RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması

RAF Ürün Dergisi tarafından genç tasarımcıların yeteneklerinin keşfedilmesi ve tanıtılması amacıyla 2021 yılının ilk sayısında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması düzenleniyor. Düzenlenen tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

 

RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması

  Düzenleyen: RAF Ürün Dergisi 
  Kategori: Tasarım Yarışması, Proje Yarışması
  Kapsadığı Şehir:

Tüm Türkiye

  Kimler Başvurabilir:

mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakülteleri bölümlerinde ve ziraat fakültelerinin peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun

  Son Başvuru Tarihi: 15 OCAK 2021 
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 29 OCAK 2021
  Ödüller:

Başarı Ödülü: YEM Yayın’dan 500 ₺ değerinde bir hediye çeki.

   

- Advertisement -

Yarışmanın Adı

RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması

Yarışmanın Konusu

Bu tasarım yarışmasında 2021 yılının ilk RAF Ürün Dergisi sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmaz. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçimi Arkitera Mimarlık Merkezi editörleri tarafından yapılacaktır.

Yarışmanın Amacı

Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi’nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları

 • Katılımın ücretsiz olduğu yarışma; mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakülteleri bölümlerinde ve ziraat fakültelerinin peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun kişilerin katılımına açıktır. Katılımcıların, öğrenci/mezuniyet belgesi ile bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.
 • Genç tasarımcılar ile öğrencileri yarışmalar için cesaretlendirmek ve yarışma deneyimlerindeki ilk adımlarına destek olmak amacı ile düzenlenen yarışma için katılım, 18-35 yaş ile sınırlandırılmıştır.
 • Tasarımların ekteki (alternatif .zip dosyası için tıklayınız) şablon üzerinde yer alan teknik şartlara uyması gerekmektedir.
 • RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması için tasarımlar rafkapak@arkitera.com e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. Yollanacak her bir tasarım için dosya boyutunun 25 MB‘tan büyük olmaması gerekmektedir. Tasarımlar PDF, JPG, TIFF formatlarında kabul edilecektir. Tasarım teknik şartların sunulduğu şablon üzerine yerleştirilebilir veya tek başına gönderilebilir. Çalışmaların yüksek çözünürlükteki halleri, kazanan çalışma ile iletişime geçildiği zaman talep edilecektir.
 • Yarışmaya birden fazla tasarımla katılmak mümkündür.
 • Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması mümkündür, ancak ödül 1 (bir) adettir. Ekip çalışması sonucu hazırlanan tasarım, tek bir mail üzerinden gönderilmelidir ve her bir ekip üyesi için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Yarışmacılardan tasarımlarını özgün çalışmalarından elde etmeleri ve çalışmaların daha önce başka bir yayında yer almaması veya herhangi bir yerde sergilenmemesi beklenmektedir. Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen projeler yarışma dışı bırakılır. Ayrıca, yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya ait olacaktır. Arkitera Mimarlık Merkezi, gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması durumunun anlaşılmasının ardından sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer ödül kazanan çalışmanın özgün bir eser olmadığı anlaşılır ise ödülün derhal iade edilmesi gerekecektir.
 • Tasarımlar, sonuçlar açıklanmadan evvel sosyal medyada veya herhangi bir yerde paylaşılmamış, herhangi bir platformda sergilenmemiş olmalıdır.
 • Tasarım üzerinde katılımcıya ait isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz.
 • Tasarım ile beraber katılım için istenilen belgelerin de aynı mail ile yönlendirilmesi gerekmektedir. İstenilen bilgilerin yer almadığı başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Tasarımlar rafkapak@arkitera.com e-mail adresine en geç 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 16:30’a kadar ulaşmış olmalıdır. Belirtilen tarihten sonra gönderilen çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Tasarımın Yanında İstenen Belgeler

 • İletişim bilgilerinin yer aldığı katılım formu. Ekip katılımlarında her bir ekip üyesi için ayrı olarak form doldurulacaktır.
 • Öğrenci / Mezuniyet Belgesi (Katılımcı tarafından E-Devlet üzerinden elde edilebilir, her bir ekip üyesinin belge teslim etmesi gerekmektedir.)
 • Tasarımı anlatan bir paragraflık (maksimum beş cümle uzunluğunda) bir açıklama metni. (Ayrı bir .docx dosyası olarak iletilmelidir)

RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması Değerlendirme

2021 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması’nın jüri üyeleri, 2020 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşuyor. Jüri, değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak.

Seçici Kurul

 • Alper Aksoy
 • Aslı Yalçın
 • Barış Dönmez
 • Çağla Abdu Dönmez
 • Deren Uysal
 • Eren Tümer
 • İrem Akdağ

RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması Ödülleri

Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi’nin 88. sayısının kapağında yer alacak ve yarışmanın birincisi, YEM Yayın’dan 500 TL değerinde bir hediye çeki* kazanacak. Bununla birlikte kazanan tasarımın sahibi, 2022’in ilk sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacak.

Yarışma Takvimi

Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 15 OCAK 2021 (16:30’a kadar) Teslim Tarihi: 15 OCAK 2021 (16:30’a kadar) Sonuç Bildirim Tarihi: 29 OCAK 2021

RAF Ürün Dergisi 15. Kapak Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.arkitera.com/yarisma/raf-urun-dergisi-15-kapak-tasarim-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap