Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması 2021

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından Sille Sanat Sarayı organizasyonunda, Antalya’nın turizm potansiyeline dikkat çekmek, Antalya’nın tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin fotoğraf sanatıyla ortaya konulması ve Antalya’nın neden bir çekim merkezi olduğunun yansıtılması amaçlarıyla Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması 2021 düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması 2021

Düzenleyen:Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından
Sille Sanat Sarayı organizasyonunda.
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:İlgi duyan herkes.
Son Başvuru Tarihi:20 AĞUSTOS 2021 Saat 23:59
Sonuç Açıklanma Tarihi:30 ĞUSTOS 2021
Ödüller:Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 1.500
Eczacıbaşı Profesyonel Özel Ödülü: 1.500 ₺
Vitra Özel Ödülü: 1.500 ₺
Ekol Gıda Özel Ödülü: 1.500 ₺
Ereng.Event Özel Ödülü: 1.500 ₺
Grafix Özel Ödülü: 1.500 ₺
Holiday Medya Özel Ödülü: 1.500 ₺
Xanadu Hotels Jüri Özel ödülü 1.000 ₺
Serigileme: 250 ₺ (50 adet)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Kategorileri

Yarışma dijital olarak tek kategoride yapılacaktır.

Yarışma Teması

Neden Antalya?

Bu kategoriye gönderilecek olan fotoğraflarda jürinin arayacağı kadrajlar; “Antalya’ya turist olarak gelmek isteyen kişilerin neden Antalya’yı seçtiğini gösterecek kadrajlar” olacaktır. İçinde insan unsurunu da bulunduran ve Antalya’nın tarihi, doğal güzellikleri ve kültürünü içeren fotoğraflar bu anlamda Antalya’nın turizm için neden seçildiğinin bir anlamda görsel kanıtları olacaktır. Yarışmaya Antalya ili sınırları içinde çekilmiş fotoğraflar katılabilecektir.

Kültür: Bir toplumdaki düşünce tarzının ve yaşam tarzının ana unsuru kültür denir. Bu anlamda aranan Antalya’ da geçmişten bu güne gelen Anadolu ezgilerini, Antalya halkının geleneksel ve modern yaşamını belgeleyecek görseller kültürel güzellik olarak kabul edilecektir.

Tarihi Güzellikler: Geçmişten günümüze kadar gelen, estetik değeri olan tarihi eser, tarihi yapıt ve tarihi yerleşkelere tarihi güzellik denir.

Doğal güzellikler: Doğal güzellik katkı maddesi olmadan kendi halinde olan güzelliğe denir. Kendiliğinden büyümesi, gelişmesi ya da oluşması sonucunda oluşan güzelliktir. Doğada kendiliğinden doğa olayları sonu oluşan kültürel anlamda oluşan eserlerdir.

Organizasyon

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması – 2021’in düzenlenmesi ve yürütülmesi Sille Sanat Sarayı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fotoğraf Boyutu

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, en yüksek kalitede ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1920 piksel ve 4 Mb’den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

Fotoğraf Yarışması Katılım Koşulları

Yarışma dünya genelinde herkesin katılımına açıktır.

 • Katılımcılar her kategoriye en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-Beyaz versiyonları gönderilemez. Eserler renkli veya siyah-beyaz olabilir.
 • Birden fazla fotoğrafın montajlarıyla oluşturulan fotoğraf (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar ve HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • İnsanlı ve insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (done) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluklar katılımcıya aittir. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.
 • Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
 • Jüri Üyeleri ile 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.
 • Yarışmaya sadece http://antalya.sillesanat.com/ adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.
 • Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb gibi şeylerin telif sorumluluğu yarışmacıya aittir. Eser gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Jüri, üye sayısının yarısından bir fazlası ile toplanabilir.
 • Fotoğraflar yüklenirken sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde yarisma@sillesanat.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu e-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Sille Sanat Sarayı sorumlu olmayacaktır.
 • Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası anlaşmazlıklarda Sille Sanat Sarayı kararları geçerlidir.
 • Tüm katılımcılara ödül almış ve sergilemeye değer bulunmuş eserlerin yer aldığı bir dijital albüm/gösteri, sonuçların açıklanmasının ardından 6 ay boyunca https://sillesanat.com/ adresinden dijital olarak indirilmeye hazır tutulacaktır.

Yayın ve Telif (Kullanım) Hakkı

 • Ödül ve sergileme alan fotoğraflar PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı arşivinde saklanacak ve bu eserlerin kullanım hakkı süresiz olarak PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayında olacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı tarafından haber, reklam, sosyal sorumluluk projelerinde ve tanıtım amaçlı faaliyetlerde kullanılabilecek, ülkemizde ve bulunan diğer dernek, kurum, kuruluş ve üye işletmelere de PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı tarafından ücretsiz olarak servis edilebilecektir ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
 • PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı ödül ve sergileme alan fotoğrafları sergileme, yayınlarında, basılı evrakında, dokümanlarında (takvim, ajanda, posta kartı, katalog, web sayfası, elektronik iletişim ve kayıt ortamları vs) ve diğer platformlarda tanıtım amaçlı olarakta serbestçe kullanılabilecek ve ülkemizde ve yurtdışında bulunan diğer dernek ve kurum, kuruluş ve üye işletmelerin de bu amaç için kullanımına izin verebilecektir. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserlerinin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı, hiçbir koşul altında, fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına izin vermez.
 • Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar sonuç bildirim tarihinden itibaren sistemden 90 (doksan) gün sonra silinecektir.
 • Katılımcılar; fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımla birlikte yarışmacılar bu şartname hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması 2021 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 3.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
Mansiyon Ödülü: 1.500
Eczacıbaşı Profesyonel Özel Ödülü: 1.500 ₺
Vitra Özel Ödülü: 1.500 ₺
Ekol Gıda Özel Ödülü: 1.500 ₺
Ereng.Event Özel Ödülü: 1.500 ₺
Grafix Özel Ödülü: 1.500 ₺
Holiday Medya Özel Ödülü: 1.500 ₺
Xanadu Hotels Jüri Özel ödülü 1.000 ₺
Serigileme: 250 ₺ (50 adet)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 22 AĞUSTOS 2021 Saat: 23.59

Jürinin toplanması: 23 AĞUSTOS 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 30AĞUSTOS 2021

Sergi ve Ödül Töreni: Daha sonra ilan edilecektir.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması 2021 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://antalya.sillesanat.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap