Sizin Objektifinizden Kulp Fotoğraf Yarışması

Kulp Belediyesi tarafından ilçenin güzelliklerinin ve potansiyelinin ön plana çıkarıldığı fotoğrafları belirlemek amacıyla Sizin Objektifinizden Kulp Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Sizin Objektifinizden Kulp Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Kulp Belediyesi
   Kategori: Fotoğraf Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması, Ulusal Yarışmalar
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 21 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 28 MAYIS 2021
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺

İkincilik Ödülü: 1.500 ₺

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺

Sergileme Ödülü (30 Adet): 100 ₺

Yarışmanın Konusu

İlçemizde bulunan tarihi yapıları, doğal güzellikleri ,bölgeye ait kültürel öğeleri (yöresel yemekler, giyim,  tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, asker eğlenceleri, kına geceleri, tarım aletleri ve el sanatları vb); yaban hayvanlarını, endemik bitkileri, Kulp’a özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan fotoğraflardır.

Yarışmanın Organizasyonu

Bu Fotoğraf Yarışması, Kulp Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel katılımcılara (Seçici Kurul dışında) açıktır.
 • Yarışmaya katılım bedelsizdir.
 • Daha önce başka yerlerde çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumda oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz). Sadece, ilçe sınırları içerisinde çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilecektir (İlk 3’e kalan fotoğrafların sahiplerine fotoğraftaki mekanın Kulp’ta  olduğu  ispatlaması istenecektir). Aksi durumun tespiti halinde doğacak hukuki sorumluluklar katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 • Kulp Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Yarışmaya; renkli ve siyah-beyaz fotoğraflarla katılım yapılabilir.  
 • Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar ya da bir kısmı sergi amaçlı olarak ya da farklı bir şekilde ileriki bir tarihte Belediyemiz tarafından kullanılabilecektir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte CD,flash Bellek veya e-posta yolu ile gönderilecek fotoğraflar; eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük basıma uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte en az 1417 X 1984 pixel olarak JPEG formatında teslim edilmeli veya gönderilmelidir.
 • Yarışma sayısal ortamdadır, baskılar kabul edilmeyecektir. 
 • Katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır. 
 • Her katılımcı en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir.
 • Fotoğraflar JPEG formatında Cd,Flash Bellek ortamında Belediyemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teslim edilebilir veya kulpbelediyesi2015@gmail.com adresine mail olarak gönderilebilir.
 • Eserlerin kaydedildiği CD, Flash Bellek ve başvuru formu beraber zarflanarak son eser teslim tarihi olan 21.05.2021 Cuma günü mesai saati sonuna kadar Kulp Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne  elden teslim edilmeli ya da teslimat yerine zamanında ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Geç ulaşan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.
 • Göndereceğiniz resimleri numaralama + isim ile numaralandırınız. ÖRNEK (01ŞELALE,02KÖPRÜ,03KALDIRIM) gibi.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır. 
 • Flaş Belek , CD’ler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecektir. 
 • Yarışmaya herhangi bir şekilde eser gönderen yarışmacılar bu şartnamedeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Yayın ve Telif Hakları

Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğraflarının Kulp Belediyesi yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince gönderdiği tüm fotoğraflarının çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Kulp Belediyesi’ne izin/muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/ muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen eserlerin kullanım hakları Kulp Belediyesine ve eser sahibine ait olacaktır.

Seçici Kurul

Merve MÜCAHİT                   Görsel Sanatlar Öğretmeni

Nurcan ÜNAL                        Görsel Sanatlar Öğretmeni

Eren AKTAŞ                           Görsel Sanatlar Öğretmeni

Recep FİDAN                        Görsel Sanatlar Öğretmeni

İhsan BOZKUŞ                      Basın – Yayın Personeli

Kurul kararları kesin olup, kesinlikle itiraz kabul edilmeyecektir.

Yarışma Sekreteryası

E-posta:  kulpbelediyesi2015@gmail.com 

Sizin Objektifinizden Kulp Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.000 TL

İkincilik Ödülü: 1.500 TL

Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL

Sergileme Ödülü (30 Adet): 100  TL

Yarışma Takvimi

Yarışma Başlangıç Tarihi: 09 Mart 2021

Son Eser Gönderme Tarihi: 21 Mayıs 2021

Sonuç Bildirimi: 28 Mayıs 2021

Ödül Töreni: Kulp Belediyesince belirlenip ilan edilecektir.

Sizin Objektifinizden Kulp Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.kulp.bel.tr/haber/sizin-objektifinizden-kulp-fotograf-yarismasi.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.165 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap