TEKNOFEST 2024 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda bireyleri desteklemek, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmak, ilkokul, ortaokul, lise, lisans ve üzeri, mezun-girişimci ve özel sektör katılımcılarının fikirlerini destekleyerek hayallerine ulaşmalarına katkı sunmak amaçlarıyla TEKNOFEST 2024 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması düzenleniyor. Bu yıl Adana’da düzenlenecek TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2024 başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST 2024 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması

Düzenleyen:Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Kategori:Teknoloji Yarışmaları, Proje Yarışmaları, Fikir Yarışmaları,
Öğrenci Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye, Azerbaycan, KKTC ve Yurtdışı
Kimler Başvurabilir: Lise ve dengi okul öğrencileri, GSB Gençlik Merkezleri, BİLSEM, Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Bilim Merkezleri ve Bilim Atölyelerinin lise seviyesindeki öğrenciler.
Son Başvuru Tarihi:20 ŞUBAT 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi:2024
Ödüller:Birincilik Ödülü: 100.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 80.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 60.000 ₺ 

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

Yarışmanın amacı, “Serbest Görev” anlayışıyla, öğrencileri İnsansız Hava Araçları (İHA) teknolojilerine yönlendirerek, her türlü bilimsel, teknolojik, ve beceriye dayalı uçuşları teşvik etmek ve farklı İHA yapılarıyla ülkemizde başarılı öğrencileri bir araya getirerek bu alandaki yenilikçi fikirleri desteklemektir.

Yarışmaya; Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’de öğrenim gören lise ve dengi okul öğrencileri, GSB Gençlik Merkezleri, BİLSEM, Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Bilim Merkezleri ve Bilim Atölyelerinin lise seviyesindeki öğrenciler takım halinde başvuru yapabilir.

Yarışmanın değerlendirme aşamaları aşağıdaki gibidir;

  • Proje Sunum Raporu
  • Görev Videosu 

TEKNOFEST 2024 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 100.000 ₺ 
İkincilik Ödülü: 80.000 ₺ 
Üçüncülük Ödülü: 60.000 ₺ 

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 ŞUBAT 2024

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2024

TEKNOFEST 2024 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.teknofest.org/tr/yarismalar/liseler-arasi-insansiz-hava-araclari-yarismasi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap