Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Sille Sanat Sarayı tarafından, anneler ile yavruları arasındaki sonsuz bağı ve sevgiyi gösteren fotoğraflar ve serbest kategoride olmak üzere iki ayrı kategoride Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Sille Sanat Sarayı 
   Kategori: Fotoğraf Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 11 NİSAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 25 NİSAN 2021
  Ödüller:

Her kategori için;
Sille Sanat Sarayı Altın Madalya
Sille Sanat Sarayı Gümüş Madalya
Sille Sanat Sarayı Bronz Madalya
Sille Sanat Sarayı Mansiyon ( 6 Adet)
Ozan Sağdıç Özel Ödülü

   

Yarışma Kategorileri

Yarışma dijital olarak iki kategoride yapılacaktır.
A- SERBEST
B- ANNEMİ SEVİYORUM – Kim annesini sevmez ki? Anne ve yavrusu arasındaki yüce sevgiyi anlatan fotoğraflar bekliyoruz. Sadece insanoğlunda değil, hayvanlardaki anne ve yavru ilişkisini yansıtan fotoğraflarla da yarışmamıza renk katabilirsiniz.
Yarışmamızın bu kategorisi canımıza can katan, dünyaya geldiğimiz anda sıcacık kucağıyla bizleri ısıtan, hayatımıza ışık olan, bizlere sevgilerini hiç esirgemeyen, ömürlerini yavrularına adayan ve haklarını hiçbir zaman ödeyeceğimiz tüm annelerimiz içindir.

Yarışmanın Organizasyonu

Bu fotoğraf yarışmasının organizasyonu Sille Sanat Sarayı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışma Türkiye genelinde herkesin katılımına açıktır.
 • Katılımcılar her kategoriye en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-Beyaz versiyonları gönderilemez. Eserler renkli, siyah-beyaz veya karışık olabilir.
 • Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların herhangi bir program aracılığı ile düzenlenmesine (örneğin Photoshop), manipülasyonuna yönelik sınırlayıcı bir şart bulunmamaktadır.
 • Jüri Üyeleri ile 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.
 • Yarışmaya sadece http://ulusal.sillesanat.com/ adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.
 • Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb gibi şeylerin telif sorumluluğu yarışmacıya aittir. Eser gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Sille Sanat Sarayı bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Jüri, üye sayısının yarısından bir fazlası ile toplanabilir.
 • Fotoğraflar yüklenirken sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde yarisma@sillesanat.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu e-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Sille Sanat Sarayı sorumlu olmayacaktır.
 • Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası anlaşmazlıklarda Sille Sanat Sarayı kararları geçerlidir.
 • Tüm katılımcılara ödül almış ve sergilemeye değer bulunmuş eserlerin yer aldığı bir dijital albüm/gösteri, sonuçların açıklanmasının ardından 6 ay boyunca https://sillesanat.com/ adresinden dijital olarak indirilmeye hazır tutulacaktır.

Yayın-Telif (Kullanım) Hakları ve Diğer Koşullar

 • Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Sille Sanat Sarayı arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Sille Sanat Sarayı tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilecek ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
 • Sille Sanat Sarayı ödül ve sergileme alan fotoğrafları sergileme, yayınlarında, basılı evrakında, dokümanlarında (takvim, ajanda, posta kartı, katalog, web sayfası, elektronik iletişim ve kayıt ortamları vs) ve diğer platformlarda tanıtım amaçlı olarak serbestçe kullanılabilecektir. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserlerinin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Sille Sanat Sarayı, hiçbir koşul altında, fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına izin vermez.
 • Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır.
 • Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar sonuç bildirim tarihinden itibaren sistemden 90 (doksan) gün sonra silinecektir.
 • Katılımcılar; fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımla birlikte yarışmacılar bu şartname hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Fotoğraf Boyutu

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, en yüksek sıkıştırılmış kalite ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1920 piksel ve 4 Mb’den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

Seçici Kurul

MİNE ERTUĞRUL
NEŞE ARI
ERGÜN KARADAĞ
SEMA DEMİRKOL
BARIŞ BARLAS
MASİS ÜŞENMEZ
SERKAN TURAÇ

Yarışma İletişim

İrtibat Kişisi: Şadiye YILMAZ BİLİR
E-posta: sillesanat@sillesanat.com Telefon: +90.542.7342 888
Websitesi: http://ulusal.sillesanat.com/

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Sille Sanat Sarayı Özel Ödülü (İki kategori toplamında en fazla kabul (sergileme) + ödül alan fotoğrafçıya verilecektir.)
Her kategori için;
Sille Sanat Sarayı Altın Madalya
Sille Sanat Sarayı Gümüş Madalya
Sille Sanat Sarayı Bronz Madalya
Sille Sanat Sarayı Mansiyon ( 6 Adet)
Ozan Sağdıç Özel Ödülükl

Yarışma Takvimi

Son gönderim tarihi : 11 NİSAN 2021, saat 23:59
Jürinin toplanması : 17 – 18 NİSAN 2021
Sonuçların açıklanması : 25 NİSAN 2021
Sergi ve Ödül Töreni : 9 MAYIS 2021

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://ulusal.sillesanat.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.220 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap