TEKNOFEST 2024 Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda bireyleri desteklemek, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmak, ilkokul, ortaokul, lise, lisans ve üzeri, mezun-girişimci ve özel sektör katılımcılarının fikirlerini destekleyerek hayallerine ulaşmalarına katkı sunmak amaçlarıyla TEKNOFEST 2024 Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları düzenleniyor. Bu yıl Adana’da düzenlenecek TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2024 başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST 2024 Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları

Düzenleyen:Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Kategori:Teknoloji Yarışmaları, Proje Yarışmaları, Fikir Yarışmaları,
Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye, Azerbaycan, KKTC ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir:Lise ve dengi okul öğrencileri, Türkiye’deki BİLSEM, Gençlik Merkezleri, Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Bilim Merkezleri ve Bilim Atölyeleri’nin lise seviyesindeki öğrencileri.
Son Başvuru Tarihi:20 ŞUBAT 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi:2024
Ödüller:Birincilik Ödülü: 100.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 80.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 60.000 ₺ 

Yarışma Hakkında

Yarışmanın amacı, alternatif ve temiz enerji kaynaklarının kullanımını teşvik ederek, otomotiv sektöründe teknik ve mesleki deneyim kazandırmak, öğrencilere takım çalışması becerileri kazandırmak ve ülkedeki elektrikli araç gelişimine yönelik insan kaynağı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Yarışlara, Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’de eğitim gören tüm lise ve dengi okul öğrencileri, Türkiye’deki BİLSEM, Gençlik Merkezleri, Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Bilim Merkezleri ve Bilim Atölyeleri’nin lise seviyesindeki öğrencileri takım halinde başvuru yapabilir.

Yarışmanın değerlendirme aşamaları aşağıdaki gibidir;

  • Gelişme Raporu
  • Teknik Tasarım Raporu
  • Dinamik Sürüş ve Fren Testi Videoları

TEKNOFEST 2024 Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Ödülleri

Birincilik Ödülü: 100.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 80.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 60.000 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 ŞUBAT 2024

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2024

TEKNOFEST 2024 Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.teknofest.org/tr/yarismalar/liseler-arasi-efficiency-challenge-elektrikli-arac-yarislari/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap