Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışması

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ( ANFODER) tarafından Ereğli ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerinin yansıtıldığı fotoğraflarla ilçenin güzelliklerinin tanıtılması amacıyla Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ( ANFODER)
   Kategori: Fotoğraf Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 15 NİSAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 7 MAYIS 2021
  Ödüller:
 
Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 1.000 ₺ (5 Kişi)
+ Plaket
   

Yarışmanın Konusu

Ereğli ilçemizde bulunan tarihi yapılar, tarım, turizm, yaşam, insan, doğal hayat ve doğal güzellikler.

Yarışmanın Amacı

Ereğli ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini tanımak ve tanıtmak, yaşanılan çevrenin güzelliklerini hissettirmek, fotoğraf çekmeyi ve paylaşımı teşvik etmek, Ereğli’de mevcut tüm güzelliklerin renklerini fotoğraf sanatı ile belgelemek ve geniş kitlelerle paylaşmak.

Yarışma Organizasyonu

Yarışma Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ( ANFODER) tarafından organize edilerek yürütülmektedir.

Yarışmanın Türü

Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategorilidir. Ödüller bu tek kategori üzerinden değerlendirme yapılarak verilecektir.

Fotoğraf Yarışması Katılım Koşulları

 • Yarışma herkese açıktır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.
 • Daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamaz.
 • Fotoğrafın sergilenmiş veya yarışma dışında yayınlanmış olması yarışmaya katılım açısından engel oluşturmaz.
 • Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilir. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb gibi işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.
 • Yarışmaya katılacak sayısal fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma ile kaydedilecektir. Yüklenecek fotoğraflar 2Mb’tan küçük olmamalı, 4Mb’ı da geçmemelidir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraf(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.
 • Yarışmacı yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan; ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Yarışmada ödül alan eserler Ak Parti Ereğli ilçe Başkanlığı ve ANFODER derneğinin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır.
 • Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda Seçici Kurul kararları geçerlidir.

Telif (Kullanım) Hakları

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder Derneğinin Hak ve Sorumlulukları

 • Yarışma sonunda ödül ve sergileme alan eserler üzerinde tüm haklar eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder derneğine ait olacaktır. Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder derneğine bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak Türkiye içinde veya dışında her türlü ortam ve her türlü meteryal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek, kullandırabilecektir. (Fotoğraf ile kolaj vb grafik düzenlemeler yapılması durumunda ise, eser sahibinin ismi kullanılamamaktadır.)
 • Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder bu eserleri web sitesi ve sosyal mecra hesaplarında duyuru ve tanıtım amaçlı olarak kullanabilecektir. Öte yandan eserlerin 3. kişilerce bu madde kapsamına aykırı şekilde kullanılması nedeniyle Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder derneğinin hiçbir sorumluluğu olmayacağını eser sahibi peşinen kabul etmektedir.
 • Ödül ve sergileme alan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren yer ve muhteva sınırı olmadan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder derneğinin tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında eser sahibinin ismiyle birlikte kullanılabilir. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de ait olacaktır. Katılımcı bu şartlarla ilgili olarak sponsor firmalardan ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını kabul etmektedir.
 • Planlanan yarışma sergisi için ödül ve sergileme alan fotoğraflar tarafımızdan bastırılacak olup katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Fotoğraflar bastırılıp sergilendikten sonra Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve/veya Anfoder derneğinin arşivinde kalacaktır.
 • Katılımcı bu şartlarla ve özellikle de 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu kaynaklı olası taleplerle ilgili kurumlardan hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını, fikri mülkiyet hakkına ilişkin olarak her nevi talep ve dava haklarından gayri kabili rücu feragat etmiş sayıldığını kabul ve beyan etmektedir.
 • Yarışmaya eser gönderenler eserlerin kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder Derneği katılımcıların fotoğrafları ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Yarışma sonuçları ( Ödül ve sergileme alan fotoğraflar ) Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder Derneğinin sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

Eser Sahipleri Hak ve Sorumlulukları

 • Eser sahibi eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını eseri üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini, üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde eser sahibinin kendisinin hukuken sorumlu olduğunu beyan, kabul ve garanti etmektedir.
 • Ödül ve sergileme alan fotoğrafların özgün hali ( Raw ve jpeg ) kısa kenarı en az 2400 piksel ve boyutu 4 MB tan fazla olmayacak şekilde eser sahipleri tarafından internet üzerinden ereglifoto2021@gmail.com mail adresine gönderilecektir.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 • Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına yapılacak ödül töreninden sonra Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder tarafından yatırılacaktır.
 • Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi

Her bir fotoğraf dosyasının ismi 25 karakteri geçmeyecektir.

Dosya adının ilk 2 karakterine ülke kodu yazılmalıdır. (Türkiye için “TR”)

 Fotoğraf Gönderilmesi

 • Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı 2400 piksel, uzun kenarı en fazla 3600 piksel boyutlarında kaydedilmeli ve yüklenecek fotoğrafların boyutları 1 Mb’tan küçük olmamalı, 4Mb’ı da geçmemelidir.
 • ereglifoto2021@gmail.com mail adresine ad soyad ve telefon belirtilerek gönderilen fotoğraflar kabul edilecektir.

Seçici Kurul

Ak Parti İlçe Başkanlığı ve Anfoder Derneğinin belirlediği seçici kurul listesi.

 • Tamer Gümüş
 • Adem Şen
 • Yavuz Görür  
 • Murat Arıcan
 • Abdülkadir Gürbüz

Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺

İkincilik Ödülü: 3.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺

Mansiyon Ödülü: 1.000 ₺ (5 Kişi)

+ Plaket

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi : 15 NİSAN 2021
Sonuç Bildirimi : 7 MAYIS 2021
Ödül Töreni : 21 MAYIS 2021

Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.eregliyebakis.com/?ref=guncel-egitim.org

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap