TEKNOFEST 2024 Kablosuz Haberleşme Yarışması

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda bireyleri desteklemek, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmak, ilkokul, ortaokul, lise, lisans ve üzeri, mezun-girişimci ve özel sektör katılımcılarının fikirlerini destekleyerek hayallerine ulaşmalarına katkı sunmak amaçlarıyla TEKNOFEST 2024 Kablosuz Haberleşme Yarışması düzenleniyor. Bu yıl Adana’da düzenlenecek TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2024 başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST 2024 Kablosuz Haberleşme Yarışması

Düzenleyen:Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Kategori:Teknoloji Yarışmaları, Proje Yarışmaları, Fikir Yarışmaları,
Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:Lise (Açık Öğretim dahil) ve üniversite öğrencileri. (Lisans, Ön lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Açık Öğretim dahil.)
Son Başvuru Tarihi:20 ŞUBAT 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi:2024
Ödüller:Birincilik Ödülü: 120.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 100.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 90.000 ₺ 

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

Kablosuz Haberleşme Yarışması, haberleşme alanında karşılaşılabilecek problemlere çözüm üretmek, bilgi birikimini ve yetişmiş insan gücünü arttırmak amacıyla düzenlenmektedir. Bu sayede iletişim alanındaki teknolojik yenilikler teşvik edilecek, bilimsel ve teknolojik gelişmeler hızlandırılacak, sektördeki uzmanlar ile genç mühendis/mühendis adayları bir araya gelerek bilgi paylaşımı artırılacak ve çeşitli problemlere çözümler bulunacaktır. 

Yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm lise (Açık Öğretim dahil) ve üniversite öğrencileri (Lisans, Ön lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Açık Öğretim dahil) katılabilir. Takımlar en az 2, en fazla 6 kişiden oluşmalıdır.

Yarışmanın değerlendirme aşamaları aşağıdaki gibidir;

  • Sistem Gereksinimi Tanımlama Dökümanı 
  • Ön Tasarım Raporu
  • Proje Detay Raporu

TEKNOFEST 2024 Kablosuz Haberleşme Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 120.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 100.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 90.000 ₺ 

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 ŞUBAT 2024

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2024

TEKNOFEST 2024 Kablosuz Haberleşme Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.teknofest.org/tr/yarismalar/kablosuz-haberlesme-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap