Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü 2024

Cide Belediye Başkanlığı tarafından, yazar ve şair Rıfat Ilgaz adını yaşatmak, eserlerini gelecek kuşaklara aktarmak, Türk edebiyatına yeni şiir ve adlar kazandırmak amaçlarıyla Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü 2024 düzenleniyor. Ödüllü edebiyat yarışması başvuruları devam ediyor.

Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü 2024

Düzenleyen:Cide Belediye Başkanlığı
Kategori:Edebiyat Yarışması, Şiir Yarışması, Yazı Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:18 yaş ve üzeri T.C. vatandaşı herkes.
Son Başvuru Tarihi:15 NİSAN 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi:25 HAZİRAN 2024
Ödüller:Birincilik Ödülü: 5000 ₺ +  Plaket

Yarışmanın Amacı

Cide Belediye Başkanlığı tarafından yazar ve şair Rıfat Ilgaz adını yaşatmak, eserlerini gelecek kuşaklara aktarmak, Türk edebiyatına yeni şiir ve adlar kazandırmak amacıyla dördüncüsü düzenlenen Rıfat Ilgaz Edebiyat Ödülü, 2024 yılında da şiir alanında verilecektir.

Yarışma Başvuru Koşulları

  • Yarışmaya aday olarak katılacak yapıtlarda çağdaş bir dünya görüşü, şiir sanatının gerektirdiği dil bilinci ve estetik temel ölçüt olacaktır.
  • 1 Ocak 2023 – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında yayımlanan bütün şiir kitapları yarışmaya katılabilir ancak daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış kitaplar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Ödüle “toplu şiirler” ya da “seçme şiirler” katılamaz.
  • Ödül bir kitaba verilir ancak seçici kurul, gerekirse, ödülü birden fazla kitap arasında paylaştırabilir. Birinciliğe uygun kitap bulunamazsa jüri tarafından yine 2023 yılı içinde yayımlanmış bir kitap ödüllendirilebilir. Ayrıca jürinin kararı doğrultusunda “Jüri Özel Ödülü” de verilebilir.

Eser Teslim Şekli

Yarışmaya katılacak kitaplar yedi (7) adet olmak üzere katılımcının kısa öz geçmiş, adres ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bir dilekçe ile en geç 15 Nisan 2024 tarihine kadar (Ömer Yılmaz / Rıfat Ilgaz Şiir Yarışması Koordinatörü / Cide Belediyesi Basın – Yayın Servisi, Cide / KASTAMONU Tel: 0 505 595 1544) adresine elden, posta veya kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Posta ve kargo gecikmelerinin sorumluluğu katılımcıya aittir.

Yarışmaya katılan kitaplar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

Ayrıntılı bilgiye Cide Belediyesi web sitesinden ulaşılabilir.

Seçici Kurul

  • Tuğrul Keskin
  • Haydar Ergülen
  • Çiğdem Sezer
  • Kaan Tanyeri
  • İbrahim Tığ

Seçici Kurul 25 Haziran 2024 tarihinde online olarak toplanacak ve yarışmaya katılan yapıtları değerlendirerek sonuçları gerekçeleriyle açıklayacaktır.

Yarışma İletişim

Adres: Kasaba Mahallesi Cide Belediyesi Cumhuriyet Meydanı No:18

Mail: info@cide.bel.tr

Telefon: 0 (366) 866 10 04

Fax: 0 (366) 866 11 69

Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü 2024Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5000 ₺ +  Plaket

Yarışma Takvimi

Son Başvurur Tarihi:  15 NİSAN 2024

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 25 HAZİRAN 2024

Ödül Töreni:  29. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Temmuz 2024’te Rıfat Ilgaz’ın memleketi Cide’de yapılacaktır.

Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü 2024 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://cide.bel.tr/haber/2024-rifat-ilgaz-siir-odulu

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap