Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması

Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından iç mimarlık öğrencilerinin yaratıcı ve özgün düşünebilmelerini teşvik etmek, tasarımın kavramının çeşitli boyutlarını kullanmalarını sağlamak, sunum ve iletişim becerilerinin gelişimine destek olmak amaçlarıyla Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması düzenleniyor. Ödüllü yarışma başvuruları devam ediyor.

Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması

Düzenleyen:Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü
Kategori:İç Mimarlık Yarışması, Tasarım Yarışmaları, Öğrenci Yarışması
Proje Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve KKTC
Kimler Başvurabilir:İç Mimarlık bölümlerinde lisans programlarında
verilen zaman diliminde öğrenim gören tüm öğrenciler ve mezunlar
(Bireysel ya da grup olarak)
Son Başvuru Tarihi:2 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:15 EKİM 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
+ Sertifika
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Amacı

Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi (EİKİ) Öğrenci Yarışması, dünya çapında tüm İç Mimarlık öğrencileri için kurgulanmış bir yarışmadır. Amacı, İç Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklanmalarını desteklemek; tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve destek sağlamaktır. 

Bu yarışma Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, tarafından düzenlenmekte ve Aksugür ailesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir. 

Katılım Koşulları

İç Mimarlık bölümlerinde lisans programlarında verilen zaman diliminde öğrenim gören tüm öğrenciler ve mezunlar (şahsen ya da grup olarak) bu yarışmaya tasarım stüdyosu veya diğer tasarımla ilişkin derslerde ürettikleri projeleri ile katılabilirler.

Yarışmacılardan İstenilenler

2018-2019 akademik yılı ve sonrası, Güz ve Bahar dönemlerinde yapılmış olan öğrenci projeleri ile (tasarım veya tasarımla ilişkin derslerde), “Kavram Sunumum” diye tanımlanabilecek herhangi bir anlatım; örneğin yazı – poster – kısa film – fotoğraf/ lar veya herhangi başka bir yöntem ile oluşturulan kavram iletişim çalışması ile Nurten Aksugür (EİKİ) yarışmasına katılabilirsiniz.

Yarışma Başvuru Şekli ve Süreci

Yarışmaya katılmak için  https://bccinar.emu.edu.tr/en web adresinde kayıt olmanız ve paylaşım platformlarından birine (OneDrive, Google Drive, vs.) yüklediğiniz projenizin (tek dosya içinde rumuz ile isimlendirilmiş olarak) linkini de bu kayıt kısmına ekleyerek bize göndermeniz gerekmektedir.

Yarışmacıların web sayfasında istenen bilgileri doldurmaları, kendileri için iki harf ve 4 rakamdan oluşan bir rumuz seçmeleri ve sunulan işlerinde isim ve diğer bilgiler yerine bu rumuzu kullanmaları gerekmektedir. Rumuz dışında çalışmalarda herhangi bir isim veya yarışmacının kimliğini belirten bilgi kullanılması yarışmacının diskalifiye olması ile sonuçlanabilir.

Yarışmaya çeşitli formattaki çalışmalarla katılabilirsiniz (film, poster, yazı, stop motion, vs.). Ancak projenin toplam dosya boyutunun 200MB’ı geçmemesine özen gösterilmesi önemlidir. Buna ek olarak kalite posterler için 150 – 300 DPI videolar için ise 720p’dir. Ayrıca, video sürelerinin 3 dakikayı geçmemesi önerilmektedir.

Bu yarışmanın amacı tasarım projelerini değil, kavram iletişimi tasarımını değerlendirmek olduğundan tüm projenizi yarışmaya göndermenize gerek olmamaktadır. Ancak katılımcı olarak sizden kavram sunum çalışmalarınızın yanında tasarımınızı hangi ders kapsamında yaptığınızı, yarattığınız kavramın tasarım projenize nasıl yansıdığını gösteren bir poster (A3 formatında, yatay – landscape, PDF) de beklenmektedir. 

Yarışma Jürisi

  • Prof. Dr. Erdal Aksugür
  • Doç. Dr. Zehra Öngül- DAÜ
  • Yrd. Doç. Dr. Guita Farivarsadri- DAÜ
  • Doç. Dr. Afet Çeliker Coşkun- DAÜ
  • Doç. Dr. Sezin Tanrıöver- Bahçeşehir Üniversitesi
  • Emrah Kaymak- İç Mimarlar Odası Başkanı – Türkiye
  • Yrd. Doç. Dr. Ahmet Saymanlıer – UKÜ

Raportör     

Araş. Gör. Sıla Su Yanar

Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
+ Sertifika

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 2 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 15 EKİM 2021

Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://bccinar.emu.edu.tr/tr/yarisma

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap