Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması

Konfull tarafından ofis ortamlarında kullanılan mobilyaların daha işlevsel hale getirilmesi, çalışma hayatı ile uyumlu, kullanıcı dostu ürünler ortaya konulması için ve yeni tasarımcıları teşvik etmek amaçlarıyla Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması düzenleniyor. Ödüllü Tasarım yarışması başvurusu devam ediyor.

 

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması

  Düzenleyen: Konfull 
  Kategori: Tasarım yarışması, Proje Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve KKTC
  Kimler Başvurabilir:

Üniversitelerin Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri’nin, Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tüm Lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.

  Son Başvuru Tarihi: 15 OCAK 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 ŞUBAT 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 7.000 ₺

İkincilik Ödülü: 5.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 3.000 ₺

Konfull Özel Ödülü: 1.000 ₺ (2 adet)

   

Yarışma Teması

‘Ofis Mekanlarında Fonksiyonel Çözümler’

TASARLA-ÇİZ-YAP-BÖL-BİRLESTİR

Yarışma Hakkında

Mekân, estetik, ürün arasındaki ilişkiyi ‘konfor ve işlevsellik’ anlayışı ile harmanlayarak geleceğin ofislerini tasarlamayı amaçlıyoruz. Yenilikçi, paylaşımcı, duyarlı ve öğrenmeye açık bir şirket olarak, insani değerlerinden ödün vermeden sektörde fark yaratan küresel markalar arasındaki yolumuza devam etmek istiyoruz.

Sen de Tasarla- Çiz- Yap- Böl- Birleştirmottosuyla Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışmasında hedeflediğimiz yönde bize destek ol…

Yarışma Amacı

Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içindeki üniversitelerde bulunan lisans öğrenimi gören Türkiye vatandaşlarının ücretsiz katılabileceği serbest, açık, koşullu ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş bir ürün tasarım yarışmasıdır.

2021 Ulusal öğrenci Ofis Mobilyası Tasarım Yarışması kapsamında katılımcılardan, yönetici ofis mobilya takımı istenmekte olup, ofis çalışma alanlarında yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verecek tüm elemanların bir bütün halinde düşünülmesi ve bunların tasarımına aktarıldığı yeni nesil çalışma birimleri için fikir geliştirmeleri gerekmektedir.

Ofis mekânında yönetici çalışma biriminin, ofis ortamı ile uyum sağlayan yoğun ve yorucu çalışma hayatını kolaylaştıran, motivasyonu yükselten, ergonomik ve estetik görünüme sahip bir tasarım olması beklenmektedir.

Tasarımlar; yöneticinin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip, bütünleyici ve tamamlayıcı materyaller düşünülerek ele alınmalıdır.

Kimler Katılabilir

Konfull Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, ulusal üniversitelerin Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri’nin, Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tüm Lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.

Katılım Koşulları

•T.C. vatandaşı olmak,

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,

•Jüri üyeleri ve jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları arasında olmamak,

•Seçici Kurul üyeleri ile raportörleri atayanlar arasında olmamak,

•Seçici Kurul çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak.

•Başvuru formunu eksiksiz doldurmak ve istenilen belgeleri mail olarakgöndermiş olmak

Tasarım Yarışması Değerlendirme Ölçütleri

Yönetici Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışmasında yaklaşımların;

  • Çalışma mekânlarında bir yöneticinin ihtiyaç duyabileceği tüm mobilyaelemanlarının bir bütün olarak düşünülmesi
  • Yaratıcı
  • Yenilikçi
  • Özgün
  • Ergonomik
  • Fonksiyonel
  • Estetik
  • Uygulanabilir olması beklenmektedir.

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması Başvuru ve Proje Teslim Formatı

Yarışmaya www.konfull.com web sitesi üzerinden başvuru yapılacaktır. Web sitesinden indirilecek Yarışma Başvuru Formu eksiksiz doldurulmalı, ıslak imza ile imzalanmalı ve öğrenci belgesi ile birlikte yarisma@konfull.com.tr mail adresine gönderilmelidir.

Katılımcılar tasarımlarını web sitesinden indirecekleri A2 pafta şablonu içinde yapmalıdırlar. İsteğe bağlı 1 veya 2 pafta halinde 150 dpi çözünürlükte ve pdf formatında yarisma@konfull.com.tr adresine mail yolu ile göndermelidir.

Yarışmacı belirlediği konsepti web sitesinden indirecekleri A4 rapor formuna yazılı (en fazla 200 kelimelik) olarak yarisma@konfull.com.tr adresine mail yolu ile göndermelidir.

Tasarım paftası; anlaşılır nitelikte bir sunum tekniğine sahip olmalı ve görsel tüm bilgileri içermelidir.

Başvuru formunda katılımcıların kimliğiyle ilgili bazı ek bilgiler de istenecek olmakla birlikte jürinin tarafsızlığını korumak için paftalara ad/soyadı yerine yarışma paftasının sağ üst kısmında 5 rakamlı bir rumuz kullanılmalıdır, herhangi bir kişisel bilgiye referans veren başvurular geçersiz sayılacaktır.

Tasarım Hakları

Tüm tasarımlara ait telif hakları katılımcılara aittir. Eserlerin telif hakları katılımcıya ait olup yarışmaya katılmak için sunulan belgelerin sergi, yayım , arşivleme hakları Konfull tarafından kullanılabilir. Anlaşmazlıklar için son başvuru tarihi yukarıda belirtilmiştir. Bu anlaşmazlıklar bir jüri hakemliğince çözüme kavuşturulacaktır. Bu yarışma şartnamesi yukarıda belirtilen şartlardan oluşmakta olup, yarışma katılımcıları tarafından kabul edilmiştir. Yarışmaya katılan projenin telif hakları bir başkasına ait ise Konfull Ofis Mobilyaları hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Diğer Hususlar

Yarışmaya bireysel katılım sağlanmaktadır. Yarışmacı birden fazla tasarım ile katılım sağlayabilmektedir. Her katılım için ayrı rumuz ve şartname formu gereklidir.

Tasarımlar, özgün olarak tasarlanmış olmalı ve daha önce yayımlanmamış, uygulanmamış veya başka bir ödül ya da yarışmada kullanılmamış olmalıdır. Aksi bir durumun tespiti halinde, tasarım yarışmadan diskalifiye edilir; ödül kazandıysa ödülü geri alınır. Daha önce üniversitede ödev amaçlı sunulmuş olan projeler yarışmaya katılabilir.

Yarışmada birinci, ikinci, üçüncü olmak üzere 3 adet ödül verilecektir. Ayrıca jüri, farklı bulunan 2 esere KONFULL özel ödülü verilebilir.

Yarışmaya katılımcılar tarafından sunulan tasarımlar, katılımcının kendi tasarımı olarak kabul edilir, beyan esastır. Yarışma sırasında veya sonrasında tasarımın katılımcıya ait olmadığı anlaşıldığı takdirde oluşacak hukuki ve cezai sorumluluk katılımcıya ait olup, bu hususta tarafların uğradığı zararlar katılımcıdan talep edilecektir.

Tasarım Yarışması Jürisi

Danışman Jüri Üyeleri

Mehmet BAŞBALÇIK (Konfull Ofis Mobilyaları Yönetim Kurulu)

Çağatay KÜÇÜKKÖSELER (Konfull Ofis Mobilyaları Yönetim Kurulu)

Asli Jüri Heyeti

Adnan SERBEST (Adnan Serbest Mobilya Tasarım)

Tanju ÖZELGİN ( To Design )

Ebru ERDOĞAN (Selçuk Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr., Jüri Başkanı)

Şebnem ERTAŞ BEŞİR (Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr.)

Armağan GÜLEÇ KORUMAZ (Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı, Dr. Öğr. Üyesi)

Süha SÜZEN (Selçuk Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi)

Berivan ÖZBUDAK AKÇA (Dicle Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Dr. Öğr. Üyesi)

Yarışma Sekreteryası ve İletişim Bilgileri

Sümeyra DEMİR (Konfull Ofis Mobilyaları)

Selver KOÇ ALTUNTAŞ (KTÜ İç Mimarlık Bölümü)

İrem BEKAR (KTÜ İç Mimarlık Bölümü)

Telefon: +90 332 346 33 08

Mail: yarisma@konfull.com.tr

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 7.000 ₺

İkincilik Ödülü: 5.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 3.000 ₺

Konfull Özel Ödülü: 1.000 ₺ (2 adet)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 OCAK 2021
Sonuçların Açıklanması: 10 ŞUBAT 2021

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.konfull.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap