını geçmeyen bir (1) öyküleriyle yarışmaya katılabilirler. Birden fazla öykü ile katılanların diğer öyküleri yarışmaya dahil edilmez.
  • Katılımcılar öyküleri ile birlikte ad, soyad, açık adres ve telefon numaralarını içeren kimlik bilgilerini de yollamalıdır.
  • Yarışmaya son katılım tarihi 16 Kasım 2020’dir.
  • Katılımcılar öykülerini e-posta ekinde PDF dosyası olarak oykuyarismasi@karahafta.com adresine göndereceklerdir.
  • Yarışmaya katılan öyküler ön elemeden geçirildikten sonra jüriye sunulacaktır. Yarışma jürisi ödüle değer bulunan 10 eseri ve yarışma birincisini saptayacak, yarışmayı kazananlar kultur.istanbul ve karahafta.com adreslerinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Seçici Kurul

Ahmet Ümit

Adnan Özer

Algan Sezgintüredi

Nazlı Berivan Ak

Can Erol

Öykü Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü:  5.000 ₺ Hediye Çeki

İkincilik Ödülü: 3.000 ₺ Hediye Çeki

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺ Hediye Çeki

Yarışmada ödüllendirilecek on öykü, Vapur Kitap Yayınları tarafından kitaplaştırılarak polisiye okurlarının beğenisine sunulacaktır. Ayrıca ilk onda yer alan tüm yazarlar 23-24-25 Kasım tarihlerinde Adnan Özer yönetiminde polisiye yazma atölyesine katılım şansı elde edecekler. İlk üç dereceyi alan öykülerin sahipleri ise yıl boyunca www.istanbulkitapcisi.com da kullanabilecekleri 5.000 TL, 3.000 TL ve 1.000 TL değerindeki hediye çeklerinin sahibi olacaktır. Ödül kazananlara yayınevince telif haklarının karşılığı olarak 10’ar kitap hediye edilecek.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 16 KASIM 2020

Sonuçların Açıklanması: KASIM 2020

Kara Hafta İstanbul Öykü Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://kultur.istanbul/kara-hafta-istanbul-festivali-oyku-yarismasina-basvurular-devam-ediyor/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap