Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması

Doğal taş ve mermer alanında faaliyet gösteren Stoneline, üniversitelerin mimarlık ve mimarlıkla ilişkili bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerine yönelik ödüllü fuar standı tasarım yarışması düzenliyor.

 

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması

  Düzenleyen: Stoneline
  Kategori: Tasarım, Mimari Tasarım
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve KKTC
  Kimler Başvurabilir: Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans öğrencileri.
  Son Başvuru Tarihi: 02 ŞUBAT 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 12 ŞUBAT 2020
  Başvuru & Detaylı Bilgi: https://stoneline.com.tr/tr/stoneline-ogrenci-yarismasi/
  Ödüller:

Birinci: 10.000 ₺, İkinci 6.000 ₺, Üçüncü 4.000 ₺, Mansiyon: 2.000 ₺ (5 Adet) ve Teşvik Ödülü

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışmasının Konusu ve Amacı

Yarışmanın konusu; doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan “Stoneline”nın ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanmasıdır. Yarışma kapsamında, mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin yaratıcı, yeni ve yenilikçi fikirler üretmelerini teşvik etmesi amaçlanmaktadır.

Yarışma, 01 – 04 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan MARBLE İZMİR Fuarı’nda yer alacak olan Stoneline fuar standının oluşturulmasında, kurumsal imajın en etkin biçimde sergilendiği fonksiyonel, özgün, ziyaretçilerin ürün deneyimini yaşamalarına olanak veren ve uygulanabilir tasarımlar elde etmek ve birinci ödüle değer bulunan tasarımın uygulanması amacı ile düzenlenmektedir.

Yarışmanın Türü ve Şekli

Yarışma; serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş ortakçıl proje yarışmasıdır.

Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

Yarışmaya Katılım Koşulları

 • Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere açıktır. Diğer tasarım ve sanat disiplinlerinden öğrenciler, yukarıda belirtilen disiplinlerden oluşan ekiplerde yer alabilirler.

 • Yarışma sürecinde, birlikte çalışmanın önemli olduğu, disiplinler arası ilişkiyi güçlendirecek bir deneyim yaratacağı öngörüsüyle, yarışmaya ekip olarak girilmesi önerilmektedir.
 • Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı ve diğer disiplinlerden olan öğrencilerin okullarından alacakları onaylı öğrenci belgesi ile katılmaları beklenmektedir.
 • Yarışma Seçici Kurul asil ve danışman üyeleri ile yarışmayı açan kurum birimi yöneticilerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.
 • Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
 • Katılımcıların ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr adresine e-posta adresi aracılığı ile öğrenci üye sicil no.su, isim, adres ve okulunu bildirerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir)

Yarışmayla İlgili Esaslar

 • Projenin ve raporun herhangi bir yerinde eserin sahibini belirten işaret bulunması ve/veya kimlik dosyasının veya içeriğinin eksik olması durumunda; jüri kararı ile tutanağa geçirilmek koşuluyla, proje yarışmadan çıkarılır.
 • Yarışmaya katılan projede özgün ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış veya başka bir yarışmada ödül almamış olma şartı aranmaktadır. Bunun aksi bir durumun tespiti ve bu tespitin jüri üyelerinin nitelikli çoğunluğu tarafından onaylanması halinde, proje yarışmadan çıkarılır. Proje ödül kazandıysa, ödülün tamamı yarışma organizasyonuna iade edilir.
 • Her yarışmacının, yarışmaya tek öneri ile katılması gerekmektedir.

Yarışmacılara Sunulacak Bilgi Ve Belgeler

 • Yarışma şartnamesi.
 • Stoneline logosu.
 • Stoneline taş görselleri.
 • Stoneline standının fuar alanındaki yerleşim çizimi.

Yarışmacılardan İstenenler

 • Tasarım düşüncesini, temel yaklaşımları ortaya koyan grafiksel anlatımlar,
 • 1/20 ölçekte, tasarımın temel ilkelerini açık olarak tanımlayan ve uygulamalarını anlatan plan, kesit ve görünüşler,
 • Tasarımın özellikli nokta/noktalarından (tasarımın ifadesini kuvvetlendirecek biçimde 1/10, 1/5, 1/1 ölçeklerde) sistem, nokta detayları,
 • Maket fotoğrafları ve/veya 3 boyutlu çizim, perspektif, canlandırma, şema ve eskizler,

 • Projeye/proje konusuna olan yaklaşımlarını ortaya koyan açıklama raporu, tasarımın kavramsal ve teknik açıklamalarını içerecek şekilde paftalar üzerinde yer alacaktır. Ayrıca projenin genel yaklaşım ve kararlarını Türkçe olarak açıklayan en fazla 500 sözcükten oluşan Word formatında kaydedilmiş bir A4 rapor sunulmalıdır.

Çalışmaların Teslim Şekli ve Sunum Tekniği

 • Yarışmanın teslimi dijital ortamda gerçekleştirilecektir.
 • Sunum tekniğine ilişkin herhangi bir kısıtlama yoktur. Her türlü anlatım (çizim, yazı, renk) serbesttir.
 • Tüm sunuşlar en fazla 2 adet dikey A1 (59,4 x 84 cm) boyutlarında 300 ppi çözünürlükte CMYK – PSD olarak kaydedilmelidir.

 • Her proje bir rumuzla tanımlanacaktır. Bu rumuz, 5 rakamdan oluşacak ve teslim edilen her pafta, CD, kağıt ve zarfın sağ üst köşesinde yer alacaktır. Paftalarda rumuz
 • 1 cm x 5 cm boyutunda sağ üst köşede yer alacaktır. Yüklenecek dijital dosyaların ismi yalnızca rumuzdan oluşmalıdır.
 • Sergileme kolaylığı bakımından paftalarda, sağ alt köşede paftanın asılma şemasındaki yeri çizilecektir.

 • Yarışmaya katılacak tüm ekipler, projelerinin tüm belge ve paftalarını, klasör adı rumuz rakamlarından oluşacak tek bir dosya içerisinde “zip” veya “rar” formatlarında, ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr adresine wetransfer aracılığı ile mail olarak göndereceklerdir.

Son gönderim günü 02 Şubat 2020 Pazar günü saat 23.59’a kadardır. Belirtilen teslim saatinden sonra sistem kapanacak ve dosya kabulü yapılmayacaktır.

Yarışma Takvimi

Proje Son Teslim Tarihi : 02 ŞUBAT 2020

Sonuçların Açıklanması : 12 ŞUBAT 2020

Kolokyum ve Ödül Töreni: 15 ŞUBAT 2020

(Kolokyum ve Ödül Töreni yeri ve saati daha sonra duyurulacaktır.)

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması Ödülleri

Birinci: 10.000 TL

İkincisi: 6.000 TL

Üçüncü: 4.000 TL ödül verilir.

5 Adet Mansiyon : 2.000 TL

Ayrıca uygun görülen sayıda Teşvik Ödülü verilecektir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://stoneline.com.tr/tr/stoneline-ogrenci-yarismasi/

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.214 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap