KTO Karatay Üniversitesi Slogan Yarışması

KTO Karatay Üniversitesi tarafından üniversitenin kimliğini yansıtacak ve öğrencilerin gözüyle üniversiteyi tanımlayacak sloganların arandığı KTO Karatay Üniversitesi Slogan Yarışması düzenleniyor. Ödüllü slogan yarışması başvuruları devam ediyor.

 

KTO Karatay Üniversitesi Slogan Yarışması

  Düzenleyen: KTO Karatay Üniversitesi
  Kategori: Slogan Yarışması, Üniversite Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması, Diğer Yarışmalar
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

KTO Karatay Üniversitesi Akademisyenleri, İdari Personelleri ve Öğrencileri ile Türkiye’deki Üniversitelerin İletişim Fakültelerinde Öğrenim Gören 4. Sınıf Öğrencileri

  Son Başvuru Tarihi: 10 OCAK 2021 
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 21 OCAK 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 4.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 3.000 ₺                        Dördüncülük Ödülü: 2.000 ₺              Beşincilik Ödülü: 1.000 ₺                                

   

- Advertisement -

Yarışmanın Adı

KTO Karatay Üniversitesi Slogan Yarışması

Yarışma Hakkında

Yarışma KTO Karatay Üniversitesi İletişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen bir slogan yarışmasıdır.

Yarışmanın Konusu

KTO Karatay Üniversitesi markasını ulusal ve uluslararası platformlarda öne çıkaran, ayırt edici yönlerini vurgulayan, üniversitenin genel tanıtım kitlesine yönelik (öğrenci, öğretmen, akademisyen) söylemler oluşturulması.

Yarışmanın Amacı

Üniversite markasına dair özgün ve yenilikçi slogan/motto ve söylem ile öğrencilerin, eğitimcilerin, yöneticilerin gözünden Üniversiteyi nasıl görmek, tanımak istediklerine yönelik olarak üniversitenin kurumsal kimliğini tanımlamak. Üniversitesinin motivasyon, iş birliği ve dayanışma programlarına katkıda bulunmak.

Yarışmaya Kimler Başvurabilir

KTO Karatay Üniversitesi Akademisyenleri
KTO Karatay Üniversitesi İdari Personeli
KTO Karatay Üniversitesi Öğrencileri
Türkiye’deki Üniversitelerin İletişim Fakültelerinde Öğrenim Gören 4. Sınıf Öğrencileri

Yarışma Başvuru Şartları

 • Yarışmaya başvurular bireysel olarak yapılacaktır; grup olarak yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmaz.
 • Yarışmaya KTO Karatay Üniversitesi idari personeli, akademisyenleri ve öğrencileri ile Türkiye’deki üniversitelerin İletişim Fakülteleri’nin 4. Sınıflarında öğrenim gören Grafik, Grafik Tasarımı, Grafik ve Tasarım, Görsel İletişim Tasarım, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı, Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü öğrencileri başvurabilir. Bu bölümler farklı fakülteler bünyesinde bulunsalar dahi yarışmacılar, başvuruda bulunabilir.
 • Her Yarışmacı yalnızca bir kez başvuruda bulunabilir.
 • Yarışmaya katılan Yarışmacıların ortaya koydukları sloganlarda özgün olmaları şartı aranır. Aksi bir durumun tespiti halinde, yarışmacı diskalifiye edilir.
 • Yarışmaya başvuranlar ortaya koydukları sloganların kullanım haklarını muvafakatname ile KTO Karatay Üniversitesi’ne devredeceklerini ve herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini bu yarışmaya katılmakla kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.
 • Yarışmaya başvuranlar ortaya koydukları sloganların kullanım haklarını KTO Karatay Üniversitesi’ne devredeceklerini ve herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini bu yarışmaya katılmakla kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

Diğer Koşullar

 • Yarışmacılardan, en fazla 4+1 kelimeden oluşan özgün söylemler oluşturmaları beklenmektedir.
 • Yarışmaya katılan her proje için “özgünlük” şartı aranır. Daha önce herhangi bir marka tarafından kullanılan sloganlar kullanılmaz.  Yarışmacılar eserlerinin özgün olduğunu, daha önce benzeri bir yarışmaya katılmamış olduğunu baştan kabul eder.
 • Yarışmacılar tarafından oluşturulan sloganlar; orijinal olmalı, basit olmalı, inandırıcı olmalı, kolay hatırlanabilir olmalı, marka ismini çağrıştırmalı ya da markanın ana özelliğini içermeli, duyan kişilerde pozitif duygular oluşturmalıdır.
 • Yarışma kapsamında değerlendirmeye sunulan sloganlarda siyasi amaçlara hizmet etmemek, sakıncalı ve zararlı ifadeler içermemek, genel ahlak kurallarına uymak, bir ticari markanın reklamını yapmamak şartları aranır.
 • Katılımcılar sundukları eserlerin kullanım haklarını KTO Karatay Üniversitesi’ne devretmiş sayılır ve KTO Karatay Üniversitesi bu eserleri yarışma sonuçlarının ilanında veya katılımcıyı övücü şekilde sosyal medyada ve Üniversite’ye ait internet sayfaları ve basılı materyallerde kullanma hakkına sahiptir. Yarışmacıların sloganları, dereceye girmese dahi ortaya çıkan eserlerin tüm kullanım hakları Üniversiteye aittir.
 • Yarışma şartnamesine uygun olmayan eserler jüri değerlendirmesine sunulmaz.
 • Fikri mülkiyet haklarını ihlal eden sloganlar diskalifiye edilecektir. Üçüncü kişilerin bütün yasal girişimlerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir. Sunulan proje ile fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiği yarışma sonuçlandıktan sonra anlaşılsa dahi ödül geri alınır.
 • Tüm katılımcıların çalışmaları İletişim Direktörlüğünde arşivlenir. Yarışmacılar bu çalışmaların kullanılması ve sergilenmesi dahil hakların KTO Karatay Üniversitesi’ne ait olduğunu kabul eder.
 • KTO Karatay Üniversitesi, yarışmaya ilişkin tüm şartları (katılım, ödül, yarışma takvimi, hiçbir projeye ödül vermeme dahil) değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ödül kazanan yarışmacıların, yarışmaya başvuru esnasında vermiş oldukları bilgileri gösterir bir belge ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • KTO Karatay Üniversitesi’nde idari personel olup aynı zamanda üniversitemizde öğrenciliği bulunan kişiler yalnızca idari personel olarak yarışmaya katılım sağlayabilir.
 • Yarışma jürisinin ödüllendirme noktasındaki takdiri saklıdır. Bu bağlamda ödüllendirmeye değer bir eser ortaya çıkmazsa herhangi bir ödül verilmez.
 • Yarışma jürisi değerlendirme sırasında yalnızca sloganları görecektir. Herhangi bir Yarışmacının adı ve soyadı jüri tarafından görünmeyecektir.
 • Katılımcılar, bu şartnamede yer alan tüm koşulları eksiksiz şekilde kabul etmiş sayılır.         

Yarışma Başvuru Süreci

 • Yarışmaya başvurular, elden teslimle kabul edilmeyerek sadece online olarak gerçekleştirilecektir.
 • Yarışmaya başvurular https://sloganimiz.karatay.edu.tr/basvuru.html adresinden online olarak yapılacaktır.
 • Katılımcıların elektronik posta, sosyal medya kanalları veya başka yollarla ileteceği fikir ya da söylemler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmacılar https://sloganimiz.karatay.edu.tr/basvuru.html adresinden en az 1, en fazla 5 sloganla katılım sağlayabilecektir.
 • Slogan için açılan alanlara yazılan tüm metinler, sloganın içeriği olarak kabul edilecektir.

Değerlendirme

Söylemin içerik uygunluğu

Söylemin özgünlüğü ve farklılığı

Söylemin uygulanabilirliği

Söylemin niteliği ve kalitesi

Organizasyon ve İletişim

Yarışmacılar yarışmayla ilgili detaylı bilgi almak için İletişim Direktörlüğüne başvurabilir.

Kâmil KÜÇÜKYILMAZ – KTO Karatay Üniversitesi İletişim Direktörlüğü E-posta: kamil.kucukyilmaz@karatay.edu.tr Telefon: 444 12 51 / 7303

Güven BARAN E-posta: guven.baran@karatay.edu.tr Telefon: 444 12 51 / 7835

Mustafa AKGÜNEŞ E-posta: mustafa.akgunes@karatay.edu.tr Telefon: 444 12 51 / 7645

Karatay Üniversitesi Slogan Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 TL 
İkincilik Ödülü: 4.000 TL 
Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL

Dördüncülük Ödülü: 2.000 TL

Beşincilik Ödülü: 1.000 TL   

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 10 OCAK 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 21 OOCAK 2021

KTO Karatay Üniversitesi Slogan Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://sloganimiz.karatay.edu.tr/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap