Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması 2023

UEDAŞ tarafından, gece ve ışık teması ile şehirlerin dinamizmini ortaya çıkarmak, her şehrin kendi güzelliğini ışık teması altında fotoğraflanması ve halkımıza bu güzelliklerin tanıtılarak ülke turizmine fayda sağlamak amaçlarıyla Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması 2023 düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması 2023

Düzenleyen:Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ)
Kategori:Fotoğraf Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar.
Son Başvuru Tarihi: 30 EYLÜL 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:6 EKİM 2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: 20.000 ₺
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺

- Advertisement -

Yarışmanın Konusu ve Amacı

Yarışmamızın konusu; “Şehrin Işıkları” olup, amacımız amatör ya da profesyonel fotoğrafçıların gece ve ışık teması ile şehirlerin dinamizmini ortaya çıkarmaktır. Her şehrin kendi güzelliğini ışık teması altında fotoğraflanması ve halkımıza bu güzelliklerin tanıtılarak ülke turizmine fayda sağlamak da amaçlarımızdan biridir. Fotoğrafçıların eserleri profesyonel jüri tarafından değerlendirilecektir.

Katılım Koşulları ve Şartları

 • Yarışma dijital dalda düzenlenmektedir.
 • Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan son başvuru tarihine kadar 18 yaş ve üzeri ve tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmez, katılmış ve derece almış olsalar dahi ödülleri verilmez.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmayan eseri yarışmaya gönderen, değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik olarak müdahale ve değişiklikleri yapan, katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğraflar ödül almış olsalar dahi diskalifiye edilecek, ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf seçilmeyecektir.
 • UEDAŞ katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.
 • Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, UEDAŞ tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri kadrajda sergilenebileceklerdir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte yüklenen fotoğrafların eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, baskıya uygun şekilde Dijital Fotoğraf Makinesi ya da yüksek kaliteye sahip Akıllı Telefon tarafından çekilip JPEG formatında gönderilmesi gerekmektedir.
 • Yarışma sayısal (Dijital) ortamdadır. Baskı ile başvuru kabul edilmeyecektir.
 • Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.
 • Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar kenar boşluksuz olmalıdır.
 • E-posta yolu ile gönderilen fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Eserlerin Gönderilmesi ve İadesi

Eserler www.uedas.com.tr/sehrinisiklari adresinden yüklenecektir. İadesi söz konusu değildir.

Kullanım Hakları

Katılımcı, dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanmış olan fotoğraflarının UEDAŞ yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için UEDAŞ’a izin / muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin / muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanım hakları UEDAŞ‘a ait olacaktır.

Seçici Kurul

 • Engin Güneysu (Fotomuhabiri)
 • Mustafa İpek (Fotoğraf Sanatçısı – Eğitmen)
 • Hasan Kasapoğlu (Fotoğraf Sanatçısı – Eğitmen)
 • İsa Terli (AA Foto Muhabiri)

Yarışma İletişim

kurumsaliletisim@uedas.com.tr

Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması 2023 Ödülleri

Birincilik Ödülü: 20.000 ₺
İkincilik Ödülü: 15.000 ₺
Üçüncülük Ödülü: 10.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 EYLÜL 2023
Sonuç Bildirim Tarihi: 6 EKİM 2023

Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması 2023 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.uedas.com.tr/sehrinisiklari/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap